Дитина – це «те, що плаче» або чому плаче немовля?

чому плаче немовля

Це дійсно так – але для багатьох молодих матерів (і татусів теж) цей факт виявляється несподіванкою. У пологовому будинку жінки ще цілком усвідомлюють ситуацію – всі метушаться, інші немовлята теж плачуть – не дивно, що малюк поводиться неспокійно. Але опинившись вдома, в спокійній обстановці, дитина продовжує плакати. Причому плаче вона достатньо часто.

Для початку варто сказати, що у новонародженого є три стани: він спить, він не спить в спокійному стані або він турбується (плаче, кричить і тому подібне). У його віці плач – єдиний для нього спосіб повідомити, що щось не так, і спробувати пояснити вам, чого він хоче. Таким чином, якщо дитина плаче, це позитивний момент: він не втрачає надії, що ви його зрозумієте і прийдете йому на допомогу. Мине небагато часу, і дитина буде по-різному плакати в залежності від ситуації, а батьки зможуть чітко розрізняти, що означає той чи інший плач. Вони навчаться правильно реагувати на кожен крик – і це вже початок діалогу.

Протягом дев’яти місяців внутрішньоутробного життя всі потреби дитини були задоволені: їй не було ні холодно, ні жарко; вона не відчувала ні голоду, ні спраги; у неї не болів животик і не був закладений ніс. І раптом, опинившись у цьому світі, вона відкрила для себе всі ці настільки неприємні відчуття. А ще – втома, яскраве світло, різкі звуки, оголена рздратована шкіра тощо. Одночасно з цим дитина зрозула, що не може протистояти всьому цьому, що вона занадто маленька і безпорадна. Що б ви зробили на її місці? Мені завжди здавалося, що немовлята плачуть, не тільки, щоб повідомити про свої потреби, але і від свідомості неможливості задовольнити їх самостійно.

Крім того, слід враховувати, що малюк дуже чутливий до емоційного стану своєї матері, особливо якщо вона нервує. Якщо мати втомилася, дитина своїм плачем буде підкликати її, щоб висловити їй своє занепокоєння. Але це призведе лише до того, що мати стане ще більш роздратована. І все ж не варто себе занадто звинувачувати, якщо ваша дитина часто плаче – таким чином, вона спілкується з вами. Постарайтеся, зберігаючи спокій, навчитися краще розуміти свою дитину і відповідати на її прохання в міру своїх можливостей.

Сделайте приятное для близких. Толстовки на заказ станут прекрасными сувенирами для вас, ваших друзей и родственников.

Залишити коментар