Завмерла вагітність: причини, ознаки, лікування

Завмерла вагітність

Завмерла вагітність зустрічається у жінок різного віку. Подібна проблема виникає при збігу численних факторів та обставин. Запобігти завмерлій вагітністі можна, дотримуючись порад свого лікаря гінеколога і піклуючись про своє здоров’я ще на етапах планування зачаття дитини. Крім того, кожна жінка, яка планує стати мамою, повинна знати ознаки завмирання плода. Звичайно ж, не варто весь час думати про цю проблему і намагатися знайти в себе ознаки завмирання вагітності. Насправді, подібна патологія зустрічається не так вже й часто. За статистичними даними медичних працівників, на 176 випадків нормально протікаючих вагітностей припадає лише один випадок. Але все ж, якщо ви будете знати симптоми завмирання плоду, ви зможете контролювати свій стан.

Що таке завмерла вагітність?

Завмерла вагітність - патологія розвитку вагітності, про небезпеку якої більшість майбутнім мам не має уявлення. Завмерла  вагітність – це припинення розвитку і росту плода, його повна загибель. Вона може виникнути на всіх термінах вагітності. Найбільш часто завмерла вагітність зустрічається в першому триместрі. Подальший розвиток подій може спровокувати запальні процеси в організмі жінки і інших неприємних наслідків. Завмерла вагітність, причини якої можуть бути і неявними, може представляти визначено серйозну небезпеку для майбутнього потомства. Ознаки завмерлої вагітності можуть з’явитися як на самих ранніх, так і на більш пізніх термінах. Однак, звичайно ж, симптоми вагітності, що завмерла в другому триместрі радикально відрізняються від ознак на ранніх термінах вагітності.

Як визначити завмерлу вагітність вчасно?

Розвиток і правильний ріст плода на кожному етапі вагітності залежить від безлічі явних і неявних факторів. Іноді деякий збіг обставин може привести до зупинки розвитку зародка і його загибелі. Таке явище називається завмерла вагітність. Симптоми завмерлої вагітності є достатньо точні, діагностика у лікарів не викликає труднощів. Найголовнішим симптомом, звичайно ж, є те, що зникають ознаки вагітності, що розвивається. Однак не варто самостійно ставити собі діагноз. Якщо у вас виникли якісь підозри або ж ознаки завмерлої вагітності, терміново зверніться до лікаря. Він проведе обстеження та УЗД, після чого картина перебігу вагітності стане ясна: чи присутні симптоми завмерлого плода.

На якому етапі виникає завмерла вагітність?

Знаючи про те, як виявляється завмерла вагітність, жінка може вчасно звернутися до лікаря і почати негайне лікування. Зазвичай ця аномалія проявляється на самих ранніх стадіях вагітності. Симптоми завмерлої вагітності на пізніх термінах відрізняються від тих, що виникають на більш ранніх етапах. При цьому майбутня мама почувається чудово: у неї відсутні болі і найменший дискомфорт, пропадає токсикоз, з’являється великий апетит. Але життя майбутньої людини всередині неї вже завмерла, а вона про це навіть не здогадується. А між тим, якщо у вас пропали симптоми вагітності, вам необхідно терміново звернутися до лікаря.
Часто перші симптоми вагітності, що завмерла на ранніх термінах вдається з’ясувати тільки на черговому плановому обстеженні у гінеколога. А це може статися і через кілька тижнів після виникнення проблеми, оскільки завмерла вагітність проявляється ледь помітно, без явних ознак. І ось виявляється, що у плода не прослуховується серцебиття, його розвиток зупинився. Для будь-якої матері цей страшний діагноз – трагедія. Складно уявити переповнююче її горе при усвідомленні біди.

