Перші місяці материнства – що потрібно знати

Перші місяці материнства

Перші місяці материнства – це дуже відповідальний період в житті жінки, коли вона відчуває ні з чим не порівнянні емоції. Однак часто цей період супроводжується почуттям постійної втоми, яка заважає виконувати повсякденні обов’язки матері та господині дому. Справа в тому, що в організмі молодої мами відбувається гормональна перебудова, вона накладається на природне стомлення від процесу пологів, і при цьому малюк вимагає практично цілодобової уваги. На грунті наростаючої втоми може розвинутися так звана «післяродова депресія», яка здатна перетворити самий радісний етап сімейного життя в справжню проблему. Щоб цього не сталося, психологи рекомендують ще до появи малюка взяти до уваги такі рекомендації:
1. Відмовтеся від ідеї стати ідеальною матір’ю, яка бездоганно справляється з усіма справами по дому. Ваше основне завдання – бути поряд з малюком, для якого важливо відчувати мамин спокій і впевненість.
2. Пам’ятайте, що неможливо доглядати за немовлям і при цьому вести господарство так само активно як це було до його появи. Так, наприклад, тепер потрібно в приготуванні їжі обмежитися самими елементарними стравами.
3. Приймайте будь-яку допомогу по господарству і догляду за малюком від чоловіка і родичів. Якщо хто-небудь з родичів виявив бажання поняньчитися з дитиною, скористайтеся цим і приділіть трохи часу собі, адже невідомо коли ще випаде така можливість, а виглядати  відпочилою і доглянутою жінкою необхідно завжди.
4. Якщо родичі готові зробити вам подарунок на честь поповнення вашої родини, нехай це буде один із сучасних побутових приладів, здатний полегшити рутинний побут. Подумайте що вам найбільше потрібно – пральна машина, миючий пилосос, посудомийна машина, а може багатофункціональний блендер.
5. Відразу після повернення з пологового будинку намагайтеся відпочивати кожного разу, коли дитина засинає. Не переживайте з приводу того, що така ваша поведінка буде неправильно розцінене. Настане день, може бути через один-два тижні чи за місяць, коли ви відчуєте що успішно увійшли в новий ритм життя і маєте достатньо сил щоб під час денного сну дитини зайнятися прибиранням або приготуванням обіду.
6. Працюючим мамам потрібно віддавати собі звіт в тому, що чим сильніше вона буде стомлюватися в перші місяці материнства, тим більше вірогідність того що можуть виникнути проблеми з лактацією. Виснаженому організмові просто не вистачить сил. Якщо є така можливість, відкладіть момент повернення до своєї роботи настільки, наскільки дозволяє ситуація.
7. Не відмовляйте собі в задоволенні хоча б одну годину на день присвятити тому заняттю, яке вам цікаво. Нехай це буде балаканина по телефону або читання книги. Без подібної розрядки вам буде важко зберігати спокій, оскільки ви будете почувати себе заручником побутових нескінченних турбот і проблем.
8. Використовуйте прогулянку з дитиною для того щоб отримати задоволення від свого нового образу. Намагайтеся на людях добре виглядати, тепер вам точно є чим пишатися.

Залишити коментар