Банковий масаж та як його робити

банковий масаж, масаж, банки

Сучасним дітям майже не знайомий такий спосіб лікування простудних захворювань, як постановка банок, хоча ще не так давно це був один з найпоширеніших методів домашньої терапії. Тим не менш, банки не залишилися викинутими з медичної практики  , правда техніка їх застосування трохи змінилася. Якщо раніше банки встановлювали на різні ділянки тіла в нерухомому положенні, то сьогодні надходять у такий спосіб: створивши всередині банки негативний тиск і забезпечивши її надійне «присмоктування» до шкіри, банку починають водити в різні боки, виробляючи своєрідний баночний масаж.

Лікувальним діючим фактором банкового масажу є вакуум, тобто негативний тиск, який формується в банку. Завдяки йому шкіра помітно втягується всередину банки, що робить сприятливий ефект на місцеве кровопостачання тканин. У результаті в зоні масажу посилюється приплив крові, поліпшується тканинне дихання, нормалізується кровообіг в капілярах, відновлюється лімфоток, підвищується м’язовий тонус, прискорюється накопичення клітинних імунних факторів навколо патологічного вогнища. Крім місцевого, банковий масаж характеризується також загальним впливом на організм пацієнта, знижуючи артеріальний тиск, усуваючи явища тахікардії (підвищеного серцебиття), викликаючи позитивний психотропний ефект (тобто заспокоює пацієнта і підвищує йому настрій). В якості додаткового «побічного ефекту» слід зазначити тонізуючу дію на шкіру.

Таким чином, показаннями для використання банкового масажу можуть бути інфекційно-запальні захворювання органів дихальної системи, патологія опорно-рухового апарату, болі різної локалізації, що мають неврологічне походження. Крім медичного застосування, банковий масаж корисний і в якості антицелюлітного засобу, але при цьому він повинен ообов’язково використовуватися в комплексі з іншими способами лікування целюліту, оскільки надає швидше допоміжну дію.

Для здійснення банкового масажу використовуються спеціальні судини, зазвичай з пластика, оснащені гумовою грушею. Правильне проведення масажу неможливо без певної вправності по поводженню з грушею, оскільки саме від неї залежить величина створюваного негативного тиску і глибина опрацювання тканин. Для забезпечення достатнього ковзання тіло намастити рослинним маслом або вазеліном. Також можна використовувати ароматичні олії, які самі мають певним терапевтичний ефект (наприклад, евкаліптова олія при захворюванні дихальних шляхів). Потім потрібно стиснути грушу, викачавши з неї повітря, щільно прикласти підставу банки до поверхні тіла і поступово послаблювати тиск на грушу. У результаті видалення повітря з судини в ньому виникає розрідження. Контролювати його ступінь можна, виходячи з підвищення рівня шкіри в банку порівняно з оточуючими ділянками шкіри.

Тепер можна приступати безпосередньо до масажу, для чого переміщаємо банку в різні сторони, природно, не допускаючи розгерметизацію. Посудину можна пересувати по прямих лініях, по спіралі, «змійкою» або колами, головне – дотримуватися тих ліній, опрацювання яких дає максимальний терапевтичний ефект. Так, при захворюваннях хребетного стовпа слід приділити увагу так званим навколопозвоночних лініях, що проходить у двох-трьох сантиметрах праворуч і ліворуч від осі хребта. При дихальнй патології лінії масажу проходять від нижньої частини обох лопаток у напрямку до шийно-ключичної області, а також від нижнього відділу грудини до плечових суглобів (по невеликій дузі, як би огинаючи великий грудний м’яз). При невралгічних болях масажують відповідні зони. Масажні лінії повинні направлятися по ходу відтоку лімфи. Для правильного проведення банкового масажу потрібно стежити за тим, щоб при переміщенні банки перед нею утворювалася невелика шкірна складочка, що свідчить про достатню глибину впливу. А от при переміщенні банки в зворотному напрямку, протилежному лімфотоку, складочки бути не повинно, чого добиваються за допомогою груші.

Не можна застосовувати банковий масаж при захворюваннях шкіри і судин, наявності незагоєних ран або свіжих післяопераційних рубців, а також при пухлинах і важкої кардіопатології.

Замечательной развивающей игрушкой для ребенка сможет стать конструктор lego, который еще больше разовьет фантазию и логику Вашего чада.

Залишити коментар