Наші хвороби написані у нас на обличчі

хвороби написані у нас на обличчі

Давно відомо, що за станом деяких органів чуттів, наприклад, очей або язика, фахівець може зрозуміти, які проблеми з внутрішніми органами є у пацієнта. На підставі такого методу визначення хвороби створювалася теорія акупунктури, голковколювання, точкового масажу. У тибетській медицині зв’язок внутрішніх органів і їх «виведення» на певні частини обличчя для наочності ілюструється таким зрозумілим для всіх порівнянням, як співвідношення квітки і кореня, де квіти (тобто те, що можна побачити) – це частини голови (обличя) , а те, що приховано від очей, – внутрішні органи.

Очі – це «квітка» печінки і жовчного міхура;

ніс – «квітка» легенів і товстого кишечнику;

губи і ротова порожнина в цілому – «квітка» підшлункової залози і селезінки;

язик – «квітка» серця і тонкого кишечника;

вуха – «квітка» нирок і сечового міхура.

Очі

Очі – «квітка» печінки, тому захворювання очей в першу чергу сигналізують про дисбаланс фільтруючої системи організму. Крім того, тибетські лікарі вважали, що набряки під очима – «дзвіночок» про неполадки в роботі легких, серця і нирок. Зокрема, мішки під очима вранці пов’язані з порушеннями функції нирок, набряки верхніх повік – з проблемами з легкими, а припухлість і верхніх, і нижніх повік – вказівка на проблеми в емоційній сфері.

Для очей і пов’язаних з ними внутрішніми органами шкідлива висока температура (особливо в період загострення хвороб), надмірне споживання м’яса, алкоголю, цибулі та часнику. А ось прохолода корисна.

Ніс

Ніс у тибетській медицині вважається головними воротами в організм і водночас «квіткою» легенів. Тому дуже важливо своєчасно усувати нежить і проблеми зі слизової оболонки. І навпаки: наприклад, запалення слизової носа і гнійнички можуть вказувати на хронічні захворювання легенів.

Сухість слизової носа може призвести до порушень нюху. Кровотечі з носа можуть бути пов’язані з надлишком в організмі зашлакованої, «старої» крові, а також є наслідками неправильного харчування і частого вживання жирної і смаженої їжі.

Алергічний нежить і поліпи, як не дивно, можуть з’явитися при зловживанні холодною їжею, а також коли основу раціону складають сирі овочі та прісні страви.

Ось кілька корисних порад з традиційної тибетської медицини. Для лікування і профілактики захворювань легень застосовується масаж крил носа, а для профілактики захворювань серця – масаж кінчика носа.

При закладеності носа або запаленні слизових тибетські лікарі радять промивати ніс водою, в яку додана сіль (поварена або морська) і куркума з розрахунку 1 ч. л. солі і 1 / 3 ч.л. куркуми на склянку води. Суміш закапують у ніздрі і чекають, коли рідина по носоглотці потрапить до рота, після чого випльовують.

При сухості і запаленнях слизової носа добре допомагає змащування її кунжутним маслом.

При частих кровотечах з носа рекомендується частіше включати в раціон смородину, агрус, арахіс, сою.

До речі, китайці вважали ніс показником багатства і матеріального добробуту: оптимальний варіант – коли ніс досить великий, округлий, пропорційний, без видатної «спини» і «хижих» крил.

Губи

Губи – «квітка» селезінки, тому тріщинки і блідість губ говорять саме про можливі проблеми з цим органом. При цьому верхня губа додатково ще пов’язана зі шлунком.

Дуже важливо стежити за тим, щоб губи були м’якими і доглянутим, без сухих ділянок, «заїдаючи» в куточках рота і скоринок. І по Тибетській прикметі вологі губи притягують багатство.

Язик

Язик – «квітка» серця. Рекомендується періодично самостійно оглядати свій язик, щоб діагностувати можливі проблеми з серцем на ранніх стадіях.

Язик здорової людини має колір від темно-рожевого до м’яко-червоного, за структурою м’який, вологий, рухливий. Яскраво-червоний колір і сухість язика – перші сигнали про початок хвороби. У людей з хронічними захворюваннями серця язик постійно має яскраво-червоний колір, як би лаковану поверхню і загострений кінчик. При проблемах з травною системою на язиці з’являється жовтий наліт і гіркий присмак у роті, а при захворюваннях лімфатичної та ендокринної систем на язиці з’являється сірий наліт і погіршується робота смакових рецепторів (спотворюється або зовсім не відчувається смак їжі).

Зуби

Зуби – показники стану кісткової системи. Руйнування зубів або, наприклад, неправильний прикус, «зайві» зуби, вилізають з основного ряду або навіть утворюють другий ряд, сигналізують про проблеми кісткової системи в цілому.

Жовті зуби – ознака порушень в роботі печінки і жовчного міхура; темно-жовті зуби з червоним відтінком – один з показників гіперфункції надниркових залоз; коричневий колір зубів свідчить про сильне ослаблення імунітету.

Вуха

Вуха – «квітка» нирок (тибетські лікарі вважають, що бобовидна форма вух і нирок підтверджує це). Праве вухо пов’язане з правого ниркою, ліве – з лівої.

На вухах найбільше точок-висновків на внутрішні органи, тому грамотний масаж вушних раковин – один з найкращих способів лікування та профілактики багатьох захворювань. Але і без консультації фахівця можна виконувати нескладну програму масажу: одночасно взятися за праве і ліве вухо, намагаючись, щоб пальці закривали як можна більшу поверхню вушної раковини. Спочатку потягніть вуха вгору, потім вниз, а потім розітріть вуха долонями до почервоніння і поколювання.

Наостанок хочеться сказати, що всі органи і всі системи організму взаємопов’язані, тому хвороба або навіть простий дискомфорт на одній ділянці зміщує баланс і порушує рівновагу, сприяючи поширенню хвороби. І, на жаль, саме тому лікування симптомів, а не першопричини захворювання призводить до переходу недуги в хронічну форму. Будьте уважніші до себе, прислухайтеся до свого організму і не бійтеся відстоювати своє право на здоров’я. Врешті-решт, здоров’я одне, і його збереження залежить тільки від вас.


Залишити коментар