Симптоми завмерлої вагітності на ранніх і пізніх термінах
Завмерла вагітність на ранніх термінах часто не супроводжується якими-небудь явними ознаками. Першим «дзвінком», який може свідчити про виникнення проблем, може стати раптове припинення токсикозу, за умови, що він був у жінки. До того ж проходять всі явні симптоми, які свідчать про наявність вагітності: зменшення базальної температури, біль у молочних залозах. Як правило, жінка, яка перебуває на ранньому терміні вагітності, може не надати значення даним симптомам. Завмерла вагітність на пізньому терміні проявляється по-різному. Це можуть бути і кров’янисті виділення і біль в низу живота. Подібні симптоми говорять про можливість викидня внаслідок відшарування плодового яйця. Ознаки вагітності, що завмерла на пізніх строках не залишаються без уваги жінки. Завмерла вагітність на пізніх термінах характеризується також припиненням ворушіння дитини. На жаль, навіть досвідчені гінекологи не беруться стверджувати, як точно визначити завмерла вагітність в домашніх умовах. Живіт жінки може збільшуватися, як колись, аналізи крові можуть відображати наявність вагітності. Але, на жаль, при цьому розвивається не плід, а порожня всередині плідна оболонка.

Причини завмерлої вагітності на ранніх термінах і на більш пізніх термінах розвитку плода

Причин завмерлої вагітності багато: гормональні порушення в організмі жінки, хромосомні порушення у плода, хронічні інфекції, гострі інфекційні захворювання та ін. Однак найбільш поширені і часто зустрічаються причини цього захворювання – зловживання майбутньою мамою алкоголем, сигаретами чи наркотиками, а також такі типові захворювання, як герпес, хламідіоз, токсоплазмоз і т.п. Зрозуміло, якщо жінка, яка знає, чим загрожує завмерла вагітність, хоче мати дитину, постарається усунути всі ці причини завмерлої вагітності на ранніх термінах. Звичайно, щоб виключити можливість вагітності, що завмерла, слід уважно ставиться до найменших змін під час виношування дитини. При такому підході ознаки аномалії виявляються досить явно. Уважна мама помітить, що плід перестав ворушитися, зверне увагу на рідкісні кров’янисті виділення і слабкі болі внизу живота. Ознаки вагітності, що завмерла в другому триместрі набагато більш яскраво виражені, тому діагностика завжди точна. При будь-якій підозрі захворювання слід негайно звернутися за ретельним обстеженням до лікаря. Лікар не тільки надасть вам допомогу в екстреному розродженні, а й встановить причини завмерлої вагітності на пізніх термінах. Знаючи причину трагедії, в майбутньому ви зможете постаратися уникнути її.

Діагностика

Вагітність, що не розвивається в нормальному руслі, може піддаватися діагностиці наступними способами: – на огляді у гінеколога завмерла вагітність, ознаки якої відображаються на розмірі матки, може досить точно діагностуватися. Розмір матки має відповідати нормальному на поточному місяці вагітності. На УЗД (ультразвукове дослідження органів малого тазу) вагітність завмерла проявляється відсутністю биття серця плода, а також анембріонія. Анембріонія – це порушення, при якому плодове яйце є абсолютно порожнім і не містить ембріон. На гормональному аналізі крові також можна діагностувати цю патологію. Завмерла вагітність, ознаки якої проявляються в аналізі крові зупинкою або зниженням нормального зростання цифр гормону вагітності. Тобто спостерігається відхилення від показників, характерних для нормально протікаючої вагітності.

Наслідки завмерлої вагітності
Майже всі жінки, які пережили подібне потрясіння, задаються питанням про те, що робити після завмерлої вагітності і чи можливо в майбутньому мати дітей.
Завмерла вагітність, наслідки після якої носять в основному нескладний характер, не завжди говорить про нездатність жінки мати дітей. У більшості випадків причини завмирання вагітності на ранніх термінах залишаються загадкою навіть для лікарів.Юк правило, переважна кількість жінок народжують повноцінних і здорових дітей. Завмерла вагітність, причина якої, як правило, носить випадковий характер і залежить від безлічі чинників а, не означає повну нездатність жінки мати дітей в майбутньому. Якщо ж такі випадки повторюються неодноразово, то завмерла вагітність, лікування якої вимагає повноцінного огляду обох членів сімейної пари, може свідчити про нездатність виношувати дитину. Ознаки вагітності, що завмерла на ранніх термінах виявити досить складно. Це пов’язано з тим, що ознаки нормально протікаючої вагітності на таких термінах у всіх жінок різні. Однак те, що завмерла вагітність є важким навантаженням як на фізичне здоров’я жінки, так і на її психологічний стан, є безперечним фактом. Тому, після відповідного лікування, жінці потрібно якийсь час на відновлення. Думати про дитину краще починати через три або шість місяців. Дуже важливо пройти відповідне обстеження у лікаря, щоб визначити можливі відхилення і не допустити повторної вагітності, що завмерла. Протягом цього часу слід піклуватися про здоров’я обох партнерів: не вживати алкоголь, відмовитися від куріння, приймати достатню кількість вітамінів. До того ж, не варто забувати і про психологічний чинник: майбутньої матері, яка перенесла подібне ускладнення, можливо, знадобиться допомога фахівця, щоб подолати страхи і хвилювання і народити в майбутньому здорового та повноцінного малюка.


