Косметика під час вагітності

Косметика під час вагітності

Є поширена думка, що застосування будь-якої косметики під час вагітності може зашкодити малюкові. Декоративна не потрібна, тому що майбутня мати прекрасна, косметика заради догляду за шкірою в такому випадку теж зайва – її ж навіть не видно.

Ще недавно нафарбувати губи під час очікування дитини вважалося верхом легковажності, адже тоді лікарі вважали це шкідливим.

Насправді – чи шкідлива косметика, якщо жінка «в положенні»?

Вагітність хоч і природний стан – величезний стрес для організму. Органи і системи працюють по -новому, все направлено на розвиток і виношування плоду.

І якщо раптом припинити звичний догляд за шкірою, для неї це буде позбавленням необхідної підтримки. Шкіра – не просто красиве гладке обличчя. Це великий і важливий секреторний орган. Шкіра повинна бути чистою, зволоженою і отримувати відповідне живлення. Тільки тоді цей орган зможе працювати з повною віддачею. А саме цього вимагає від неї вагітність.

Якщо позбавити шкіру необхідного догляду, вона може дати збій. Тоді організму доведеться частину ресурсів використовувати на усунення цього дисбалансу, замість того, щоб плекати плід.

Доглядати за шкірою обов’язково, потрібно тільки переглянути арсенал засобів. Припустимо, крема або гелі для душу з сильним запахом треба виключити. Теж відноситься до пудри, духів і т.п.

Деякі підозріло ставляться до кремів, в яких містяться активні компоненти – ліпосоми, наприклад. Адже такі інгредієнти мають велику проникаючу здатність. Слід знати, що будь-який крем проникає крізь шкіру, а тільки до рівня дерми. Креми не зможуть нашкодити дитині, на будь-якому терміні вагітності.

Однак, варто врахувати, що тип шкіри може змінитися. Зона на носі і в області чола може стати більш жирною. Тобто на неї доведеться наносити відповідний крем.

Немає необхідності відмовлятися і від декоративної косметики. Адже, роблячи макіяж, жінка отримує позитивні емоції, які їй необхідні. Варто уважніше поставитися до вибору помади – бажано, щоб вона не пересушувала губи. Якщо з’явилася алергія на тональний крем, потрібно замінити його пудрою.

Вагітність робить риси обличчя нечіткими. Тому багато хто починає підкреслювати очі підведенням, повіки – тінями. Можливо, доведеться відмовитися від використання туші – у більшості майбутніх мам на неї розвивається алергія.

Отже, дотримуючись деякі розумні обмеження, косметику можна продовжувати використовувати. Це дасть належний догляд шкірі, а жінці – позитивний емоційний заряд.

Залишити коментар