Десять причин проти швидкого схуднення

схуднення

Війна з зайвими кілограмами займає основну частину вашого життя? Таблетки, дієти, мочогінні чаї,  виснажливі тренування, пояси для схуднення приносять лише тимчасовий результат, а підступні жирові клітини швидко повертаються на своє улюблене місце? Давайте розберемося, навіщо вони там потрібні і якими проблемами для здоров’я обернеться їх різке і неправильне спалювання.

Якщо різко схуднути:

1. З’явиться мерзлякуватість
Організм людини містить два види жиру: білий і бурий. Бура жирова тканина (дійсно має бурий колір, завдяки великій кількості залізовмісного пігменту – цитохрому) не накопичує жир, а переробляє його в енергію та тепло. Коли потрібно, вона виділяє в 20 разів більше тепла, ніж звичайний жир. Бурого жиру багато у малюка, а з часом він стрімко зменшується: у дорослого він залишається навколо нирок і щитовидної залози, в районі пахв і лопаток, створюючи там «зігріваючу мантію». Тому, худнувши, ми ризикуємо позбудтися цього важливого прошарку з хорошим теплоізоляційним ефектом.

2. Зникне витривалість
Багато століть тому наші предки спеціально накопичували жир, який дозволяв зберегти в організмі енергію про запас на час браку їжі. У наш час збереження енергії втратило свою актуальність, але для активного способу життя вона необхідна, адже в жирах міститься у два рази більше енергії, ніж у вуглеводах, а крім того, похідні жирів беруть участь у передачі збуджуючих імпульсів  від однієї нервової клітини до іншої. Тому, перебуваючи на регулярних дієтах, ви ризикуєте заробити собі репутацію «гальма».

3. Внутрішні органи стануть «беззахисні»
Жирова тканина створює захисне ложе для багатьох органів. Так звані «подушки» надійно захищають кишечник, нирки, нерви, судини від несприятливих зовнішніх впливів і механічних травм. А без м’якого захисту органи, наприклад, нирки можуть опуститися.

4. Виникнуть проблеми із зачаттям
Жирова тканина активно виробляє статеві гормони – естрогени і лептин. Вони посилають сигнал статевій системі, що організм готовий до виношування дитини. Крім того, жирові клітини захоплюють чоловічий гормон тестостерон з крові, і виділяють у неї жіночі естрогени. Тому відсутність невеликого жирового прошарку знижує шанси успішної овуляції.

5. Можливий остеопороз
Жирова тканина накопичує вітаміни молодості та краси – A, D, К і Е. При сильному зменшенні жирових клітин концентрація цих важливих вітамінів падає, а це супроводжується небезпечними наслідками. Наприклад, зниження маси тіла супроводжується одночасним зменшенням кісткової тканини: недостатність вітаміну D призводить до розм’якшення кісток і остеопорозу. Жирові клітини беруть участь в обміні вітамінів групи B, які важливі для серцево-судинної системи і переробляють холестерин у фолієву кислоту, необхідну для виношування малюка.

6. Ослабне імунітет
Таке можливо, якщо ви сидите на монодієти. Такі схеми харчування гарантують зменшення ваги до 10 кг за тиждень. Їх сенс у тому, що треба вибрати якийсь один продукт і їсти лише його. Приміром, можна сидіти на гречці, помідорах, цитрусових, яблуках, кефірі, та іншої малокалорійної їжі. Таке одноманітне харчування приводить до дефіциту поживних речовин в організмі, зниження імунітету та залізодефіцитної анемії. Люди, які сидять на  таких дієтах стають дратівливими і погано сплять.

7. Виникне ацетонемія
При голодуванні в організм починає надходити менше глюкози, і альтернативним джерелом енергії стає жир. Він починає розпадатися на жирні кислоти, які потім дробляться на кетонові тіла. Від надміру цих продуктів розпаду у голодуючого розвивається ацетонемія (симптом – людина починає сильно пахнути ацетоном). А ацетон – дуже отруйна речовина, вона погіршує роботу всіх органів і систем організму.

8. Знизиться тонус шкіри
Це можливо, якщо «швидко» худнути за допомогою різних таблеток, чаїв і харчових добавок. Шкіра при цьому зменшується значно повільніше, ніж об’єм тіла, і через деякий час з’являються «зайві» ділянки.

9. Може виникнути зневоднення
Це є наслідком «ледачого» схуднення. Справа в тому, що вага, яку ви втрачаєте завдяки сечогінним або проносних засобів – це лише вода. При цьому жирові клітини ні крапельки не страждають, а втрати для організму колосальні: порушується водний баланс організму, аж до обезводнення, вимиваються корисні речовини (вітаміни та мінерали). Тривалий прийом сечогінних засобів може призвести до порушення роботи нирок, а це вже загрожує серцевої і нирковою недостатністю.

10. Кишечник «розучиться» працювати самостійно
Використання клізми в домашніх умовах «очищує» тільки нижні відділи кишечнику і худнути таким способом просто марно. Безконтрольним промивання кишечника ви спровокуєте сильне розтягування стінок товстої кишки, а це погіршить роботу її мускулатури. З часом це може призвести до сильних запорів. Вода або розчини, що використовуються для клізми, змивають слиз, висушують клітини слизової оболонки, вимивають всі корисні бактерії і провокують дисбактеріоз.

Для початку потрібно з’ясувати: ви просто намагаєтеся підігнати свою фігуру під еталони 90х60х90 або у вас дійсно є зайва вага. Для цього скористаємося індексом маси тіла: поділіть свою вагу на зріст (у метрах) зведений у квадрат. Наприклад, якщо ваша вага 70 кг, а зріст – 1,70 м, то ваш індекс становить 24. Після нескладних цифрових маніпуляцій порівняйте свій індекс з нормою.

Менше 15 – гострий дефіцит маси;

15-18,4 – недостатня маса тіла;

18,5-24,9 – норма;

25-30 – надмірна маса тіла;

Більше 30 – ожиріння.

Для схуднення без шкоди для свого організму потрібна не швидка дієта а здорове і раціональне харчування.

Перш ніж віддати свою дитину в садочок потрібно дізнатися все про дитячі садки у вашому місті, щоб бути впевненими, що ваші діти в безпечних та дбайливих руках, які добре виховають та навчать вашого малюка.

Залишити коментар