Методи схуднення після родів

схуднення після родів

Це питання, безсумнівно, турбує кожну молоду маму. Те, що додалося за вагітність в області талії і стегон, чомусь після пологів не випарувалося … І що тепер робити? Як схуднути і стати знову стрункою берізкою? Для схуднення існує маса способів. Жінки знають запаморочливу кількість дієт і активно їх дотримуються. Але, після пологів, потрібно піклуватися не тільки про свою фігуру. Тепер у вашому житті з’явилася дитина, а його здоров’я важливіше всього. Як же поєднати материнство і схуднення? Це нелегко, враховуючи той факт, що завдяки грудному вигодовуванню ви з малюком до сих пір єдине ціле. Вага малюка, навколоплідних вод і плаценти складає близько 10 кілограм. Решта – відклалося в різних місцях вашої фігури. Саме з цим надлишком вам належить боротися. Але, немає нічого неможливого. Головне, запастися терпінням і худнути правильно, тобто прислухатися до порад фахівців.

Поради щодо схуднення

Порада № 1. Щиро забажати схуднути
Так-так, саме щиро. У вас повинна бути мотивація, яка переборе будь-яке «не можу» або «не хочу». У перші кілька місяців після пологів ваш спосіб життя кардинально змінився. Турботи про малюка тепер займають увесь ваш час, його категорично не вистачає. А інколи ви б віддали все, щоб в добі стало як мінімум 48 годин. Така ситуація складається у всіх молодих мам. Але! Навчіться планувати час так, щоб залишалася хвилинка і на здоровий сон, і на догляд за собою. Не лінуйтеся, якщо добре постаратися, все це обов’язково вийде.

Порада № 2. Подбайте про повноцінний відпочинок
Постарайтеся, щоб ваш відпочинок був повноцінним. Зручне ліжко, душ перед сном і 7-8 годин сну – ось те, що вам потрібно. Так, малюк внесе свої корективи в цей режим, але, не дивлячись ні на що, не жертвуйте дорогоцінними хвилинами сну на користь домашніх справ. Справа в тому, що хронічне недосипання призводить до нервового виснаження і стресів. А подібного роду неврози порушують обмін речовин. Це і є причиною надмірної ваги.

Порада № 3. Годуйте грудьми
Якщо ви годуєте малюка грудьми, в перші місяці ви ніяк не зможете дозволити з’їсти зайвого. Строга дієта, необхідна для налагодження шлуночка дитини, зробить свою справу, і вага потихеньку почне танути. Супи без засмажки, відварене м’ясо та риба, каші та картопляне пюре, яйця і молочні продукти – все це і є здоровий раціон мами, що годує.
Єдина порада – не намагайтеся, як раніше, їсти «за двох». Не хвилюйтеся, малюк отримає всі необхідні йому поживні речовини навіть, якщо ви будете їсти одну тільки кашу. Звідки? З тих жирових запасів на талії, які вам так не до душі. Природа так все продумала, і слава Богу! Годуєте грудьми довше, і зайва вага буде танути на ваших очах.

Порада № 4. Ніяких строгих дієт!
Дієтологи не радять сідати на строгу дієту при грудному вигодовуванні . Вона лише виснажує організм і завдає шкоди вашому здоров’ю. Краще їжте смачну їжу із задоволенням. Тоді у вас не буде сильного почуття голоду, і зникне необхідність постійно перекушувати.

Зазвичай строгих дієт після пологів дотримуються зірки. Актриси і моделі підраховують калорії, посилено тренуються. Але, вони обмежені умовами контрактів. Та й худнуть під наглядом професійних тренерів. Не варто також пити сечогінні чаї для схуднення і біодобавки. Можливо, ви і втратите вагу, але як тільки припиніть їх приймати, вага повернеться. Ще треба бути обережною з вітамінами. Вітамінні комплекси покращують обмін речовин і посилюють голод.

схуднення

Схуднення після родів

Порада № 5. Подбайте про збалансоване харчуванняПодбайте про збалансоване харчування. Дляпочатку, скажу, що їсти потрібно не рідше 3-х разів на день. Деякі дієтологи рекомендують харчуватися 5-6 разів на день маленькими порціями. І ніколи не пропускайте сніданок – це найважливіший прийом їжі. Пам’ятайте, що харчування не повинно бути рясним, воно має бути корисним. Що корисно для вас зараз? Будь-яка білкова їжа – м’ясо, риба, білковий омлет. Як їх готувати? Відварювати, запікати або готувати на пару. Корисними будуть і нежирні молочні продукти – кефір і сир. Важливе місце в харчуванні відведіть фруктам і овочам. Зараз потрібно налягати на капусту, солодкий перець, зелень, моркву, буряк, цибулю. Якщо ви  робите рагу, запасіться різними сумішами заморожених овочів, вони значно зекономлять ваш час. З фруктів корисними будуть цитрусові, ківі, яблука. Скажіть «Ні» сухофруктам (родзинкам, куразі), бананам, будь-якій газованій воді, особливо солодкій, різної випічці і насіння! Не зловживайте сіллю і спеціями – вони посилюють апетит. Орієнтуйтеся на норму споживання калорій для годуючих матерів – 2200-2400 калорій на добу. І ще. Пийте не менше двох літрів рідини на день.

