Коли повинна початися менструація після пологів

Менструація після пологів
Менструація після пологів. Інтернет рясніє питаннями по даній темі. Це питання цікавить багатьох новоспечених матусь і з цим питанням пов’язано безліч різних проблем.
Перш за все, кожна з нас має розуміти, що вагітність і пологи – це процеси, пов’язані з великими змінами і навантаженнями на жіночий організм. Після пологів жіночому організму необхідний відпочинок, певний період часу для відновлення і регенерації. Але всі ми розуміємо, що після пологів цього часу практично немає. Родовий стрес замінюється післяпологовим. Змінюється весь світ навколо нас, приходить усвідомлення того, що ти живеш для іншої крихітної людини, починаються безсонні ночі, переживання з приводу і без. Деякі матусі дотримуються спеціальних дієт для підтримки наявності молока або для повернення «в форму». Все це, звичайно, впливає на відновлення організму в цілому і менструального циклу зокрема.
За статистикою, відсутність менструації в період вигодовування малюка грудним молоком – норма, все, що відбувається після закінчення цього періоду – відхилення від норми. Але не варто відразу піднімати паніку. Нормам властиво замінюватись новими нормами. За останні 10-15 років навколишнє середовище зробило свій вплив і на цю сферу людського життя. В силу різних стресів, відсутності якісних продуктів харчування, часом відсутність нормальних умов для життя та виховання наступних поколінь, період грудного вигодовування триває все менше і менше. На зміну йому приходить введення прикорму.
Більш того, на сьогоднішній день статеве життя жінки виявилася піддана впливу широкого спектра гормональних препаратів. Це стосується як засобів запобігання, так і пологів.

І все ж, як відбувається відновлення менструального циклу після пологів?

Як Ви вже зрозуміли, вагітність і пологи – це досить серйозний процес, який тягне за собою масу змін і «перебудов» в організмі жінки. І в першу чергу це стосується ендокринної системи, яка має справу безпосередньо з гормональним фоном. Менструальний цикл пов’язаний з гормональними процесами в організмі жінки і таким чином він залежить від змін в гормональному фоні. Чим швидше відновиться гормональний фон, тим швидше почнеться менструація. Гормональний фон має вплив не тільки на менструальний цикл, а й на процес вигодовування дитиною. Звідси, розмірковуючи логічним шляхом, ми робимо висновок, що швидкість відновлення циклу залежить від процесу вигодовування грудьми. Якщо дитина згодовували повністю природним шляхом, то наступ менструації буде відповідно по закінченню періоду лактації, тобто на першому році життя дитини. Якщо ж дитина знаходиться на частковому вигодовуванні з додаванням прикорму, цикл відновиться до закінчення періоду лактації. Якщо ж мама не годує дитину грудьми взагалі, менструація, як і здатність до овуляції відновлюються приблизно на 10-13 тижні після пологів.
Регулярність відновленого циклу суто індивідуальна. У когось цикл стає регулярним відразу ж після пологів, у декого це може забрати деякий час. Але все ж після 2-3 менструацій цикл повинен стати регулярним. В іншому випадку жінка повинна звернутися до фахівця, так як ризик виникнення запальних процесів після пологів досить високий.

Залишити коментар