Йод для вагітних

вагітність

Йод є одним з найважливіших мікроелементів, дефіцит якого може приводити до неприємних наслідків. Наш регіон вважається збіднілим на  йод, тому рекомендується заповнювати його брак за рахунок прийому йодовмісних препаратів. Особливо актуально це в період вагітності.
Йод відіграє важливу роль в утворенні гормонів щитовидної залози, які мають вплив на розвиток мозку плоду і рівень його розумового розвитку в майбутньому, тому дефіцит йоду може спричинити важкими розладами розумового розвитку дитини – у нього може навіть розвинутися даунізм. Якщо дефіцит йоду спостерігається на ранніх термінах вагітності, то підвищується ризик викидня.

При формуванні плоду від йоду залежить не лише розвиток інтелекту, але також ріст скелета і гармонійна робота внутрішніх органів дитини. Зрозуміло тому, що йод і вагітність найтіснішим чином пов’язані між собою, і в силу зазначених вище причин йодовмісні препарати призначаються практично всім вагітним.

Від дефіциту йоду страждає не тільки плід, але і сама вагітна жінка, у якої може розвинутися гіпотиреоз, що проявляється в зниженні фізичної та розумової активності, депресіях, набирання маси тіла, набряках, порушенні стану нігтів і волосся, зниженні загального імунітету.

Всі ці симптоми можуть проявитися, коли дефіцит йоду вже досить сильно виражений, тому профілактичний прийом йоду потрібно починати заздалегідь (найбільш завбачливі майбутні мами починають приймати його вже на стадії планування).

У період вагітності та під час годування груддю потреба в йоді підвищується і складає 200-250 мкг / добу. Така кількість йоду неможливо отримати природнім шляхом, з їжею і водою, тому лікарі призначають йодомарин при вагітності.

При прийомі препаратів йоду необхідно враховувати, що якась кількість йоду вагітна все-таки отримує з їжею (в середньому 40 мкг / добу), а також з полівітамінами, тому лікарю необхідно скорегувати дозування. Існують деякі протипоказання (гіпертиреоз, алергічна реакція), тому необхідна консультація лікаря.

Большую часть своей жизни мы спим, поэтому нам нужен удобный и качественный матрас. Матрасы от Matrascenter – это качество и доступная цена. На таком матрасе Вы сможете прекрасно отдохнуть после тяжелого рабочего дня и проснуться в отличном настроении.

{ 1 comment… прочитати його нижче або додати один }

Ната

Не думала що йод для вагітних і для тих хто планує дитину настільки важливий.
Корисна стаття. Дякую

Залишити коментар