Саудівська Аравія

Саудівська Аравія

“Країна двох мечетей” – що ж це за незвідана країна і чому вона отримала таку другу назву? Мова йде про Саудівську Аравію – країну з гострим присмаком Сходу, яка стоїть на берегах Червоного моря і Перської затоки. Тут знаходяться відразу два священних для мусульман міста – Мекка і Медіна. Саме тому держава іноді іменується як “Країна двох мечетей”.

Знайти на карті цю країну

Столицею Саудівської Аравії є Ер-Ріяд, що в перекладі означає “місце садів і дерев”. І це дійсно так, місто вельми зелене і цікаве.
Що стосується часового поясу, то це держава лежить в поясі UTC +3. Валютою Саудівської Аравії є саудівський реал. Офіційна мова – арабська.
Говорячи про цю маловідому широкому колу людей країну, не можна не звернути уваги на те, що щодо державного устрою вона є королівством. Адже в даний час держави, які мають форму устрою у вигляді теократичної монархії, можна перерахувати по пальцях. Виходячи з того, що основним законом країни є шаріат, не дивно, що правила поведінки в цій країні вкрай суворі, і їх необхідно дотримуватися беззаперечно, інакше наслідки можуть бути самими неприємними.
Так само, як князівство Ліхтенштейн та Хашимітське Королівство Йорданія, Саудівська Аравія названа на честь правлячої династії саудитів. Добробут країни грунтується в першу чергу на продажу нафти, якої в цій країні колосальна кількість. Ось чому держава очолює Організацію країн-експортерів нафти.

Клімат, рослинний і тваринний світ

Аравійський півострів, на якому розташована Саудівська Аравія, надзвичайно посушливе місце. Влітку температура часто не опускається нижче 50 градусів, а дощі випадають вкрай рідко, і тільки пізно взимку і навесні. Однак у пустелі ситуація дещо інша: так як пісок швидко віддає накопичене за день тепло, нерідкі температури нижче 0 градусів.

Серед тварин цієї країни зустрічаються гризуни і плазуни, ссавці і птахи. Незважаючи на те, що значну частину території займають пустелі, тут можна побачити такі рослини як лишайники і верблюжа колючка. На рідкісних ділянках саван виростають гаї цитрусових, бананових і фінікових пальм.

Цікаві факти

Для іноземців, що не сповідають іслам, існує заборона на в’їзд в священні міста мусульман – Медіну і Мекку. Для контролю в’їжджаючих релігійна поліція перевіряє в саудівській візі в спеціальній графі інформацію про віросповідання іноземця. Якщо він не сповідує іслам, вхід в ці міста йому заборонений.
Шлюби в Саудівській Аравії створюються рано: по досягненні дівчинкою десятирічного віку. Це робиться для того, щоб перешкодити жіночій освіті.

Пам’ятки

Приїхавши в Саудівську Аравію, не полінуйтеся відвідати Національний парк Асир, в якому оберігають майже зниклі види диких тварин. Не менш цікавою стане екскурсія в такі міста як Ер-Ріяд і Джидда. Тут ви знайдете безліч музеїв і традиційних арабських ринків. І наостанок пориньте в таємничий світ найзахоплюючої археологічної ділянки Саудівської Аравії – безлюдного міста Мадайн-Саліх.
Повірте, відвідавши цю східну країну, ви перейметеся витонченістю і строгістю іншої культури, і по гідності оціните її прояви!

Хорошим спогадом на довгі роки для вас стане Туніс відпочинок, де дивовижна природа, доброзичливі жителі, красиві пляжі і неймовірно красивого кольору вода.

Залишити коментар