Кращі дієти для схуднення

дієти для схуднення

Сісти або не сісти на дієту? Можливо, вам не потрібна ніяка дієта і досить просто впорядкувати раціон? Або ж пора терміново змінити режим, щоб і фігура стала витонченіша, і здоров’я трохи кращим? Давайте розберемося! Не поспішайте відповідати на запитання тесту. Вам належить спочатку вибрати той варіант відповіді, який, на вашу думку, є ідеальним, а потім той, що відповідає вашому режиму. Прочитавши коментар, ви зрозумієте, наскільки правильні ваші уявлення про здорове харчування, а склавши в кінці тесту бали, дізнаєтеся, чи потребує ваш раціон в коригування.

1 Скільки прийомів їжі у вас буває протягом одного дня?

А) три рази і більше;

б) два рази;

в) один раз.

Як має бути: звичайно, самим здоровим і корисним для фігури і організму є дробовий режим харчування (варіант а). Дієтологи говорять, що якщо, не зменшуючи добової кількості їжі, розділити її на більшу кількість прийомів їжі, то людина буде худнути, ні в чому собі не відмовляючи!

Рахуємо результат: якщо ідеальна відповідь у вас правильна і реально збіглася з ним, поставте собі 5 балів. Якщо ви знаєте, як має бути, але з якихось причин цього не дотримуєтеся 2 бали. Якщо ваше уявлення про ідеал і реальна ситуація не збігаються ні між собою, ні з правильною відповіддю – 0 балів.

2 Чи регулярно ви снідаєте?

А) завжди,

б) раз на тиждень;

в) рідко.

Як має бути: режим – головна умова здорового харчування. І про сніданок, який, на відміну від обіду і вечері, неодмінно потрібно з’їсти самому, ви напевно чули багато разів. Так що правильна відповідь звичайно ж а.

Рахуємо результат: при збігу реальності з ідеалом сміливо ставимо собі 5 балів. Якщо ви знаєте, як робити правильно, але не дотримуєтеся цього, зараховані собі 2 бали. Якщо і не знаєте, і не дотримуєтеся – 0 балів.

3 Який ваш сніданок?

А) легке блюдо (вівсяна каша, мюслі, йогурт) плюс який-небудь напій,

б) досить щільний і ситний, щоб вистачило сил дожити до обіду,

в) тільки чашка чаю, кави або стакан соку.

Як має бути: вранці організм добре сприймає і калорійну їжу, в цей час доби майже всі калорії переробляються в енергію. Але, звичайно, якщо ваша мета не тільки бути енергійною, але і схуднути, то краще обмежитися вівсянкою (варіант а). якщо ж ви вранці дивитися на їжу не можете і випиваєте всього лише склянку соку, то обов’язково влаштуйте собі другий сніданок через кілька годин!

Рахуємо результат: якщо правильним ви визнали варіант відповіді а і ваш раціон цьому відповідає, ставте собі 5 балів. Якщо ви вважаєте, що правильний варіант б і намагаєтеся дотримуватися його – 4 бали. А якщо ваш режим харчування в – 0 балів.

4 Чи часто протягом дня ви перекушуєте в проміжках між сніданком, обідом і вечерею?

А) ніколи;

б) один-два рази;

в) три рази і більше.

Як має бути: в ідеалі, звичайно, не варто привчати свій організм до перекушування. Але якщо ви зголодніли, правильніше буде з’їсти щось в проміжку між основними прийомами їжі, щоб не накидатися потім на їжу. Звичайно, перекус повинен бути легким. Це фрукти або йогурт.

Рахуємо результат: ідеальна відповідь а збігається з реальністю – 5 балів. Не збігається – 2 бали. Всі інші варіанти – 0 балів.

5 Як часто ви їсте свіжі фрукти і овочі, салати?

А) три рази на день;

б) раз на день обов’язково;

в) рідше, ніж три рази на тиждень.

Як має бути: якщо всі ваші трапези обов’язково включають в себе фрукти або овочі, вітаємо! Ви на правильному шляху до здоров’я і краси! Сподіваємося, ви пам’ятаєте, що з фруктів краще починати їжу, – тоді вони активізують виділення шлункового соку. Потрапивши ж у наповнений шлунок, вони викличуть процеси бродіння і лише ускладнять роботу травного тракту.

