Правила загартовування дітей

загартовування дітей, загартовування, діти

Загартовування дітей необхідно для того, щоб підвищити їх стійкість до впливу низьких і високих температур повітря і за рахунок цього запобігти часті захворювання.

Основні ефекти процедур, що гартують:
* Зміцнення нервової системи,
* Розвиток м’язів і кісток,
* Поліпшення роботи внутрішніх органів,
* Активізація обміну речовин,
* Несприйнятливість до дії хвороботворних чинників.

Засоби загартовування прості й доступні. Головне відкинути багато укорінені забобони бабусь і батьків і не кутати малюків, не боятися свіжого повітря.

При загартовуванні дітей слід дотримуватися таких основних принципів:

* Проводити загартовуючі процедури систематично,
* Збільшувати час впливу загартовуваного фактора поступово,
* Враховувати настрій дитини і проводити процедури у формі гри,
* Починати загартовування в будь-якому віці,
* Ніколи не виконувати процедури, якщо малюк замерзнув, тобто не допускати переохолодження дитини,
* Уникати сильних подразників: тривалого впливу холодної води або дуже низьких температур повітря, а також перегрівання на сонці,
* Правильно підбирати одяг та взуття: вони повинна відповідати температурі навколишнього повітря і бути з натуральних тканин і матеріалів,
* Загартовуватися всією сім’єю,
* Процедури загартовування поєднувати з фізичними вправами і масажем,
* В приміщенні, де перебуває дитина, ніколи не курити.

Основні фактори загартовування – природні та доступні “Сонце. Повітря і Вода “.

Починати загартовування немовляти можна з 6-7-го дня життя після огляду малюка лікарем-педіатром.

Загартовуючі повітряні процедури:
*Провітрювання кімнати. Температура повітря в кімнаті маляти має бути від 20 до 22 градусів. Провітрювання взимку можна проводити в присутності дитини. За рахунок відкритих кватирок і вікон швидко досягається зниження температури повітря на 1 градус. Повторюють провітрювання взимку 4-5 разів на день, а влітку доступ свіжого прохолодного повітря повинен бути постійним. Наскрізне провітрювання проводять при відсутності малюка в кімнаті.
*Прогулянки. Влітку новонароджених можна виносити на вулицю вже з першого тижня життя. Тривалість перших прогулянок – від 20 до 40 хвилин. У нашій кліматичній зоні дітей перших тижнів життя можна виносити на вулицю при температурі повітря не нижче -5 градусів на 15-30 хвилин. Поступово збільшую тривалість прогулянок до 1-2 годин. Малюки старше 3-х місяців добре переносять мороз до -10 градусів. А піврічні діти можуть гуляти і при морозі -15 градусів. До 2-3 місяців дитини взимку краще тримати на руках, а не в колясці, щоб не допустити його переохолодження.
*Повітряні ванни під час сповивання. Малюка залишають голеньким на пеленальном столику, краще в положенні на животі протягом 2-3 хвилин. Поступово до 6 місячного віку тривалість повітряних ванн варто довести до 15 хвилин, а до року – до 30 хвилин. Ослаблених дітей привчають до прохолодного повітря поступово: спочатку розкривають тільки ручки і ніжки, а потім тільце до пояса, а через кілька тижнів – залишають дитину роздягненого повністю на кілька хвилин (наприклад, по 5 хвилин 3-4 рази на день). Влітку повітряні ванни слід проводити на відкритому повітрі в тіні дерев.

При перших ознаках переохолодження дитини й появі “гусячої шкіри”, посиніння губ, занепокоєнні маляти варто негайно одягти!

Загартовування водою може проводитися як місцеві або загальні процедури. До місцевих процедур відносять умивання, обтирання, обливання, ванни.

Загартовування тільки тоді ефективно, коли холодною водою обливають теплу дитини.

