Догляд за сухою шкірою обличчя в домашні умовах

Догляд за шкірою в домашніх умовах

Якщо правильно доглядати за сухою шкірою, то вона виглядає дуже добре. Але як тільки ви порушите хоч одне правило догляду, то можете бути впевнені, що вам забезпечені передчасні зморшки. А щоб цього не сталося, ми рекомендуємо уважно вивчити рекомендації, наведені в цій статті. Поява зморшок трапляється тому, що шкіра, схильна до сухості, має набагато менший захист, ніж інші типи шкіри. Сальні залози виробляють набагато менше жиру, і завдяки цьому практично відсутня захисна плівка на шкірі. З віком це стає помітно все більше і більше, тому що вже після 20 років відбувається зменшення вироблення жиру, а після 30 шкірі обов’язково потрібен спеціальний догляд.

Способи та методи очищення сухої шкіри при догляді в домашніх умовах

Не слід умивати шкіру гарячою або холодною водою, оскільки холодна вода сприяє звуженню судин, а гаряча вода – навпаки, розширенню, і тому зморшки можуть з’явитися раніше. Для того, щоб шкіра була менш чутлива до зовнішніх впливів, на ній повинно зберігатися як можна більше природного жиру. Для цього не слід змивати його весь при ранкових процедурах. Для умивання в зимовий час добре використовувати воду кімнатної температури, а влітку вмиватися прохолодною водою. Перед умиванням рекомендується злегка змастити шкіру рослинним маслом або сметаною. Шкіра обличчя буде легше переносити процедуру вмивання, якщо перед цим її очистити кисломолочним продуктом. Для цієї мети будуть в пору кефір, кисле молоко, ацидофілін, так як речовини, які перебувають у них, живлять і пом’якшують шкіру, і сприяють нормалізації кислотно-лужного балансу. Також можна змастити шкіру жирним кремом або вершками за 15 хвилин до умивання.

Догляд за сухою шкірою

Догляд за сухою шкірою

Перш, ніж приймати будь-які водні процедури, будь-то купання в морі, прийняття душу або ванни, купання в басейні, необхідно забезпечити шкірі захист. З цією метою нанесіть спеціальний крем, або змастіть шкіру обличчя сметаною, вершковим маслом (обов’язково несолоним), або рослинним маслом. Для сухої шкіри дуже корисні контрастні вмивання, і після такої процедури слід нанести крем з вітамінами.

Вечорами шкіру, схильну до сухості, краще всього очищати спеціальним кремом, а не водою, можна також настоєм з трав, або кефіром, а після очищення нанести нічний крем.

У засобах по догляду за сухою шкірою ообличчя обов’язково повинна бути жирна основа. Засіб не повинний видаляти природний жир з шкіри, це повинні бути косметичні вершки, або спеціальне молочко, обов’язково з зволожуючими речовинами. А креми денні необхідно підбирати з УФ-фільтром, для захисту шкіри від ультрафіолетового випромінювання, яке призводить до раннього старіння. Використання мила у водних процедурах, будь-то купання або умивання, необхідно звести до мінімуму. Вмиватися і мити шкіру тіла можна, використовуючи вівсяні пластівці. Для цієї процедури їх слід насипати в полотняний мішечок і використовувати замість мочалки. Корисні речовини, якими сповнена вівсянка, підживлюють шкіру, і не змивають з неї такий необхідний жировий шар.

Для того, щоб очистити шкіру, використовуйте м’які лосьйони. Для цієї мети добре підходять пелюстки червоної троянди. Слід залити 3 склянки пелюсток мигдальним чи персиковим маслом,, так щоб пелюстки повністю покрилися маслом, потім поставте все на парову баню і тримаєте, поки пелюстки троянд не стануть безбарвними. Цим лосьйоном слід протирати обличчя 2-3 рази на день.

Догляд за сухою шкірою обличчя – тонізація

Тонізація є важливим етапом догляду за сухою шкірою обличчя в домашніх умовах. Деякі жінки вважають, що використання тоніка не є обов’язковою умовою, однак це не зовсім так. За допомогою тоніка відбувається підготовка шкіри до інших косметичних засобів, а також підвищується ефективність цих засобів. Тонізація шкіри сприяє поліпшенню мікроциркуляції до капілярів в ній, навіть дуже маленьким, що дозволяє крові доходити до них, і таким чином засоби по догляду за шкірою засвоюються майже на третину краще. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що ми даремно витрачаємо частина дорогих кремів і гелів або будь-яку іншу косметику. Якщо ви будете користуватися косметичними засобами однієї лінії, то вони будуть прекрасно доповнювати один одного. У тоніках для сухої шкіри категорично не повинно бути спирту, але вони повинні бути збагачені зволожуючими і пом’якшуючими компонентами. Для того, щоб привести шкіру в тонус, можна використовувати рожеву воду або гліцериновий лосьйон, так як вони мають пом’якшувальну і очищаючу дію. Для в’янучої шкіри підходить тонізація за допомогою соку кропиви. Тонізація буде ще кращою, якщо до складу тоніка будуть входити протеїни шовку або пшениці, морський колаген, екстракти зародків пшениці, водоростей, а також вітаміни.

Догляд за обличчям в домашніх умовах

Догляд за обличчям

Зволоження при догляді за сухою шкірою обличчя

Зволоження сухої шкіри є обов’язковою процедурою після очищення і тонізації. При виборі орієнтуйтеся на такі креми і лосьйони, які добре вбираються і дуже швидко здатні створити захисний бар’єр. Наносьте крем для зволоження тонким шаром, а через 20 хвилин залишки крему слід видалити м’якою серветкою. Суха шкіра потребує масажі по крему. Такий масаж роблять, використовуючи нагріту чайну ложку. Ложку слід нагріти в гарячій воді, проте в міру, і потім масажують заздалегідь змащене кремом обличчя, область декольте і шию, обробляючи поверхню масажними рухами.

