Ніжний догляд за шкірою обличчя всіх типів

догляд за шкірою обличчя

Що потрібно робити, щоб шкіра круглий рік була ніжна, пружна і красива? Для початку нам необхідно визначити, до якого типу зарахувати свою шкіру. Існує класичний підрозділ за типами шкіри: нормальна, суха, жирна та змішана.

Нормальна шкіра рівномірно забарвлена. Виглядає гладкою, пружною і чистою. Позбавлена таких недоліків, як розширені пори, вугри, видимі оку розширені судини та ін. Нормальна шкіра дуже спокійно переносить умивання водою з милом, різні косметичні засоби, декоративну косметику. В даний час такий тип шкіри зустрічається вкрай рідко.

Суха шкіра зустрічається часто і вимагає особливого догляду, тому що дуже чутлива до несприятливих дій і швидко старіє. Сухість шкіри виникає від недостатньої активності сальних залоз і посиленого випаровування вологи з її поверхні. У молодих жінок суха шкіра має приємний вигляд: виглядає ніжною, тонкою і гладкою, матовою і злегка бархатистою. Пізніше, з віком, ефективність саловиділення шкіри падає і поступово, особливо при неправильному догляді, шкіра стає ще сухішою, починає лущитися і втрачати еластичність. На такій шкірі зморшки утворюються значно раніше.

Жирна шкіра зустрічається дуже часто, причому в даний час існує тенденція до збільшення з покоління в покоління людей з жирною шкірою. Така шкіра виглядає товстою, грубою, блищить. Іноді на вигляд нагадує корочку апельсина. Колір шкіри частіше тьмяний. Виділяється в надлишку шкірне сало, з’єднуючись з відторгнутими лусочками шкіри пилом, утворює пробки в отворах сальних залоз – комедони. На жирній шкірі легко з’являються вугрі, які можуть запалюватися. Жирна шкіра зустрічається частіше в молодості, до 40 років. Зморшки у людей з жирною шкірою з’являються значно пізніше, ніж у людей із сухою і нормальною шкірою.

Комбінована шкіра – змішаний тип – зустрічається найчастіше. У молодому віці жирні ділянки розташовуються в основному на лобі, носі, підборідді, а на скронях, щоках, шиї і навколо очей – шкіра суха. Змішана шкіра вимагає різного догляду за різними ділянками.

Проблемна шкіра – це найчастіше жирна або змішана шкіра з вугрової елементами, ділянками запалень, подразнень.

Догляд за шкірою обличчя

Кожна шкіра може змінюватися протягом життя людини. Це залежить від багатьох факторів, таких, наприклад, як стан гормонального рівня організму в цілому, стан харчування, насиченість вітамінами і мікроелементами, дієтичні переваги гострої або прісної їжі. Особливо несприятливо на шкіру діють дисбаланс статевих гормонів та стреси. Звичайно, не можна забувати і про чинники навколишнього середовища. Чим більше несприятливих впливів, тим інтенсивніше шкіра працює на захист.

У літній час основними факторами є сонячне випромінювання, пил, кіптява, мала зволоженість. Восени і взимку – низькі температури, сухість у приміщеннях через опалення. Також впливають і короткий світловий день, менша рухова активність, меншу кількість годин, проведених на свіжому повітрі, недостатня кількість вітамінів в їжі.

Очищення шкіри обличчя в осінньо-зимовий період

Нормальну шкіру треба двічі на день вмивати водою, один раз на день з милом. Можна користуватися спеціальними пінками і кремами для вмивання. Завершувати очищення потрібно протиранням, не містять спирту, бажано вітамінізованими або збагаченими рослинними екстрактами.

