6 міфів про контрацепцію

Завагітніти

1-й міф. При першому сексуальному контакті і після клімаксу оберігатися не обов’язково
Насправді. Ці помилки послужили причиною багатьох незапланованих вагітностей. На думку фахівців, після настання першої менструації дівчинка цілком здатна до зачаття. Згідно з дослідженням, проведеним в США, більше половини з 80% незапланованих підліткових вагітностей виникли у дівчат, які не застосовували протизаплідні засоби, а більшість інших вагітностей пов’язано з непостійним або неправильним їх застосуванням.

Схожа картина в тих, хто, здавалося б, переступив репродуктивний віковий рубіж. Лікарі пояснюють це втратою пильності, типової для дам старшого віку. Насправді фертильність (здатність до зачаття) згасає повільніше припинення місячних. Ризик несподіваного вступу до лав майбутніх мам зберігається як мінімум два роки після закінчення «критичних» днів.

Вихід: Фахівці переконані: оберігатися жінкам старшого репродуктивного віку, у яких різко зростає ризик невиношування вагітності, число мертвонароджень, потрібно обов’язково. На цей рахунок є чіткі рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я. Якщо жінка не курить, якщо у неї немає серцево-судинних захворювань, вродженої патології кровообігу і цукрового діабету, їй можна призначати низькодозовані сучасні гормональні контрацептиви або внутрішньоматкову систему, що виділяє низькі дози гормону гестагена, що діє безпосередньо в області матки.

А для першого сексуального контакту найбільш підходящим методом контрацепції вважається презерватив. Він не тільки захистить від небажаної в цьому віці вагітності, але і від статевих інфекцій. Головне – використовувати його правильно.

Факт: згідно з медичною статистикою, зі 100 незапланованих вагітностей у підлітків лише 15 закінчуються пологами, 15 – перериваються викиднями, 70 – абортами, чреватими в майбутньому безпліддям.

Рання вагітність провокує виникнення ускладнень під час вагітності та пологів, при тому чим молодша дівчина, тим вище ризик для її здоров’я. При вагітності в підлітковому віці часто розвивається плацентарна недостатність, висока ймовірність викидня і анемії, а під час пологів – загибелі матері. Тому дівчаткам-підліткам частіше призначають кесарів розтин. Дитина, народжена матір’ю-підлітком, має невелику вагу, частіше за інших страждає вродженими аномаліями.

2-й міф. Найбільш надійні способи запобігання – природні: перерваний статевий акт або календарний метод

Насправді. Так званий календарний метод оберігання від небажаної вагітності, при якому небезпечні для зачаття дні розраховуються самою жінкою по днях менструального циклу, дає збої в 10% випадків.

Для того щоб його використовувати, потрібен стабільний менструальний цикл, яким можуть похвалитися далеко не всі. До того ж овуляція (період, коли яйцеклітина вивільняється з яєчника) може настати передчасно або запізнитися в результаті стресу, хвороби, акліматизації та інших причин.

Метод перерваного статевого акту теж ненадійний і в 18% випадків себе не виправдовує. Він не тільки вимагає віртуозного виконання, але і загрожує різними недугами: розладами потенції (у чоловіків) і застоєм крові в малому тазу і фригідністю (у жінок). Вихід: Оберігатися. Який спосіб контрацепції вибрати, потрібно вирішувати індивідуально з лікуючим гінекологом.

Факт: Британські дослідники стверджують, що ймовірність завагітніти протягом всього циклу становить 20%.

Третій міф. Гормональна контрацепція веде до раку і сприяє набору зайвої ваги

Насправді. Колись ці побоювання були дійсно виправдані. «Старі» гормональні контрацептиви надавали негативну дію на обмін речовин: порушували згортання крові, провокуючи тромбози і серцево-судинні захворювання. Але завдяки появі нових комбінованих гормональних контрацептивів багато проблем вдалося вирішити. А в ряді випадків ці засоби стали застосовувати для профілактики ряду онкологічних захворювань: раку ендометрію і яєчників, а також раку товстого кишечника і прямої кишки.

Вихід: Якщо ваш вибір припав на гормональну контрацепцію, потрібно порадитися з лікарем і пройти ряд досліджень: подивитися стан печінки, молочних залоз, перевірити згортання крові, зробити УЗД статевих органів. І щорічно повторювати ці дослідження. Адже гормональний контрацептивний препарат призначається на тривалий термін.

Протипоказаннями для застосування оральної контрацепції є: злоякісні захворювання, гострі захворювання печінки, варикоз, тромбофлебіт, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет. Якщо у вас є будь-яка з цих захворювань, краще скористатися іншими способами контрацепції.

Факт: Тим, хто користується гормональними контрацептивами, доведеться відмовитися від куріння: подібне поєднання збільшує ризик серцево-судинних захворювань в десятки разів.

4-й міф. Внутрішньоматкова спіраль – інородне тіло в організмі і вірний шлях до запальних захворювань

Насправді. Звичайні медвмістимі внутрішньоматкові контрацептиви і справді слід використовувати з великою обережністю, якщо у жінки було багато абортів, якщо вона перенесла запальні захворювання, якщо у неї ендометріоз.

Але нещодавно у розпорядженні дам з’явився новий вид подібної контрацепції – внутрішньоматкова система, що виділяє низькі дози гормону гестагена, в результаті чого відбувається згущення цервікального слизу, яка «закупорює» шийку матки і ускладнює проникнення всередину не тільки сперматозоїдів, але і хвороботворних мікроорганізмів. Тому такий вид контрацепції не тільки надійно захищає від вагітності, а й має лікувальну дію при гіперплазії ендометрія, ендометріозі, міомі матки невеликих розмірів.

Вихід: Перш ніж вибрати цей спосіб запобігання від небажаної вагітності, треба пройти УЗД малого тазу, здати мазки на мікробіологічне дослідження і аналізи крові на гормони.

Факт: Надійність внутрішньоматкових спіралей досить висока. Ризик завагітніти з таким захистом становить лише 2%.

5-й міф. Жінкам, які нарджували користуватися гормональними протизаплідними засобами не можна

Насправді. Ніякої небезпеки для майбутнього материнства грамотно підібрана гормональна контрацепція не представляє. Навпаки, прийом комбінованих оральних контрацептивів полегшує настання вагітності і є одним з методів лікування безпліддя: на тлі скасування препарату шанси на зачаття зростають.

Вихід: Якщо вагітність не входить у ваші плани, необхідно дуже строго дотримуватися графіка прийому орального контрацептивного засобу і приймати пігулки до тих пір, поки зберігається необхідність у контрацепції.

6-й міф. Гормональні контрацептиви захищають від статевих інфекцій

Насправді. Від інфекцій, що передаються статевим шляхом, оральні контрацептиви не захищають. Не забезпечують абсолютного захисту від патогенних мікроорганізмів і хімічні засоби контрацепції – вагінальні креми, свічки, желе … містять особливі речовини сперміциди, що руйнують сперматозоїди.

Вихід: Хімічні методи контрацепції краще використовувати в поєднанні з бар’єрними, для підвищення їх надійності. До того ж при використанні сперміцидів потрібно дотримуватися низки жорстких правил: застосовувати їх за 15 хвилин до сексуального контакту, не користуватися милом та іншими миючими засобами раніше зазначеного в інструкції часу, а також не забувати повторно вводити новий супозиторій перед черговим статевим актом. Контрацептивний ефект сперміцидів невисокий – до 25-30 вагітностей на 100 жінок на рік.

Красивые и оригинальные прически в Черкассах сделают Ваш стиль непревзойденным и уникальным.

Залишити коментар