Фітнес для майбутніх мам

фитнес

Давно в минулому ті часи, коли вагітну прирівнювали до кришталевої вази і поводилися з нею відповідно. Практично всі 9 місяців, бідна жінка, змушена була вести практично статичний спосіб життя, навіть невелика прогулянка, або похід в магазин, вважалися недозволеною розкішшю. Лежати – і тільки лежати – це девіз, який придумали “турботливі” родичі. Зовсім не дивно, що, народивши дитину, молода матуся з жахом розглядала у дзеркалі свої нові форми, які абсолютно не вміщалися в її “довагітний” одяг.  Доведено, що виконання безпечних фізичних вправ під час вагітності, не робить негативного впливу на ріст і розвиток плоду. Крім того, у жінок, що займалися фізкультурою і помірними фізичними навантаженнями під час вагітності, діти народжуються з більш високими життєвими показниками, ніж у тих, хто обмежував свою активність і вів статичний спосіб життя.

Сучасні майбутні мами, вже добре розуміють, як важливе хоча б мінімальне фізичне навантаження, в їх нинішньому становищі. Звичайно, мова не йде про вагітних з патологіями, загрозами переривання вагітності та іншими протипоказаннями. Тому, перш ніж приступити до якогось виду тренувань, потрібно обов’язково проконсультуватися зі своїм гінекологом, який, при необхідності, направить вас до вузькопрофільних спеціалістів.

Чим зайнятися?

Безумовно, не всі види фізичних навантажень дозволені під час вагітності. Оптимальним варіантом під час вагітності можуть стати заняття фітнесом. Якщо до вагітності, ви відвідували фітнес-клуб, можна підійти до свого тренера, і вже разом з ним підібрати оптимальний набір вправ для тренувань.

Вагітним підійде ходьба, плавання, аквааеробіка, йога, фітбол, полегшена аеробіка і т.д. Дуже важливо, щоб заняття проходили регулярно, наприклад 3-4 рази на тиждень. Варіант “від випадку до випадку” для вагітних не підходить. Якщо до вагітності, ви абсолютно не займалися спортом, навантаження має бути найбільш мінімальним. Але навіть професійним спортсменкам, не можна займатися до знемоги, так як таке навантаження, може призвести до викидня, або передчасних пологів – в залежності від терміну вагітності.

Також, слід звернути увагу на положення тіла під час занять. Повністю протипоказані вагітним вправи на скручування, нахили, біг, махи, глибокі присідання, стрибки, а також такі, в яких ноги знаходяться вище голови. У другій половині вагітності доведеться відмовитися від вправ, виконуваних лежачи на спині. Віддайте перевагу вправам у положенні сидячи з опорою спини і на колінах з опорою на руки.

Під час тренувань, пийте негазовану мінеральну воду, щоб не настало обезводнення, рекомендується випивати по 50 мілілітрів води кожен 15 хвилин. Також, дуже важливо не перегріватися, тому що підвищення температури тіла може загрожувати станом здоров’я майбутнього малюка. Уникайте тренувань у задушливих, вологих і погано провітрюваних приміщеннях.

Трудно поспорить с высказыванием: здоровое питание и спорт – счастливая жизнь, поэтому всегда держите себя в форме и следите за своим питанием.

Залишити коментар