Спокійний сон немовляти – що потрібно знати

сон немовляти

Напевно, немає на світі прекрасніше картини, ніж вид мирно сплячого немовляти. Спокійне, безтурботне личко, пухкі щічки, закриті оченята, мирне сопіння … Діти першого року життя більшу частину доби сплять. Так, малюки 1 місяця від роду повинні спати близько 18 годин (з них 10,5 годин вночі і 4 денних укладань по 1,5 – 2 години). З часом тривалість сну і число денних укладань зменшується до 14,5 – 15 годин сну в однорічному віці (10 годин сну вночі і 2 денних укладання по 1,5 – 2 години). Сон дуже важливий для інтенсивно розвитку.

Здоровий глузд підказує, що, раз сон є природною потребою організму, то і немає ніякої необхідності прикладати додаткових зусиль і допомагати дитині заснути. Такої ж думки і багато педіатрів. І виглядає ця версія цілком логічно. Однак функціонування організму дитини сильно відрізняється від роботи дорослого організму. Мозок дитини працює набагато активніше і засинає дитина трохи інакше. Дорослі люди, засинаючи, відразу занурюються в глибокий сон. Немовля ж спочатку «пірнає» в неглибоку фазу швидкого сну, в якій мозок ще працює, і можуть рухатися ручки, ніжки, очні яблука, причмокивать губки. Враховуючи, що темперамент і риси характеру у кожної дитини свої і те, що при засипанні дитина може відчувати тривогу і не давати собі зануритися з неглибокого сну в глибокий, то стає зрозумілим, що на ділі процес укладання дитини може скласти деяку проблему для його батьків.

Є діти, які засинають без плачу чи плачуть недовго, так, що нерви їх батьків витримують цей заклик про допомогу. Але що робити, якщо дитина довго кричить, кличе дорослих, і батьківське серце не витримує такої тортури?

Безсумнівно, кожна дитина індивідуальна і у всіх батьків є свій спосіб укладання свого чада, але є і «загальні правила»:

1. Добре нагодований малюк краще спить. Тому дитина повинна добре їсти вдень, щоб не вимагати харчування вночі. Найчастіше з цієї самої причини дитини в останнє за день годування прикормлюють кашею, що має велику калорійність у порівнянні з грудним молоком або сумішшю. Ефективність цього оспорюється вченими докторами, проте багатьом мамам як і раніше цей спосіб допомагає. Звичайно, не варто при цьому впадати в крайності і годувати малюка на забій.

2. Виспана вдень дитина (мається на увазі перебрала свою норму по сну – 1,5-2 год, а не добре поспана дитя) буде погано спати вночі. Тому не варто боятися розбудити заспане немовля.

3. Перевтомлений малюк з великими труднощами засинає і тривожніше, більш чуйно спить. Тому краще укладати дитину спати при першій появі ознак втоми – вередує, тре оченята.

4. Краще спиться і легше засипається фізично втомленоній дитині, тому для міцного сну краще погуляти з малям, дати йому в волю витратити енергію стрибаючи, лазячи, повзаючи і бігаючи.

5. Сильні позитивні емоції перед сном (прихід нових людей, активні ігри та інші розваги) також затягують і ускладнюють процес укладання.

6. Дуже допомагає засипанню особливий ритуал відходу до сну (мається на увазі нічний сон). Це може бути вечірня ванна, легкий массаж і годування, легке погойдування (сильне заколисування може негативно вплинути на вестибулярний апарат), погладжування малюка, читання казки на ніч і прослуховування спокійної музики … Все, що запропонує батьківська фантазія і буде приємно заколисувати дитину.

Терпіння вам, батьки! І спокійного сну, малята!

Залишити коментар