Як вибрати ковдру для маленької дитини

ковдра для маленької дитини

Як відомо, маленькій дитині потрібна не одна ковдра. Для прогулянки на вулиці в різні пори року потрібні різні ковдри. Дитина може ковдру забруднити, в квартирі буває різна температура навіть протягом одного дня.

Ковдра для дитини має бути:

• легкою,
• теплою, але не задушливою,
• гігроскопічною,
• недорогою,
• відповідною санітарно -гігієнічним стандартам.

Знайти дитячу ковдру у відповідності з усіма цими вимогами досить важко, тому до походу в магазин потрібно володіти інформацією про види дитячих ковдр, їх достоїнства і недоліки.

Дитячі ковдри по типу можуть бути стьобаними і ткані. Виготовляються вони з натуральних або синтетичних матеріалів.

Ткані дитячі ковдри
Ткані ковдри можуть бути зимовими і літніми. Зимові види виготовляються з різних видів вовни, літні – з матеріалів рослинного походження.
Ковдри з вовни зручні тим, що їх можна провітрювати і сушити. З овечої і верблюжої вони теплі, але для маленької дитини колючі і важкі. З кашеміру і альпака дуже м’які, легкі, але вони значно дорожчі, з мериносової вовни задовольняють практично всім вимогам, але дуже дорогі. Іноді для зниження ціни в якісну шерсть додаються синтетичні волокна.

До літніх ковдр відносяться пледи, махрові простирадла, покривала. Виготовляються вони з бавовни, бязі, сатину і пр. Іноді застосовуються і синтетичні матеріали, але для малюка такий варіант краще не використовувати.

Стьобані дитячі ковдри
Для наповнювачів стьобаних ковдр застосовуються натуральні, штучні і синтетичні волокна.

Натуральні волокна мають тваринне або рослинне походження. Кращим з них вважається шовк (з коконів тутового шовкопряда). Ковдри з нього легкі, дуже теплі. Під такою ковдрою дитина не перегріється і не замерзне, воно відмінно регулює температуру і вологість. Але купити ковдру з справжнім шовковим наповнювачем важко, так як багато підробок, до того ж вони дуже дорогі.

З пуховим наповнювачем ковдри легкі, теплі, гарні для вуличної прогулянки взимку, але вдома під ним дитина може перегрітися.

Штучні волокна мають рослинну основу (бамбук, евкаліпт, деревина), але при виготовленні проходять певну хімічну обробку. Ковдри з такими наповнювачами цілком прийнятні для маленької дитини, так як вони м’які, легкі, довго носяться, кліщі там не живуть.

Синтетичні волокна виходять переробкою продуктів газу та нафти. Це мікроволокно, синтепон, холлофайбер, поліестер і т.п. Ковдри з такими наповнювачами легкі, добре перуться в машині, порівняно недорогі, швидко сохнуть, але «не дихають». У них можуть бути пилові кліщі. На вулиці в такій ковдрі дитині може бути холодно.

Покриття стьобаних дитячих ковдр має бути обов’язково з натуральних матеріалів.

Враховуючи всі переваги і недоліки різних видів ковдр, батьки зможуть забезпечити маляті максимально комфортний сон на вулиці і вдома.

Залишити коментар