 

 

догляд за шкірою обличчя

Очищення шкіри обличчя

Суха шкіра дуже погано переносить умивання водою. Тому в арсеналі засобів, що очищають для сухої шкіри повинні бути молочко і тонік. Молочко, як правило, збагачене вітамінами, екстрактами трав, що знімають роздратування, маслами, що захищають ліпідний шар від руйнування. Молочко досить добре знімає декоративну косметику. Тонік, теж збагачений подібними речовинами, завершує очищення. Якщо на обличчя була нанесена водостійка косметика, то для неї потрібні спеціальні лосьйони з підвищеним вмістом масел.

Скраби для сухої шкіри повинні використовуватися вкрай рідко. Краще застосовувати м’який пілінг з дрібними гранулами, переважно штучного походження, або м’якими гоммажа. Використання таких засобів має проводитися 1 раз на тиждень, а то і рідше. У зимовий час власникам сухої шкіри краще взагалі відмовитися від застосування агресивних очищувальних засобів, оскільки вони можуть пошкодити і без того убогий ліпідний покрив. Після скрабування на сухій шкірі можуть з’явитися ділянки лущення і роздратування. Щоб цього не сталося, можна скористатися звичайною меленою вівсянкою, розведеною в кип’яченій воді до стану кашки. Такий суперм’який пілінг не завдасть шкоди шкірі.

Жирна шкіра любить воду і агресивні миючі засоби. Власницям такого типу шкіри хочеться зняти зі шкіри товстий наліт жиру, змішаного з косметикою і пилом. Це природне бажання треба втілювати в життя, вмиваючись 2 рази на день зі спеціальними гелями, які глибоко очищають шкіру. Мило краще не застосовувати, тому що, маючи лужну реакцію, воно може створити на шкірі сприятливе середовище для проживання і розмноження хвороботворних мікроорганізмів. Пінки і гелі для вмивання жирної шкіри найчастіше мають рН-нейтральне середовище або, що краще, кислу.

Скраби і пілінги найкраще використовувати 1-2 рази на тиждень, при дуже сильній жирності можна і три рази. Але використання скрабів протипоказано при наявності гнійних запальних елементів на шкірі. Використовуючи скраби в цьому випадку, ви ризикуєте “рознести” інфекційні мікроорганізми по всьому обличчю і спровокувати запалення в інших місцях.

Несприятливо на жирну шкіру впливають спиртові розчини. На якийсь час створюється відчуття чистоти, дихання і гладкості шкіри, але таке очищення тут же запускає процес посиленого саловиделеніе, яке може перевищити початковий рівень шкірного сала. Так утворюється “порочне коло”, яке тільки посилює, а не послаблює жирність шкіри. Спиртові лосьйони призначені для проблемної шкіри з висипом запальними елементами. Їх необхідно наносити точково, прямо на запалені елементи, а не протирати всю поверхню

Змішану шкіру очищати треба акуратно, знаходячи компроміси між жирними і сухими ділянками. Найкраще для цього підходять молочко і вершки, але після цього ділянки з підвищеною жирністю необхідно обробити гелем для жирної шкіри і сполоснути водою. Після цього, якщо необхідно, провести пілінг тільки жирних ділянок, ретельно намагаючись не зачіпати сухі. Потім скористатися лосьйонами окремо для різних ділянок шкіри.

Маски для обличчя

 

Для сухої шкіри поживні, насичені маски повинні застосовуватися 2 рази на тиждень. І бажано ще 1-2 рази – вітамінізовані. Суха шкіра любить екстракти паростків пшениці, бобів сої, олії агави, авокадо, мигдаля і персика, лецитин і спермацет. Маска наносяться на очищене обличчя і шию на 20-30 хвилин. Після чого знімаються водою, лосьйоном або не змиваються. Незмивні маски називаються крем-маска. Є ще плівкові маски, які утворюють плівку на повітрі. Ця плівка знімається чисто механічно, в напрямку знизу вгору, тобто від ключиць до підборіддя, а від підборіддя до чола.
Після маски обличчя обов’язково треба протерти лосьйоном.

