Консервування харчових продуктів. За і проти

Консервування

Історія зародження процесів консервування має глибоке коріння. Це наші далекі предки розробили різні технології по заощадженню цінних вітамінів у продуктах харчування. А пізніше назвали все це консервуванням. Час минув, методи залишилися, і ми далі продовжуємо робити домашні заготовки на зиму.

Консервування харчових продуктів

Консервування харчових продуктів – це процес обробки, який дозволяє запобігти псуванню продуктів при тривалому їх зберіганні. Причиною псування продуктів харчування є мікроорганізми і деякі ферменти. Головним завданням консервування є знищення самих мікроорганізмів або середовища їх проживання. Розрізняють декілька видів консервування харчових продуктів. Досить популярні термічні способи консервування (стерилізація, пастеризація, охолодження, заморожування). Стерилізацію проводять під високим тиском і при температурі вище 100 градусів. Негативною стороною стерилізації є те, що в її процесі руйнуються деякі вітаміни і згортаються білки. Пастеризація – це нагрівання продуктів до температури 65-95 градусів. Якість харчових продуктів не змінюється. Окремими видами консервування є охолодження (при температурі 0 градусів) і заморожування (при температурі мінус 18-32 градуси). Популярні і такі методи консервування, як сушіння, соління, маринування, квашення, копчення. Сушка – це найстаріший метод, в результаті якого витягується з продуктів волога, і мікроорганізми втрачають звичайне середовище для проживання. Соління – метод консервування з використанням кухонної солі, в процесі якого сольовий розчин повністю проходить крізь продукт, знижує активність води і знищує звичне середовище для мікроорганізмів. Маринування проводиться органічними кислотами, які є згубними для бактерій, але безпечні для людини. У процесі квашення молочнокислі бактерії утилізують вуглеводи, виділяють органічні кислоти і перешкоджають розвитку цвілі. Копчення – це часткове зневоднення і хімічна консервація.
Отже, з усього перерахованого, можна зробити висновок, що всі способи консервування поділяють на фізичні способи, хімічні способи та біологічні способи. Фізичні способи – це коли харчовий продукт піддають фізичному впливу, що перешкоджає росту мікробів. Хімічні способи – це додавання хімічної сполуки. Біологічні способи – це введення до продуктів харчування очищеної культури певних мікроорганізмів, яка гальмує збудників псування.

За чи проти консервування харчових продуктів?

Харчові продукти мають недовгий термін зберігання, після чого починають псуватися. Тому, щоб якось продовжити процес їх подальшого використання, продукти піддають обробці – консервують. Багато хто вважає, що в результаті консервування харчові продукти втрачають свої корисні якості. Наприклад, при стерилізації. Але, застосовуючи способи і методи консервування, можна насолоджуватися овочами та фруктами, привезеними з інших країн. Останнім часом дуже популярним стало заморожування харчових продуктів, при якому зберігаються всі вітаміни.
Думка людства з приводу консервування розділилася. Використовувати консервацію можна, але зловживати – не можна. Ідеальний вибір для здоров’я – це свіжі і якісні продукти.

Незаменимым помощником в приготовлении вкусных блюд станет микроволновая печь bosch, которая имеет множество функций и преимуществ, а также красивый дизайн и соблазнительную цену.

Залишити коментар