Догляд за шкірою взимку

13.11.2010

Догляд за шкірою взимку

Зовсім трохи залишилося часу, коли зима огорне нас своїми обіймами. Хтось чекає холодну пору року із завмиранням серця, смакуючи катання на ковзанах і можливість одягти нову шубку. А хтось з жахом вже думає про те, що прийшов кінець красі: лущення шкіри, обмороження і тьмяний колір обличчя, не кажучи вже про тужливий настрій, здатні надовго позбавити радості життя.

Але хіба все так погано? Як підняти свій настрій в зимовий час доби, ви вирішите самі. А ось як забезпечити собі нормальний догляд за шкірою в холодну пору року, ми вам розповімо.

По-перше, не варто дивуватися, що догляд за шкірою по захисту її від сонця повинен здійснюватися не тільки влітку, а й взимку. Вже, здається, знають всі, що активне сонце здатне викликати різні захворювання – від раннього старіння до онкології. Але мало хто користується захисними засобами від сонця в зимові місяці, вважаючи сонячні промені в цей час року абсолютно нешкідливими. Насправді, для того, щоб зберегти шкіру здоровою і молодою, потрібно зовсім небагато.

Догляд за шкірою сухою типу

Суха шкіра завжди вимагає належної уваги, а взимку особливо. Адже на неї обрушуються низькі температури і холодні вітри, що значно знижує її опірність. У холодному повітрі ще менше вологи, ніж у теплом. Іноді взимку здається, що шкіра дуже потребує додаткового зволоження.

Догляд за шкірою обличчя за допомогою сонячних окулярів і крему
Влітку важко виходити з дому, не надівши сонцезахисних окулярів. Яскраве сонце не дає нам дивитися на навколишній світ. У зимовий період сонце, здавалося б, не таке яскраве і ми спокійнісінько дивимося на яскраво-білий сніг. Але це неправда, що сонячне світло тепер не небезпечне. Сніг відбиває світло навіть сильніше, ніж вода влітку. Тому крім сонячних окулярів взимку теж потрібно користуватися кремами, в яких є SPH-фільтри.

Холодова алергія
Якщо після вулиці ви помітили у себе на щоках червоні плями, то можливо, у вас холодова алергія. Саме несприятливий вплив на незахищену шкіру обличчя і рук надає зимовий зміг (він з’являється при підвищеній вологості повітря). Ознаки холодової алергії – лущення і сухість, потім свербіж. Розчісувати уражені ділянки категорично забороняється – є ризик занести інфекцію.

Не забувайте про відновлення балансу харчування. Зазвичай в зимову пору року нас тягне на швидкі калорії – борошняне і солодке. Краще пройдіть в супермаркеті до поличок з морепродуктами, задоволення теж, а користі більше. Корисні також буряк і морква, яєчний жовток і печінка, тобто продукти, в яких міститься вітамін А. Для шкіри він дуже корисний.

Обмороження
Потрібно правильно доглядати за шкірою обличчя, не забуваючи про безпеку. Якщо ви живете в регіоні, де взимку бувають сильні морози і вітру, постарайтеся не допускати обмороження. Для цього рекомендується нанести на шкіру курячий жир або спеціальний захисний засіб, що продається в аптеці.

А якщо раптом ви помічаєте виникнення обмороження? Та ще перебуваєте на вулиці? Ось кілька порад.

По-перше, існує дві стадії обмороження – легке і сильне. При легкому обмороженні заморожуються верхні шари шкіри. Особливо страждають вуха, щоки, пальці на руках і ногах. У цих частинах тіла кровотоку менше, адже розташовані вони найдалі від серця. Не надягайте тугі рукавички, голова, руки і ноги повинні знаходитися в теплі. Поширена думка. Що місце обмороження потрібно розтерти, та ще мокрим снігом – це надзвичайна омана! Кристалики снігу тільки роздряпає вашу уражену шкіру, ускладнивши ситуацію.

«Врятувати» легко обморожену ділянку допоможе сухе тепло, наприклад, ваша власна тепла рука.

Сильне обмороження в міських умовах буває рідко. Під час нього в шкірі формуються крижані кристали, які можуть зруйнувати тканини, аж до їх омертвіння. Вас має насторожити почуття здерев’яніння кінцівок. Якщо з вами сталося сильне обмороження, як можна швидше помістіть обморожений ділянку в теплу (не гарячу!) воду.

Для опалення будь-якого будинку потрібен котел, який може бути твердопаливний, газовий або іншого типу. Всю необхідну інформацію про котли Ви знайдете на сайті prokotel.info.

 

Залишити коментар