Як вибрати дієту саме для свого організму

Дієти

Як вибрати дієту саме для свого організму? Питання, цікавий кожного, особливо дівчат та жінок. Будь-яка з нас мріє вибрати дієту, яка реально допоможе поліпшити свою фігуру без шкоди для здоров’я, підібрати індивідуальний раціон харчування. Однак, не все так просто. Протипоказанням для самостійного вибору дієти можуть стати різні захворювання, наприклад, ожиріння, особливо ускладнене цукровим діабетом. Тут може допомогти лише грамотна консультація лікаря-дієтолога, зроблена на підставі аналізів. При виборі дієти добре орієнтуватися на набір продуктів, традиційний для вашого народу і клімату, екзотичні продукти ж краще вживати в мінімальній кількості, так як здатні спровокувати алергію. Для стабільного зниження вельми неефективними виявляються і різні моно-дієти, коли виключаються всі продукти, крім одного. Як правило, після переходу на звичайний режим харчування скинуті кілограми повертаються назад, а ідеальна вага, яку ви отримали, знову перетворюється у надлишкову. Дієтологи рекомендують проводити моно-дієти лише як доповнення до основного харчування і не більше одного дня, влаштовуючи своєрідну розвантаження організму. Моно-продуктом можуть стати фрукти, овочі, кефір, сир, риба, м’ясо та інші, при цьому краще орієнтуватися на свої смакові уподобання. Хороший приклад – яблучна дієта, коли протягом дня поступово з’їдається півтора кілограми свіжих яблук і не приймається ніякої рідини. Яблука – відмінний антиоксидант, природне джерело заліза, яке здатне також знімати набряки і виводити надлишки рідини з організму.

Запорука успіху будь-якої дієти – сувора самодисципліна. Крім того, багато дієт передбачають дробове шести-восьміразовое харчування. Щоб підтримувати на певному рівні або знижувати вагу, дійсно, краще харчуватися мінімум 4 рази на день, проте це не означає, що необхідно кожен раз з’їдати кілька страв, адже можна перекусити фруктами, салатом, нежирним сиром. Вечеря повинна бути не пізніше 19 годин, а перед сном можна лише легко підкріпитися, наприклад, випити склянку кефіру. Відомо, те, що ми з’їдаємо пізно ввечері, легко йде на жирові відкладення.

Як зрозуміти чи підходить вам новий раціон? Якщо думки про їжу не переслідують постійно, не виникають напади голоду і знижується вага – значить ви на правильному шляху. При цьому процес може бути швидшим на початку, і поступово сповільнитися. Проаналізувати свій стан і оцінити ефективність дієти можуть допомогти ведення особистого щоденника і регулярні зважування. Критерії ефективності дієти – поліпшення настрою, відсутність дратівливості і підвищення працездатності. Якщо цього немає, значить, дієта вам не підходить.

Як же дізнатися свою ідеальну вагу? Прекрасна формула: вага (кг) ділиться на зріст (см) в квадраті. Якщо в результаті виходить 19, 20 – значить – вага практично ідеальна (для жінок – астеніків, витончено складених з тонкою кісткою), 23-24 – для гіперстеніків (жінок з широкою кісткою), 21-22 – для жінок середньої комплекції. Але ці цифри – не істина в останній інстанції. При обчисленні ідеальної ваги потрібно взяти до уваги і показники, які були у вас до народження дитини, в молодості. Якщо ж ви займалися силовим видом спорту, індекс ваги може бути також трохи більше норми, за рахунок збільшення м’язової маси.

Стрес, екологія, шкідливі звички можуть звести ваші зусилля нанівець. Тому, постарайтеся доповнити вашу дієту хорошим настроєм, усмішкою та прогулянками на свіжому повітрі, а також відмовою від куріння і алкоголю. Ось які вони, дієти, тому як вибрати дієту саме для свого організму, ви вже знаєте!

На сегодняшний день мода и стиль играют большую роль в жизни женщин, а также мужчин. Узнать больше о модных тенденциях можно на сайте lesita.com.ua.

Залишити коментар