Рахуємо результат: ідеальний варіант а збігається з вашим режимом харчування, поставте собі 5 балів. Ідеальний а, а реальний б – ви заслужили 4 бали. Якщо ви неправильно вибрали ідеальний варіант, а ваш реальний відповідь а чи б, теж 4 бали. Якщо ж фрукти-овочі потрапляють на ваш стіл рідше, ніж три рази на тиждень – 0 балів.

6 Як часто ви їсте смажену їжу?

А) раз на тиждень;

б) три-чотири рази на тиждень, через день;

в) майже кожен день.

Як має бути: якщо ви прагнете схуднути і зробити свій раціон більше здоровим, не варто захоплюватися смаженою їжею. Краще запекти у фользі, відварити або приготувати на пару. В іншому випадку намагайтеся користуватися сковорідками зі спеціальним антипригарним покриттям, які дозволяють використовувати мінімум масла.

Рахуємо результат: якщо ви дотримуєтеся варіанта а і його ж вважаєте ідеальним – 5 балів. Якщо ви знаєте, як правильно (а), але самі їсте смажену їжу частіше – 3 бали (при вашому варіанті б) або 1 бал (при варіанті в). в інших випадках 0 балів.

7 Скільки разів на тиждень ви їсте хліб і різні хлібобулочні вироби?

А) регулярно, щонайменше раз на день;

б) не так часто, від трьох до шести разів на тиждень;

в) досить рідко, менше трьох разів на тиждень.

Як має бути: принцип “чим більше, тим краще” в даному випадку не працює. Якщо ви хочете схуднути, то варто звести вживання мучного до мінімуму (це стосується не тільки хліба, але і всілякого печива). немає сил відмовитися від звички їсти з хлібом? Перейдіть на вироби з борошна грубого помелу, булки з висівками, низькокалорійні хлібці і крекери.

Рахуємо результат: правильний варіант вибору в. якщо ви це знаєте і дотримуєтеся такого режиму – 5 балів. Якщо ваша реальність відображена у пункті б, поставте собі 3 бали. У пункті а – 2 бали. Якщо до того ж ви вибрали неправильний ідеальний варіант, то відніміть з цієї цифри 2 бали.

8 Скільки разів на тиждень ви їсте рибу?

А) зазвичай два рази;

б) обов’язково влаштовую один рибний день;

в) один раз, і то не кожного тижня.

Як має бути: риба – цінне джерело білка, фосфору, вона набагато легше засвоюється організмом, ніж м’ясо. Приготовлена ​​на пару або запечена у фользі, вона зберігає максимум корисних елементів. Тому їсти рибу двічі на тиждень – це найкращий вибір!

Рахуємо результати: правильний варіант а збігається з вашими реаліями – поставте собі 5 балів. Правильний варіант а, а ваш раціон б – 4 бали. Інші варіанти – 1 бал.

А тепер підсумуємо набрані бали і підведемо підсумки.

36-40 Балів: вітаємо! Ви, мабуть, досить добре знаєте, який режим харчування є оптимальним і виробили для себе здоровий раціон. Навряд чи у вас є проблеми із зайвою вагою. Якщо ж все-таки вам здається, що не зле б скинути пару кілограмів, то виберіть для себе не надто жорстку дієту, орієнтовану не стільки на швидке схуднення, скільки на оздоровлення організму. Очистьтеся від шлаків, і все дуже скоро стане на свої місця!

25-39 Балів: очевидно, теоретично ви підковані непогано, однак практика, на жаль, залишає бажати кращого. Може бути, щоб оптимізувати вагу і раціон, вам не вистачає сили волі або мотивації? Виберіть для себе максимально прийнятну систему харчування, щоб вам не склало труднощів дотримуватися її, намалюйте в уяві, якою стрункою і здоровішо станете ви через місяць-другий після зміни раціону, і дійте!

0-24 Балла: назвати ваш режим харчування нормальним просто язик не повертається. Задумайтесь: чи не від цього багато ваших проблем і зі станом шкіри і волосся, і з самопочуттям? “Я є те, що я їм!” – Не перетворюйте себе на кладовище харчових продуктів, полюбите себе, ви гідні найкращого, самого правильного! І перш ніж різко щось міняти в режимі харчування, обов’язково порадьтеся з лікарем.

Залишити коментар