Розтяжки, як їх позбутись та методи профілактики

Розтяжки

Розтяжки (стриї) – білі або фіолетові (червоні) лінії в місцях розтягування шкіри. Стрії представляють собою рубцеві тканини. Розтяжки з’являються з різних причин: вагітність, швидка зміна ваги і деякі ендокринні захворювання. Такий «смугастий рейс» з’являється на животі, стегнах, грудях, а при ендокринних проблеми і на обличчі. Розтяжки можуть бути вертикальними, якщо виникають внаслідок різкої зміни маси тіла, і горизонтальними, якщо викликані гормональним збоєм. Через перерозтяження або гормональні зміни шкіра стає значно тонкою і втрачає еластичність, що веде до внутрішнього надриву. Свіжі розтяжки мають рожевий чи фіолетовий колір. Якщо не боротися зі стріями, з часом вони стануть білими і схожими на рубці. У рубцевої тканини немає пігменту, тому розтяжки залишаються білими при засмазі.

Самі по собі стрії безпечні для здоров’я, хоча й виглядають вельми неестетично. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо їх поява не пов’язана з вагітністю або перепадом ваги і до того ж супроводжується появою небажаного волосся на обличчі, грудях і верхній частині спини. У подібному випадку дослідження дозволить виявити приховані ендокринні проблеми. Також розтяжки можуть бути результатом генетичних причин.

Як позбутися розтяжок?

Якщо стриї з’явилися як сумні наслідки вагітності та пологів і поки що вони рожеві або фіолетові, за допомогою домашнього догляду прибрати їх цілком реально. Але, на жаль, якщо ваші розтяжки застарілі, позбутися від них майже неможливо. Тим не менше, спробувати завжди варто.

Пілінг в салоні

Щоб стерти стриї з поверхні тіла, як невдалий малюнок, можна пройти процедуру хімічного або лазерного пілінга. І те, й інше проводиться тільки професійним косметологом в салоні. При цьому чим надійніший буде салон, тим краще. Такі процедури «знімають» верхній шар шкіри і оновлюють її клітини.

Хімічний пілінг проводять за допомогою кислот, які позбавляють поверхню тіла від верхніх лусочок шкіри. Так стимулюється вироблення колагену – природного «відновника» тканин. Лазерний пілінг набагато складніше, ніж хімічний. До нього вас будуть тільки готувати 2 місяці! У призначений час лікар-косметолог просто-напросто буде випалювати лазером ваші розтяжки. А потім обробляти опік спеціальним регенеруючою складом. Підсумок від обох процедур: верхній шар шкіри видалено разом з вашими «чорними смугами». Але приготуйтеся до лікарняного на 1-2 тижні, поки не заживуть опіки від пілінгу.

У домашніх умовах

При свіжих невеликих розтяжках допоможуть обгортання, особливо з спіруліна – водорстей, які відмінно тонізують шкіру. На тіло наносять кашкоподібну водоростеву масу, після чого 30-60 хвилин доведеться провести під термоодіялом. Підвищена температура посилює проникнення активних речовин в шкіру. Необхідний курс лікування становить звичайно 6-12 процедур. Після лікування підвищується тонус шкіри (виражений ліфтинговий ефект), йде в’ялість. Свіжі стрії – наприклад, через півроку після пологів – можуть зникнути повністю.

Профілактика

Запобігти появі розтяжок – нелегке завдання, особливо якщо до них є схильність: гормональні розлади, тонка нееластична шкіра і вже виниклі стрії при незначних коливаннях ваги. Але профілактика завжди безболісніше і дешевше, ніж усунення вже виниклих проблем. Оскільки стриї з’являються на стадії розтягування шкіри, про запобіжні заходи варто подумати жінкам, які з якої-небудь причини набирають або різко скидають вагу. Особливо це необхідно робити під час вагітності, регулярно доглядаючи за своєю шкірою.

Для профілактики появи розтяжок косметологи радять креми з вітамінами А, С, Е, колаген, еластином. Вони відмінно зміцнюють шкіру, роблять її більш еластичною, що допомагає зменшити кількість розтяжок, а в деяких випадках повністю запобігти їх появі. З відомих і ефективних засобів можна порекомендувати креми професійних ліній косметики. Непогані результати дає і легкий масаж шкіри оливковою олією в місцях можливого виникнення стрий (живіт, стегна, груди). Існують спеціальні креми проти розтяжок. До складу цих засобів входять ефірні масла, екстракти рослин, колаген та еластин, які зміцнюють шкіру.

Перераховані засоби, як правило, наносять щодня після душу на все тіло. Така профілактика не панацея, але для багатьох її досить, щоб уникнути більш серйозних втручань в майбутньому і продовжувати радувати себе та близьких бездоганним зовнішнім виглядом.

Не варто нехтувати і фізичними вправами. Біг, стрибки, аквааеробіка, танці і шейпінг – всі ці спортивні навантаження допомагають підвищити тонус шкіри, збільшити її еластичність. Виходить, навіть якщо ваша вага зміниться з тих чи інших причин, шкіра буде підготовлена тренуваннями до навантажень і стресу і з легкістю повернеться у звичний стан, не розтягнувшись і не обвиснув.

Быть в курсе всех событий должен каждый человек. Доска Объявлений Донецка позволит узнать все и найти все, что Вас интересует начиная с недвижимости и заканчивая детскими товарами.

{ 1 comment… прочитати його нижче або додати один }

Ігор

Доброго дня.
Підскажіть будь-ласка, де можна купити водорості спіруліна, а то я вже в багатьох аптеках запитував і ніде не має? В деяких аптеках говорять, що цих водоростей взагалі в продажі не буває, тільки в таблетках.
Дякую.

Залишити коментар