Традиційні водні процедури:
*Для дітей з самого народження: загальні ванни з обливанням. Купають дитину як звичайно при температурі води у ванні близько 37 градусів. Готують в іншому посуді воду для першого обливання температурою на 10 градусів нижче, ніж у ванні (близько 26 градусів). Виймають малятко з ванночки, тримають його на долоні дорослого спинкою догори і спочатку обливають йому стопи прохолодною підготовленою водою, а потім спинку уздовж хребта до потилиці. Іноді малята від несподіванки навіть скрикують або “крекчуть”, але потім швидко звикають до процедури. Після обливання дитини промокають, закутують у просту і байкову пелюшки. Через 15-20 хвилин його переодягають. Рекомендується кожні 3-5 днів знижувати температуру води для обливань на один градус, доходячи до температури води18-20 градусів. Діти більш старшого віку, які адаптовані до процедури, самі вимагають обливання більш холодною водою після теплої ванни або душу. Обливаючи малюка, примовляють: “з гусака – вода, з (ім’я дитини) – худоба!”
*Підмивання, умивання. Тривають 1-2 хвилини. Спочатку їх проводять теплою водою (28 градусів), а потім кожні 2-3 дня знижують температуру води на 1 градус – до 22 градусів. Стежити, щоб ніжки малюка перед підмиванням були теплими! Після процедури загортають дитину в пелюшки на 15-20 хвилин. А потім переодягають.
*Для дітей з 2-х місяців: загальні вологі обтирання. Спочатку готують шкіру дитини до майбутньої процедурою. Для цього сухою фланелевою пелюшкою або шматочком вовняної тканини щодня вранці розтирають тіло, руки і ноги дитини до рожевого кольору. Через 7-10 днів можна приступати до обтирання водою. Рукавицю з махрової тканини або рушник змочують у воді (35-36 градусів взимку і 33-34 градуса влітку), злегка віджимають і обтирають руки – від пальців до плеча, ніжки – від стоп до стегна, груди, живіт, спину. Таким чином досягається поєднання дії масажу і води. Відразу ж після обтирання витирають змочену частину тіла рушником до легкого почервоніння шкіри. Один раз на 5 днів температуру води для обтирань знижують на 1 градус, доводячи її до 28 градусів. Тривалість процедури – 3-4 хвилини. Краще проводити її перед денним сном. Для посилення рефлекторного впливу води на шкірі можна використовувати розчин солі (1 чайна ложка на склянку води).

Інтенсивні методи загартовування

До інтенсивних методів загартовування відносять ті методи, при яких відбувається хоча б короткочасний контакт тіла зі снігом, крижаною водою або морозним повітрям. Проміжне місце між традиційним і інтенсивним загартовуванням займають контрастні процедури. При хронічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів у дітей, тонзиліті, аденоїдах корисніше застосовувати контрастні процедури.

Основні види контрастних процедур, що загартовують:
* Контрастні ванни для ніг,
* Контрастне обтирання,
* Контрастний душ,
* Сауна,
* Російська лазня.

Контрастне обливання ніжок: ставлять два тази з такою кількістю води, щоб рівень її доходив до середини гомілки. В одному тазу вода повинна бути гарячою 38-40 градусів, а в іншому при першій процедурі – на 3-4 градуси нижче. Малюк спочатку занурює ніжки в гарячу воду на 1-2 хвилини і борсається ними у воді, а потім “перескакує” в таз з прохолодною водою на 5-20 секунд. Так можна змінювати гарячі і прохолодні ванни для ніг 3-6 раз. Кожні 5 днів температуру води у другому тазу знижують на 1 градус, доводячи до 17-12 градусів. У ослаблених дітей процедуру потрібно закінчувати тазом з гарячою водою, а у міцних і здорових – з прохолодною. Придумайте малюкам свою казку або забавну історію, щоб проводити контрастні процедури у вигляді гри або вистави.

Контрастний душ можна використовувати для дітей старше 2-х річного віку. При цьому маля стоїть під “гарячим дощиком” 1-2 хвилини, а потім під “холодним” – 10-20 секунд. Чергувати 5-10 разів.

Багато дітей добре переносять ходіння по снігу босоніж після адаптації до обливання стоп прохолодною водою. Важливо, щоб під снігом була земля, а не бетон або асфальт. Виходьте з малюком, коли випаде чистий сніг, в зручному взутті (валеночкі), які легко знімати і одягати. Побігайте з дитиною. Якщо у нього будуть червоні щічки, значить і ніжки малюка теплі. Знімаєте взуття і ставите на декілька секунд ніжку на сніг. Промокайте її чистим рушником, одягайте взуття і повторюйте те ж саме з іншою ніжкою. Після процедури потрібно ще трохи побігати або поприсідати. Робіть ці процедури, що гартують разом усією родиною!

Постовий:

В этом интернет магазине литературы вы сможете купить книгу на любой вкус.

Залишити коментар