Бородавки та методи їх видалення

Лікування бородавок

Бородавки – це в загальному достатньо нешкідливі новоутворення, але вони здатні значно змінити зовнішній вигляд, особливо, якщо розташовані на видному місці, на обличчі або на руках. Багато хто думає, що бородавки можна видалити самостійно і що нічого в цьому нема. На жаль це не так і робити це в жодному разі не рекомендується.

Бородавки і причини їх появи

Бородавки бувають доброякісними епітеліальними (з покривних тканин) пухлинами вірусного походження. Викликають їх віруси папіломи людини. Інфекція передається через руки хворого і побутові предмети. Під дією вірусу папіломи людини розростаються зовнішні шари шкіри (епітелій) і починається посилене ороговіння клітин. Захворювання зазвичай розвивається в ослабленому організмі зі зниженим імунітетом, чому сприяють перевтома, психічні травми, часті простудні захворювання, хронічні захворювання, підвищена пітливість, яка часто супроводжує нервові розлади і так далі. Якщо бородавка знаходиться на незручному місці і постійно травмується, то з часом вона може перетворюватися в злоякісну пухлину.

Загальне лікування бородавок

Чи потрібно лікувати бородавки? Безумовно, потрібно, так як вони можуть поширюватися на здоровій ділянки шкіри і передаватися іншим людям. Так як бородавки з’являються тільки при ослабленні захисних сил організму, то необхідно загальне лікування, яке полягає у зміцненні нервової системи, імунітеті, призначення противірусного лікування і загартування організму.

Загальне лікування бородавок зазвичай застосовується, якщо їх багато і вони мають тенденцію до поширення. У такому випадку лікування краще почати з відвідин лікаря-імунолога та аналізу крові (імунограми). Наш імунітет – дуже складна система, яка складається з ряду взаємопов’язаних ланок. На імунограмі буде видно, яка з цих ланок – «слабка». Після цього підбирається імунокоректори, які прицільно впливають на імунітет.

Але мають значення також і спільні заходи по зміцненню імунітету, особливо це актуально для дітей і підлітків, у яких майже завжди є які-небудь проблеми з імунітетом. Загальні заходи включають в себе режим дня, щоденне перебування на свіжому повітрі не менше трьох годин, заняття спортом, повноцінне харчування, воно необхідне для правильного обміну речовин, в результаті якого формуються клітини нашого тіла, в тому числі, клітини імунної системи.

Загального лікування вимагають також бородавки, які з’явилися на тлі місцевого порушення кровообігу при цукровому діабеті, атеросклерозі та деяких інших захворювання. У такому випадку проводиться лікування цих порушень кровообігу в поєднанні з лікуванням основного захворювання.

Місцеве лікування бородавок

Місцеве лікування бородавок доцільно проводити, коли їх небагато. Але буває й так, що при великій кількості бородавок видалення однієї або декількох найбільших призводить до зникнення інших.

Бородавки видаляють різними хірургічними методами і тільки в лікувальному закладі. Видаляти бородавки самим дуже небезпечно через те, що, по-перше, можна внести інфекцію в ранку і тоді почнеться гнійний процес, а по-друге, неправильно видалена бородавка може переродитися в злоякісну пухлину.

Хірургічні методи видалення бородавок включають в себе:

* Хірургічне видалення за допомогою скальпеля; найчастіше такий спосіб застосовується, коли кілька бородавок знаходиться на досить обмеженій площі шкіри, в такому випадку бородавки висікаються разом зі шкірою, після чого накладаються косметичні шви (залишається невеликий рубець);
* Електрокоагуляція – видалення бородавок за допомогою електричного струму; при цьому тканина бородавки руйнується, а віруси папіломи людини гинуть; на місці видалення залишається невелика скориночка, яка потім самостійно відпадає;
* Кріодеструкція – видалення бородавок за допомогою рідкого азоту, що призводить до глибокого заморожування клітин; на місці впливу через кілька годин утворюється пухирець з прозорим вмістом (ні в якому разі не розкривати!), Який з часом зсихається в скориночку; скоринка відпадає, не залишаючи рубця;
* Лазерне видалення бородавок, при цьому виді впливу відбувається випаровування клітин пухлини; процедура проходить безболісно, загоювання – швидко;
* Радіохвильовий метод видалення бородавок; це найбільш сучасна методика, ще більш швидка й ефективна, ніж лазерне видалення.

Видалення бородавок за допомогою міцних кислот зараз майже не застосовується, оскільки дає багато ускладнень і не запобігає рецидивам захворювання.

Народні методи видалення бородавок використовують всілякі способи прикладної магії, які цілком мають право на існування, тому що імунітет багато в чому залежить від стану нервової системи і якщо у пацієнта з’являється тверда впевненість у тому, що спосіб лікування йому допоможе, то його імунна система завжди прийде на допомогу.

Залишити коментар