З перших днів після пологів почніть пити трав’яний чай з кропиви і ромашки. Пити такий чайок можна протягом 2-3 тижнів вранці і ввечері. Відвар з цих трав і покращує лактацію, і виводить з організму застояну рідина, а це і сприяє схудненню. З такого чаю потрібно починати ранок. Через 20-30 хвилин можна з’їсти кашку з вареним м’ясом або паровий рибної котлетою і яблуко. Полуднем буде склянка кефіру. На обід – суп на курячому бульйоні і тушковані овочі (рагу). І знову трав’яний або неміцний чорний чай. О 16 годині їмо білковий омлет і салат зі свіжих овочів, заправлений рослинним маслом. Знову чай. На вечерю кашка c м’ясом або звареним круто перепелиним (або курячим) яйцем.

Ось приблизний раціон молодої мами. Тільки не варто з’їдати кожну страву по максимуму. Їжте потроху і повільно, так ви насититеся без шкоди для фігури.

Порадада № 6. Забудьте, де знаходиться холодильник
У багатьох мам апетит після пологів залишається таким же, як під час вагітності і до холодильника притягує як магнітом. У такому разі їсти хочеться постійно, а до холодильника притягує магнітом. І далеко не у всіх вистачає сил волі на те, щоб відмовити собі в чому-небудь смачненьке. Що робити в цьому випадку? Постарайтеся зайняти себе чим-небудь, адже, якщо зайнятий справою, про їжу не згадуєш.

Порада № 7. Рухайтеся і ще раз рухайтеся!
Після пологів рухайтеся і ще раз рухайтеся Рух – це життя! А ще рух спалює зайві калорії. Це не означає, що потрібно відразу після пологів записуватися на фітнес. Більше того, лікарі забороняють в перший час після пологів бігати і качати прес. Зате ніхто не відміняв піші прогулянки з коляскою на свіжому повітрі. Саме цю «вправу» добре підтягує м’язи ніг і стегон.
Якщо є можливість, можна періодично відвідувати басейн. Підводний масаж дуже ефективний, а робити його ви можете і самі. Робіть вправи Кегеля, вони тренують м’язи промежини і попки. Для них не обов’язково відводити спеціальний час. Полягає комплекс цих вправ в почерговому скорочення (10 секунд) і розслабленні (10 секунд) м’язів тазового дна. Досить 5 хвилин на день і зовсім скоро ваша попка і внутрішні м’язи стегон прийдуть в норму. Для позбавлення від головної проблеми молодих мам – живота – дуже добре підходить відомий ще з дитинства «місток», а також почергове «надування» і «втягування» живота. Через пару місяців після пологів можна качати прес і добре буде записатися на «танці живота». Ваша талія дуже швидко прийде в норму. А от зробити ніжки стрункими і підтягнутими допоможуть присідання. Присідати вам доведеться частенько, так що непомітно для вас і стегна, і ікри знову стануть пружними.

Є навіть спеціальні комплекси статичних вправ (каланетик) для матусь, їх можна практикувати в будинку. Тільки починайте з мінімального навантаження, і поступово її підвищувати. В іншому випадку може навіть змінитися смак молока, і не виключено, що дитина відмовиться від грудей.

Порада № 8. Не чекайте миттєвих результатів
Ви «наїдалися» зайву вагу довгих 9 місяців, а тепер очікуєте, що вона зникне за 30 днів? Даремно. Так от, не варто щоранку схоплюватися на ваги і засмучуватися через результи. Забудьте про юнацькі дієти, які дозволяли скинути все і відразу. Вага після пологів буде йти повільно, але вірно. І будьте до цього готові. А на репліки оточуючих про вашу зайву вагу реагувати і зовсім не варто. Ви тепер мама, і це головне. А з такими дрібницями, як зайва вага, ви впораєтеся легко!

Если вас интересуют кардиотренажеры, в том числе и беговые дорожки, тогда вы должны знать какова цена беговых дорожек, как профессиональных так и домашних, чтобы сделать правильный выбор.

Залишити коментар