Раціональна дієта

дієта, раціональне харчування

Багато людей (не тільки жінки) мучать своє тіло, здоров’я і нервову систему всілякими дієтами. І мало хто вірить, що якщо харчуватися розумно, то ніякі жорсткі дієти не потрібні нашому організму. Він і так із задоволенням віддасть всі накопичені «запаси». Одним із прикладів правильного харчування є “Раціональна дієта” (у перекладі з латинської – «розумна»). На думку лікарів, раціональне харчування - краща профілактика всіх хвороб і вірний спосіб зміцнення здоров’я, оскільки дає організму всі необхідні речовини, не позбавляючи їжу звичного задоволення.
Раціональна дієта збалансована за всіма поживними речовинами, в ній дотримані певні норми, відповідні енергетичним витратам.

У щоденне меню при раціональному харчуванні включаються наступні продукти:
- Твердий сир і домашній сир (білки і кальцій);
- Овочі і фрукти (мінеральні солі, вітаміни, клітковина);
- Внутрішні органи тварин, яйця (залізо);
- З жирів – краще рослинні масла (не містять холестерину);
- З напоїв – мінеральна вода, безалкогольні напої.

При раціональному харчуванні бажано обмежити себе в жирних сортах м’яса, копченостях, соусах, підливи, цукру, цукерках, інших солодощах, хлібобулочних виробах. Краще їсти чорний хліб, в якому міститься чимало захисних речовин та цінне грубе волокно.

При такому режимі харчування передбачається і відповідна технологія приготування страв. Перевага віддається швидким способів приготування страв з меншим вмістом жирів.

Корисні поради
• Найкраще готувати на грилі або на гратах.
• Смажити слід на сковороді з тефлоновим покриттям; запікати – в алюмінієвій фользі або пергаменті.
• Овочі вживати, головним чином, сирими у вигляді салатів.
• Біологічна цінність страви збільшується, якщо до нього додати зелень петрушки, кропу, пряних трав.

Одним словом, будемо проявляти відчуття міри, розумно поєднувати користь і задоволення. І тоді кожен день буде нам в радість, даруючи енергію, бадьорість і відчуття легкості.

В то время когда Вы заняты работой или ежедневными заботами заботливая и высококвалифицированная няня посидит с Вашим ребенком и научит его многому интересному и развивающему.

Залишити коментар