Маски для обличчя

Маски для обличчя

Суха шкіра вимагає і регулярного зволоження. У зимовий час про нього теж не треба забувати, тому що пересушене повітря опалювальних приміщень може завдати шкоди шкірі. 1-2 рази на місяць живильну маску треба замінювати зволожуючою. І необхідно завжди при собі мати спрей з термальною водою для періодичного зрошування шкіри, особливо при тривалому перебуванні перед комп’ютером або в опалювальному приміщенні. Однак у зимовий період не варто зрошувати шкіру перед виходом на вулицю.

Запам’ятайте, що взимку не можна користуватися зволожуючими кремами. Найпоширеніша омана полягає в тому, що багато жінок вважають, що крем може замерзнути на морозі. По-перше, зволожуючий крем не несе в собі великої кількості вологи. У ньому в основному містяться речовини, які сприяють збереженню вологи в шкірі і перешкоджають її випаровування з поверхні. За рахунок цього зволоженість шкіри збільшується.

Температура людського тіла 36,6 градусів. Навіть на самому лютому морозі ми своєю шкірою здатні прогріти навколишнє повітря на 1,5-2 см навколо. Тому крем, нанесений на шкіру, змерзнути не зможе. Товщина прогрітого повітряного шару зменшується на вітрі через знищення вже зігрітої прошарку. Ось на вітрі або при заняттях спортом на повітрі не варто наносити зволожуючі креми. А в звичайному міському ритмі життя цьому ніщо не перешкоджає.

Жирна шкіра менше страждає в зимовий час. Навіть відчуває себе краще, ніж у теплі літні дні. Однак і за нею теж необхідний регулярний догляд. Це той благодатний час, коли власниці жирної шкіри можуть займатися профілактикою старіння, не відчуваючи при цьому неприємних відчуттів від тяжкості на обличчі.

Маски для жирної шкіри взимку – це теж поживні речовини, збагачені вітамінами і легкими маслами, краще ефірними. Робити такі маски треба 1 раз на тиждень і з тією ж частотою вітамінізовані. Однак якщо для сухої шкіри маски найчастіше бувають кремовою насиченою текстурою, то для жирної шкіри текстура повинна бути м’якою, емульсійної або гелевою. Добре жирна шкіра переносить плівкові маски.

Для власниць проблемної шкіри з висипом елементами обов’язковими залишаються маски з глини – білої чи блакитний. Це чудові засоби для оздоровлення жирної, пористої та запаленої шкіри. Робити такі маски треба 1 раз на тиждень взимку і 2 рази влітку.

Загальним правилом залишається обов’язкове протирання шкіри лосьйоном після зняття масок.

Змішана шкіра, як, напевно, ви вже зрозуміли, вимагає підходу селективного. На жирні ділянки накладаються маски для жирної шкіри, а на сухі – для сухої.

Маленька хитрість: найкращий час для масок і взагалі для косметичного догляду вдома – з 9 до 11 години вечора. Доведено, що саме в цей час наша шкіра має найвищим потенціалом поглинання нанесених на неї речовин.

Окремо слід сказати про шкіру, схильної до роздратування і розширенню судин. Взимку ці два типи шкіри дуже сильно страждають від перепадів температур і вологості. Як правило, до вечора шкіра стає болісно роздратованою, що лущиться і чутливою. Будь-який дотик до неї стає неприємним. Такій шкірі треба давати відпочинок під заспокійливої маскою кожен вечір. Прийшовши додому і знявши косметику, накладіть на обличчя марлеву серветку, змочену у відварі ромашки. Температура цієї маски повинна бути трохи тепліше температури тіла. Серветку тримати на обличчі до остигання. Дану процедуру можна повторити 2-3 рази. Після цього можна переходити до звичайного догляду.

Сделать красивый интерьер Вашего жилья сможет мягкая мебель Аура, которая имеет великолепный дизайн и доступные цены.

Залишити коментар