Коричневі виділення під час вагітності

Коричневі виділення під час вагітності

Завагітнівши, молода мама починає вивчати інформацію про перебіг вагітності, зростання малюка всередині, а також про ті симптоми, які змушують хвилюватися і відвідувати гінеколога позапланово. На жаль, симптомів, на які варто звернути увагу досить багато. Але ми розглянемо самий хвилюючий момент.

Коричневі виділення під час вагітності: чи варто хвилюватися?

Як би молода мама не сподівалася, але виділення під час вагітності не завжди є показником нормального розвитку плоду. Найчастіше це сигнал, на який варто звернути увагу і відвідати свого гінеколога для обстеження і консультації.
У перші тижні вагітності від 7 до 14 днів, виділення слизу з піхви без запаху і мають білий або прозорий колір є нормальним явищем. Саме в цей період запліднена яйцеклітина прикріплюється до стінки матки для подальшого розвитку. Якщо цей період збігся з початком місячних за календарем, то виділення можуть набути  коричневий колір. Такі мажучі виділення можуть бути сприйняті майбутньою мамою, як менструація. Однак це також є приводом відвідування лікаря.
На пізніх термінах, коричневі виділення під час вагітності можуть свідчити про наближення пологах. Це слизова пробка, яка захищала малюка, відійшла, та мама повинна насторожитися і зібрати сумку в роддом. Така ситуація може статися і за кілька годин до пологів, і за два тижні.

Зверніть особливу увагу на коричневі виділення під час вагітності!

Найчастіше коричневі виділення під час вагітності пов’язані з порушеннями розвитку плода, перериванням вагітності. Це привід бити на сполох і терміново звернутися в жіночу консультацію за допомогою.
Особливо уважно варто віднестися до течії вагітності в першому триместрі. У зв’язку з браком гормону часто відбувається викидень. Врятувати ситуацію допоможуть лікарські препарати призначені фахівцем.
На пізніх термінах виношування дитини багато мам зіштовхуються з діагнозом «передлежання плаценти». Така ситуація може бути небезпечна. Адже плацента знаходиться дуже близько до шийки матки. За рахунок великої ваги судини можуть пошкодитися і, як наслідок, з’являються виділення коричневого кольору деколи з кров’яними прожилками. Якщо така ситуація супроводжується болем, кровотечею, то варто негайно викликати «швидку».
Організм жінки під час виношування дитини намагається максимально захистити плід від пошкоджень та інфекцій. Однак це не завжди можливо. Коричневі виділення під час вагітності можуть означати і попадання інфекції в статеві шляхи. Сюди ж можна віднести і появу ерозії, яке також супроводжується неприємними виділеннями. Лікуючий лікар повинен призначити в таких випадках лікування, щоб під час пологів інфекція не потрапила в порожнину матки.
У будь-якому випадку, на мамі лежить велика відповідальність за життя, таке крихітне і беззахисне. Тому будь-який привід для хвилювання повинен бути усунутий в найкоротші терміни. Адже всі чудово знають – здоров’я малюка закладається ще в утробі матері!

Залишити коментар