Все про годування грудьми

Грудне вигодовування

Ви стали мамою! Тепер перед вами відкриються всі веселкові барви цього слова – любов, ніжність, гордість, щастя, турбота, відповідальність. З появою малюка ваше життя зробить поворот на 180 градусів, воно зміниться настільки, що ви забудете себе минулу. Ваше життя розділитися на дві частини – до і після народження вашого чада! Характер ваш стане м’якший, ніжніший. Ви гордо будете казати своїм друзям, що ви тепер МАМА. Ви зможете відкрити своїй дитині такий же дивний, веселковий світ, наповнений вашою любов’ю! У ваше життя увійшло маленьке, але таке велике диво! Тепер найголовніше подбати про здоров’я вашого малюка. А що може бути краще і надійніше грудного вигодовування? Правильно – нічого. Ніякі суміші, навіть від самих крутих виробників, не замінять вашій малечі  всього спектру корисних речовин, які містяться в материнському молоці.

Иметь возможность всегда слышать своего малыша и вовремя прийти на плач, вам помогут такие устройства как радионяни, которые станут незаменимыми помощниками для каждой мамы.

Грудне вигодовування як невидимий зв’язок

Грудне вигодовування – це ще і нерозривна духовна нитка між мамою і її немовлям, нитка, яку не зможуть стерти ніякі життєві негаразди. Розглянемо, що ж таке грудне вигодовування і чому воно таке важливе для вашої дитини. Якщо вірити Вікіпедії, то грудне вигодовування – це форма харчування новонародженої людини, яка є єдиним фізіологічно адекватним харчуванням новонародженого і немовляти. Наскільки сухо й лаконічно трактується цей процес. І які фарби розкриває перед вами світ, коли до ваших грудей прильнет маленький ротик вашої крихітки … Словами це передати неможливо … За даними ВООЗ, грудне вигодовування – найкращий спосіб харчування немовлят, а грудне молоко – оптимальна їжа для новонароджених. Вона містить всі поживні елементи, необхідні для здорового розвитку дітей, а також антитіла проти підступних дитячих хвороб. Як тільки ваш малюк з’явився на світ, ви повинні відразу ж прикласти його до грудей.

Процес вигодовування в деталях

Спочатку у матері з’являється тільки молозиво, так як організм малюка не може поки перетравлювати велику кількість рідини – просто нирки не впораються з таким навантаженням. Саме тому мудра природа дала маляті час на адаптацію – в перші години свого життя він отримає від мами перші краплі унікального харчування – молозиво. Воно містить велику кількість лейкоцитів, імуноглобулінів, фактори росту. По суті, молозиво – це перша імунізація вашої дитини. Про цінність материнського молока і грудного вигодовування написано дуже багато різних статей. Але всі вони пронизані одним лейтмотивом – краще грудного вигодовування для дитини немає нічого! Ми повинні довіряти нашому природному інстинкту, закладеному в нас ще споконвіку – подібне годує молоком собі подібного. Інших шляхів немає. Інакше людська цивілізація давно б уже вимерла, як динозаври, адже в ранні доісторичні часи у жінок тих епох не було ні сумішей, ні соків, ні кашок … Були тільки материнські груди. В епоху емансипації жінки самі втратили таку важливу ланку в ланцюжку – мати-дитя, як грудне вигодовування. Пора задуматися над цим! Виховувати своїх діток потрібно так, як підказує материнський інстинкт, материнське серце. Діток не можна обмежувати в ласці, любові, розумінні, якими б благими намірами не були викликані ці ваші пориви. Дітям потрібно віддавати своє серце і душу до останнього подиху!

Залишити коментар