Способи зміцнення імунної системи малюка

Способи зміцнення імунної системи малюка

Імунна система в дитячому організмі виконує дуже важливу функцію – захищає його від вірусів, бактерій та інших шкідливих мікроорганізмів. Тому мета батьків – зміцнювати її всіма можливими способами при найменшому ослабленні. Адже саме ця ланка має суттєвий вплив на здоров’я малюка.

Ознаки ослабленого імунітету наступні:
1. Дитина може хворіти ГРЗ, грипом або бронхітом в рік більше п’яти разів.
2. Перераховані вище захворювання протікають при нормальній температурі тіла. Цей факт є свідченням того, що імунітет не здатний протистояти патогенним мікроорганізмам.
3. Необхідно стежити за станом лімфовузлів маленького чоловічка. Виявивши збільшення шийних або ж пахвових лімфовузлів, знайте, що імунітет вже не в порядку.
4. У дитини збільшується селезінка.
5. Спостерігалися алергічні реакції на харчові продукти.
6. Дисбактеріоз, який проявляється метеоризмом, чергуванням проносів і запорів, поганим апетитом.

У дитини до 7 років імунна система формується дуже інтенсивно. Пізнаючи світ, вона стикається на своєму шляху з різними новими мікробами, які готують її імунну систему до дорослого життя. Існує багато різних способів, які допомагають зміцнити імунітет.

Турботу про імунну систему карапуза бажано проявляти ще до зачаття. Майбутня мама, перш за все, повинна дбати про свій імунітет. Чим активніший він буде, тим більше факторів захисту перейде до дитинці.

Для малюка, особливо першого року життя, важливим фактором, який зміцнює імунітет, є грудне вигодовування. З материнським молоком крихітці надходять захисні імуноглобуліни, які ведуть боротьбу з різними патогенними мікроорганізмами. Доведено, що діти, які отримують грудне молоко не менше пів-року, рідше хворіють на ГРЗ і легше переносять хворобу, ніж ті, які отримують штучне вигодовування.

Основою міцного імунітету є правильне харчування. Тому, розширюючи раціон малюка, перевагу потрібно віддавати натуральним продуктам.

Прискорюють дозрівання імунної системи гартуючі процедури: сонячні та повітряні ванни, контрастні обливання, плавання, гімнастика і масаж в добре провітреній кімнаті.

Важливий вплив на дитячий імунітет мають щеплення. Вони формують імунологічну пам’ять до матеріалу, активізують захисні реакції, сприяють виробленню імуноглобулінів. Тому вакцинація – це один із способів зміцнення імунної системи.

Існують спеціальні препарати, які використовуються з метою активації і стимуляції імунних реакцій. В основному вони показані для важко і часто хворіючих дітей, при епідеміях ГРЗ та грипу. Але застосовувати їх можна тільки після консультації лікаря- імунолога або педіатра.

Дуже простий і дієвий засіб, що сприяє зміцненню дитячої імунної системи – відпочинок біля моря. Для цього потрібно не менше двох тижнів. Сонце і море зміцнять крихітку на весь рік як фізично, так і морально.

Всі ці способи самостійно або в комплексі допоможуть зміцнити імунітет і зберегти здоров’я малюка.

Залишити коментар