Що робити після виявлення завмерлої вагітності?

Завмерла вагітність, лікування якої необхідно починати після того, як буде поставлений остаточний діагноз, призводить, як правило, до викидня. При виявленні завмерлої вагітності, лікар може вибрати різні шляхи лікування:
- Почекати, поки не відбудеться викидень. Це стане природним плином даної патології через пониження плацентарних гормонів.
- На терміні до восьми тижнів лікар може призначити спеціальні препарати, які викличуть викидень.
- Фахівець також може призначити оперативне втручання – вишкрібання порожнини матки. Після вискоблювання при вагітності, що завмерла проводиться терапія з антибактеріальним впливом. Через два – тижні обов’язково проводиться УЗД для оцінки післяопераційного відновлення.
Дуже багатьох жінок хвилює питання: скільки можна ходити з завмерлою вагітністю? Гінекологи не дають однозначної відповіді. Це може бути і тиждень, і два, і місяць. Саме тому так важливо вчасно відвідувати лікаря.

Відновлення та лікування після завмерлої вагітності
Лікування після завмерлої вагітності починається з обстеження матері і батька для запобігання повторення ситуації в майбутньому. Подружжя здають на статеві гормони і гормони щитовидної залози, які проходять ретельне обстеження. Це допоможе встановити і ліквідувати причини, що спровокували появу патології. Далі для профілактики організму жінки в лікування входить ретельна контрацепція і повноцінне харчування, що містить полівітаміни. Ці заходи зміцнюють організм і готують жінку до майбутньої вагітності.

Як уникнути вагітності, що завмерла в майбутньому?
Про те, як уникнути вагітності, що завмерла в майбутньому, матері, які перенесли це захворювання, замислюються вже на перших етапах планування вагітності. Фахівці рекомендують жінкам після завмерлої вагітності обов’язково звернутися до лікаря і пройти індивідуальне обстеження. План такого обстеження складається виходячи з особистих особливостей організму жінки та історії її хвороби. Але все ж, основними стандартними діагностичними обстеженнями, які показані абсолютно всім жінкам в період відновлення після завмерлої вагітності та планування повторного зачаття, є:

- УЗД (ультразвукове дослідження) всіх органів малого таза
- аналіз крові, який покаже рівень аутоантитіла і гомоцистеїну
- виявлення можливих урогенітальних захворювань (мазки)
- дослідження щитовидної залози і визначення її гормонального рівня в крові
- ToRHC-комплекс (виявлення інфекцій, які несуть небезпеку для вагітних жінок)

Подібні заходи вкрай необхідні, оскільки профілактика завмерлої вагітності допомагає знизити ризик повторення трагедії і підвищує ваші шанси стати щасливою матір’ю.

Підводячи підсумок, необхідно сказати, що подружжя, яке планує завести дитину, обов’язково повинні уявляти, як виявляється завмерла вагітність, як її уникнути і лікувати. Це дасть можливість вчасно усунути несприятливі для вагітності причини, а також виявити симптоми захворювання і вжити заходів, які підвищать імовірність несприятливих наслідків вагітності, що завмерла.

Надежным защитником для вас и вашего дома станут деревянные противопожарные двери, которые при том же имеют красивый и современный дизайн.

Залишити коментар