Блефаропластика повік (корекція повік)

корекція повік

Блефаропластика (від грец. Blepharon – повіку) – хірургічна корекція повік, метою якої є усунення нависання шкірної складки повік і ефекту «мішків під очима». Пластичні операції на верхніх і нижніх повіках коректують контури очей за рахунок видалення надлишку шкірного покриву або жирових утворень.

На сьогоднішній день блефаропластика – одна з найпоширеніших операцій на обличчі. Саме тому існують кілька різних способів корекції повік, які дозволяють змінювати форму і розріз очей, усувати різні недоліки повік, в тому числі, їх вікові зміни. Серед них найбільш відомі пластика верхніх повік, пластика нижніх повік, транскон’юктивна  пластика нижніх повік і поєднана (кругова) пластика верхніх і нижніх повік. Зазвичай блефаропластику роблять люди (як правило жінки) у віці від 35 років і старше, проте нерідко при необхідності свої проблеми за допомогою корекції повік вирішують і пацієнти в більш молодому віці.

Показання до блефаропластики (до корекції повік)

* Надлишки шкіри верхніх і нижніх повік (нависання)
* Випинання «жирової клітковини» в області верхніх та нижніх повік («жирові мішки століття»)
* Зморшки в області нижніх повік
* Опущені нижні куточки очей
* Глибокі складки в області нижніх повік і в кутах очей
* Бажання змінити форму або розріз очей

Протипоказання до блефаропластиці

* Підвищений артеріальний або внутрішньоочний тиск
* Сухість очей
* Захворювання щитовидної залози
* Захворювання серцево-судинної системи та ін важкі захворювання внутрішніх органів
* Цукровий діабет
* Онкологічні захворювання
* Порушення згортання крові

Процедура блефаропластики (корекції повік)

Блефаропластика це досить серйозне втручання в область орбітальної клітковини очей, тому перед операцією необхідно обстежитися в офтальмолога. При цьому якщо ви носите окуляри чи контактні лінзи, необхідно показати їх на консультації. Також після консультації необхідно пройти повноцінне обстеження.

Блефаропластика проводиться тільки в стаціонарних умовах під загальним знеболенням в поєднанні з місцевою інфільтраційної анестезією. Операція зазвичай триває від 1, 5 до 3-х годин. Власне очне яблуко при операції не зачіпається і для зору дана операція абсолютно безпечна.

Пластика верхніх повік
Розріз на верхніх повіках роблять у місцях природних складок очей так, щоб при відкритих очах післяопераційний рубець не виділявся. Іноді можуть також виконуватися додаткові маніпуляції по вправляння слізної залози і «підтяжки» кругового м’яза ока, при необхідності видаляється жирова грижа. Надлишки шкіри верхньої повіки видаляються шляхом висічення веретеноподібного клаптя шкіри.

Пластика нижніх повік
На нижніх повіках найтонший розрізи проходять відразу під лінією вій, в місцях косметичної «підводки» очей. Через ці розрізи хірург відокремлює шкіру від жирової тканини і м’язів, видаляє надлишок жиру, а також часто урізує ослабілу шкіру та м’язи. Після цього розрізи зшиваються косметичними швами.

У випадках, коли у пацієнта є надлишки жиру в нижніх повіках і немає надлишків шкіри, може бути застосований метод трансконьюктивної блефаропластики. Даний метод підходить молодим пацієнтам з більш товстою і пружною шкірою. У цьому методі мініатюрний розріз або прокол робиться всередині нижнього повіка (через кон’юнктиву), через нього хірург видаляє надлишок жиру.

Транскон’юнктивна блефаропластика позбавляє від видимих швів або рубців на шкірі і кардинально скорочує відновлювальний період. При цьому не порушується міміка і не змінюється розріз і форма очей.

Останнім часом для зведення хірургічного втручання до мінімуму все більше передових пластичних хірургів намагаються не видаляти «жирові» грижі в області нижніх повік, а перерозподіляти. Даний метод називається – внутрішньоротовою блефаропластикою і полягає в тому, що відшарування тканин виробляється через рот. При цьому лікар доходить до краю очної орбіти, виділяє «жирову» грижу і підшиває її до м’яких тканин. Слід зазначити, що дана операція, зважаючи на її інноваційність, проводиться поки обмеженим колом фахівців.

Реабілітація після блефаропластики
Період реабілітації при стандартній блефаропластиці становить 10-12 днів. У ряді випадків, в післяопераційному періоді відзначаються синці в області втручання, які тримаються до 2 тижнів. Щоб уникнути їх появи і зменшення набряків у перші години після блефаропластики рекомендується робити холодні примочки. У будь-якому випадку набряки тканин і синяки поступово проходять протягом 2-3 тижнів. Протягом перших 3-х днів рекомендується застосовувати очні краплі, а так само проробляти спеціальні вправи для очей. Шви знімаються на 3-й, іноді 5-7-й день. Найбільш частим ускладненням після блефаропластики є кровотеча, яка може виникнути як протягом декількох діб, так і через кілька годин після операції. Тому часто такі операції проводяться амбулаторно. Протягом першого місяця не рекомендуються інтенсивні навантаження, здатні привести до додаткових крововиливів через підвищення тиску крові (у тому числі – гарячий душ, нахили тулуба та ін). Протягом перших 2-4 місяців необхідно дотримувати правильний водно-сольовий режим. Всі медикаментозні лікування повинні виконуватися тільки за узгодженням з лікарем.

Результати блефаропластики
Як правило, остаточний результат операції оцінюється через 1,5-2 місяці, коли повністю сформується рубець і зникне післяопераційний набряк. При дотриманні рекомендацій фахівців і відповідному догляді результат може зберігатися 7-10 років, а іноді й довше в залежності від індивідуальних особливостей організму і способу життя пацієнта.

Узнать все о лечении в Израиле, как его правильно организовать и что для этого нужно можно на сайте www.medserver.co.il.

Залишити коментар