Суха шкіра, два кроки до ідеальної шкіри

суха шкіра, ідеальна шкіра, догляд за сухою шкірою

Більш ніж на половину наш організм складається з води. Вона зберігається у всіх тканинах та є головним компонентом крові та інших рідин. Наша шкіра, так би мовити, виконує функції своєрідного водного резервуару. Ми навіть не підозрюємо і мало хто знає про те, що через шкіру щодня випаровується приблизно 110 – 220 мілілітрів води. Споживаючи оду, ми допомагаємо тим самим організму поповнювати водний запас, але на жаль  це ще не гарантує пружність і гладкість шкіри. Наша шкіра є унікальним організмом і має природним механізм, який запобігає сухості й утримує вологу. Шкірні клітини організму створюють специфічний захисний шар, що складається з амінокислот, жирів, сполук цукру та інших елементів, розчинних у жирі або воді. Разом ці компоненти утворюють хімічний зв’язок з водою, і таким чином запобігають її випаровування. Вода, яка утримується захисним шаром шкіри, поглинається клітинами рогового шару. У результаті шкіра стає більш м’якою, гладкою і пружною.

Суха шкіра – несприятливі фактори

Занадто гаряче або холодне повітря, низька вологість, часті контакти з водою або очищають розчинами руйнують цей захисний шар, і шкіра втрачає свою природну здатність утримувати вологу. При зниженні рівня вмісту води на 10% шкіра стає сухою, починає лущитися, з’являється свербіння.

У міру старіння організму захисний механізм шкіри слабшає, і шкіра стає все більш сухою. Деякі люди отримують схильність до сухості шкіри у спадщину – вона закладена в їх організмі генетично.

 

Спеціальний догляд за сухою шкірою:

1. Суха шкіра теж потребує регулярного відлущування (1 раз на 10 днів), для якого бажано вибрати ніжний скраб з дрібними синтетичними абразивами.

2. Зволожуючі маски для шкіри обличчя і шкіри навколо очей потрібні сухій шкірі в середньому 1-2 рази на тиждень.

І, звичайно ж, піклуйтеся про себе:

* Висипайтеся. Під час сну клітини шкіри відновлюються, шкіра відпочиває;
* Регулярні фізичні вправи і легкий масаж поверхні шкіри покращують кровообіг, клітини шкіри отримують приплив кисню і поживних речовин;
* Випивайте щонайменше 2 літри води на день, щоб заповнити дефіцит рідини в організмі і зберегти вашу шкіру зволоженою;
* Збалансуйте Ваш раціон, постарайтеся, щоб у ньому переважали зернові культури, горіхи, сирі фрукти і овочі, продукти, багаті вітамінами A і C;
* Постарайтеся якомога рідше приймати в їжу такі продукти, як цукор, шоколад, кофеїн напої, смажене;

І головне, не забувайте, косметичні процедури необхідно проводити регулярно і акуратно. Це дозволить вам уникнути неприємностей, пов’язаних з особливостями вашого типу шкіри і насолоджуватися її здоров’ям і чистотою.

Залишити коментар