Про користь спілкування з дитиною у віці від 0 до 1 року

спілкування з дитиною

Мова – одна з рис, що відрізняє людину від тварини. У тваринному світі інформація передається частіше через зорове сприйняття і запахи. Для людини мова, а точніше її похідна – спілкування, є найголовнішим інструментом передачі думок та інформації. Для маленького, тільки народженого чоловічка, нема різниці між словами, для нього важливі сам факт спілкування і інтонація. Лікарі рекомендують вагітним жінкам частіше розмовляти зі своїм майбутнім малюком, щоб він звикав до мелодії маминого голосу. Адже після народження він допоможе йому адаптуватися в цьому величезному світі, діючи на нього заспокійливо.

Перші місяць-два малюк спить до 18 годин на добу. Залишений час витрачається на годування і гігієну. Для спілкування залишається вкрай мало часу. Тому необхідно використовувати будь-яку можливість, щоб поговорити з малюком. Протягом перших 4-6 тижнів малюк в основному тільки слухає, коли батьки розмовляють з ним – одягаючи і роздягаючи його, купаючи, укладаючи спати. Часом це вони роблять це несвідомо, інстинктивно. У цей період малюк може відносно довгий час не спати і прислухатися до голосу батьків. Вже з народження слід починати закладати основи мови. Для формування мови рекомендується починати з простих складів і голосних звуків. Зоровий контакт теж дуже важливий у цій справі. Малюк повинен не тільки чути звук, але і бачити, як він вимовляється. Чітка і правильна артикуляція – ще один крок до взаємного спілкування. І ось, терпіння і наполегливість батьків винагороджені – малюк вперше сказав « Агу ! ». Потім цей простий склад буде вимовлятися неодноразово. На різні лади і інтонації. Іноді навіть при зімкнутих губах. Малюк і сам стане отримувати від цього задоволення. Його слід підтримати і завести з ним діалог, роблячи паузи в своїй розповіді, давати йому « висловитися».

Пізніше, починаючи з 4,5-5 місяців, рекомендується розташовувати дитини так, щоб їй було видно, чим займається мама або тато. Не слід забувати в такі моменти коментувати для малюка свої дії. Однак не варто захоплюватися монологами. Медики стверджують, що надмірний словесний потік в ранньому віці може стати причиною складнощів з виразом власних думок і навіть затримки розвитку мови.

На самому початку пізнання цього світу малюк відчуває себе як іноземець, що залишився в чужій країні без перекладача. Для того щоб він швидше навчився розуміти батьків, слід говорити з дитиною спокійно, доброзичливо, без крику. Навіть тоді, коли малюк трохи подорослішає і почне перевіряти реакцію батьків на власні дії. Підвищити голос, без сумніву, коли-небудь доведеться, але бажано робити це якомога пізніше і як можна рідше.

Залишити коментар