Живлення сухої шкіри обличчя

Підживлюючи суху шкіру, візьміть до уваги, що вона вимагає особливої ​​процедури. Перед нанесенням живильного крему шкіру бажано зігріти. Зробити це можна за допомогою компресів з квітів і трав. Один з рецептів: візьміть м’яту, липу, ромашку, шавлію по 2 ст.л., залийте інгредієнти 0,5 л окропу, дайте настоятися 15 хвилин, потім процідіть, намочіть марлю в настої, попередньо складену в кілька разів, і покладіть на обличчя і шию. Коли шкіра досить прогріється, ви можете нанести живильний крем. При виборі денного крему для догляду за сухою шкірою, насамперед подивіться на його консистенцію. Якщо ви бачите, що крем схожий на молочко, то сумнівно, що він містить достатню кількість жиру, тому шукайте густий крем. Якщо ж ви побачили, що в складі крему є гамма-лінолева кислота, то крем в такому випадку краще зберігає вологу в шкірі. Після того, як ви нанесли крем, зачекайте кілька хвилин, і потім знову нанесіть на ті місця, які були недостатньо зволожені. Слід наносити захисний крем в будь-яку погоду, і тільки за цим слід нанесення декоративної косметики.

Якщо доводиться перебувати довго на вулиці, взимку на морозі і на вітрі, то потрібно навчитися застосовувати народні засоби з метою захисту обличчя від зовнішніх факторів. З цією метою стане в нагоді гусячий жир або внутрішнє свиняче сало. Обережно перетопити сало, а для того, щоб воно добре зберігалося, додайте туди бензойну кислоту з розрахунку 2 г на 100 г жиру. Перш, ніж виходити на вулицю на тривалий час взимку, нанесіть на обличчя тонкий шар цього жиру. Зберігати жир слід в холодильнику. Також слід бути обережними з сонячними ваннами, найкраще засмагати по ранках, так як під тривалим впливом сонячних променів шкіра має властивість грубіти й сушитися ще більше.

Маски для обличчя, що допомогають в догляді за сухою шкірою обличчя

При догляді за сухою шкірою на обличчі слід використовувати натуральні маски, які забезпечують шкірі вітаміни, а також живлять і зволожують її. У рецептах подібних масок обов’язкова наявність натуральних жирів тваринного або рослинного походження, наприклад, рослинне масло, вершки, сметана. Маска, в якій є екстракт ромашки і жовток, живить, зволожує і знімає запалення на шкірі. Яєчний жовток слід розтерти з рослинним маслом (1 ч.л.) і в отриману суміш по краплях ввести екстракт ромашки (1 ч.л.). Цю маску тонким шаром потрібно нанести на обличчя і тримати 15 хвилин. Змивати маску слід чаєм кімнатної температури, слабо завареним. Після процедури нанесіть на обличчя свій улюблений живильний крем.

Догляд за обличчям

Догляд за обличчям

Маска з білокачанної капусти – це недорогий і ефективний спосіб. Для початку протріть шкіру оливковою або кукурудзяною олією, потім зробіть гарячий компрес, використовуючи слабкий розчин соди в пропорції 1 ч.л. соди на 1 л води. Приготовлену кашку з свіжої капусти накладіть на обличчя, а через 10-15 хвилин змийте прохолодною водою і нанесіть живильний крем.

Також можна змішати кашку невеликого яблука з 1 ч.л. сметани, накласти на шию та обличчя на 20 хвилин і потім вмитися теплою водою.

Полунична маска з додаванням вершків робиться так: змішайте ягоди полуниці з 1 ст.л. вершків, добре розітріть і нанесіть на шкіру шиї та обличчя. Дочекайтеся, коли маска трохи підсохне, далі нанесіть ще один шар, і те ж саме виконайте з треті шаром. Дочекайтеся, коли все підсохне і змийте суміш прохолодною водою.

Сухій шкірі допоможуть стати стійкішою і сильнішою до зовнішніх подразників маски з рослин, які володіють біостимулюючий властивостями.
Просту маску для сухої шкіри можна зробити, використовуючи сік алое, бо ця рослина присутня практично в кожному будинку. Підігрітий мед (2 ст.л.) змішайте з 1 ст.л. соку алое, і нанесіть на обличчя на 15 хвилин. Такі маски сприяють поліпшенню кольору обличчя, тому що стимулюють обмін речовин, допомагають утворенню нових клітин, покращують кровообіг.

Також для сухої шкіри можна робити маски з грейпфрута, морквяного соку, сметани і рисової муки, регулярно, 2 рази на тиждень, протягом місяця. Суміш готується так: потрібно змішати м’якоть одного грейпфрута (1 ч.л.) зі сметаною, туди додати 1 ст.л. рисового борошна і 1 ч.л. морквяного соку. Всі інгредієнти добре перемішайте, нанесіть на область декольте, шию та обличчя на 30 хвилин. Потім змийте маску кімнатної температури водою і змажте шкіру соком з грейпфрута. Змивати цей сік не потрібно.

Також можна використовувати магазинні маски, але про народні рецепти теж не варто забувати, тому що ви можете приготувати їх удома в будь-який час. Головне, що результат повинен бути – здорова і красива шкіра. Надіюсь, що наші поради стануть Вам в пригоді і Ви довго зможете насолоджуватися чудовим станом Вашої шкіри.

Залишити коментар