Суха шкіра та причини її появи, помилки та поради по догляду

Суха шкіра обличчя

Суха шкіра має велике значення: вона особливо ніжна і дрібнопориста. При правильному догляді вона здається дивовижно рожевою і здоровою. Проте при найменшій помилц щодо догляду стан шкіри швидко погіршується: вона стягується і лущиться, втрачає блиск і виглядає «пом’ятою. Щоб позбутися від неприємних відчуттів  , її доводиться постійно змащувати кремом.

Причини появи сухої шкіри

До сухості шкіри призводить порушення функцій сальних залоз. Вони виробляють менше жиру, ніж необхідно для утворення на шкірі природної захисної плівки. Ця плівка з шкірного сала і поту робить пружним верхній шар епідермісу і захищає шкіру від шкідливого впливу навколишнього середовища. Коли залози виробляють мало жиру, то роговий шар розпушується, і шкіра швидше втрачає вологу. Недолік сала і вологи сприяє появі на шкірі обличчя і тіла зморшок і лусочок. Те, що сальні залози з віком працюють повільніше – цілком нормально. У багатьох людей в зрілому віці шкіра стає сухішою. Проте дерматологи стурбовані тим, що суха шкіра все частіше з’являється у молодих людей, навіть у п’яти-або десятирічних. Вони звинувачують в цьому погіршення стану навколишнього середовища.

Що ми робимо неправильно при сухій шкірі

Помилка № 1: застосування нежирних кремів
Опитування показали, що більшість жінок вважають за краще користуватися нежирними або знежиреними кремами, які легко вбираються і добре зволожують шкіру. Проте людям з сухою шкірою не можна відмовлятися від жирних кремів. Сухій шкірі потрібна і волога, і жир, причому в достатній кількості.

Якщо ви будете користуватися кремом, в якому мало жиру, ви висушите шкіру і пошкодите її ще більше. Нежирні креми легко вбираються, проте швидко випаровуються, не встигаючи забезпечити шкіру вологою. На ній залишаються трохи жиру і емульгатор, що зв’язував в кремі воду і жир. Як тільки з поверхні шкіри випаровується волога, емульгатор забирає її зсередини. Таким чином, нежирний крем пересушує шкіру.

Порада: Для сухої шкіри потрібно багата жиром косметика. Перш ніж скористатися кремом, перевірте його жирність: трохи крему перемішайте в маленькій склянці теплої води. Якщо вода швидко помутніє, крем містить мало жиру. Якщо вода помутніє тільки після енергійного перемішування, крем середньої жирності, проте все ж таки недостатньо жирний для вашої шкіри. Якщо крем взагалі не розчиняється у воді, він містить багато жиру і ідеально підходить для сухої шкіри.

Помилка № 2: плавання в басейні з хлорованою водою

Ця процедура негативно впливає на шкіру. Цінні захисні речовини, що забезпечують хороший стан епідермісу, під впливом хлору руйнуються і змиваються з шкіри. У результаті шкіра стає ще сухішою, на ній з’являються почервонілі і роздратовані ділянки.

Порада: Плавати у басейні не частіше одного разу на тиждень і в жодному разі не довше півгодини. Під душем ретельно змийте з себе залишки хлору. Потім намажте тіло живильним зволожуючим кремом.

Помилка № 3: частий прийом душу
Щоденне миття під душем з милом або гелем порушує нормальний стан шкіри і робить її більш сухою. Гель для душу і мило містять так звані активно миючі речовини, що руйнують будь-яку форму бруду і жиру, в тому числі і шкірне сало. А адже саме воно утворює на поверхні шкіри захисну плівку.

Порада: не проводите багато часу під душем. Якщо ви не можете відмовитися від мила, краще купите один з сіндетів. Cіндет – це синтетичне мило зі значенням pH, близьким до природного значення шкіри. У ньому містяться жирні речовини, пом’якшувальні шкіру. Для обличчя вам найкраще користуватися очищаючим маслом.

Помилка № 4: частий пілінг
На сухій шкірі часто з’являються негарні ороговілі лусочки. Якщо ви намагаєтеся видалити їх шляхом пілінгу, то часто отримуєте протилежний ефект. Природна захисна плівка на шкірі стає ще більш тонкої, а шкіра – ще більш сухою. У деяких випадках шкіра відповідає на ці механічні подразники навіть почервонінням та екземами.

Порада: сухій шкірі зазвичай не потрібний пілінг. Однак якщо вам здається, що без нього не обійтися, спробуйте очистити шкіру по японському рецепту. Для цього півчашки рисових висівок перемішайте з теплою водою в кремоподібну пасту. Пасту нанесіть на обличчя товстим шаром. Через 10 хвилин м’якими, колоподібними рухами помасажуйте обличчя, потім сполосніть маску теплою водою. Рисові висівки багаті корисними для шкіри вітамінами В і Е. Крім того в них містяться важливі мінеральні речовини і рисове масло. Після такого пілінгу шкіра стає дуже м’якою і пружною.

Помилка № 5: надлишок сонячних ванн

Експерти вважають, що серед безлічі факторів, що призводять до висихання і старіння шкіри, найшкідливіший – сонце. В основному це промені UVA і UVB. Вони проникають глибоко в шкіру і руйнують важливі складові елементи клітин. Колагенові та еластичні волокна в шкірі висихають, тверднуть і більше не зв’язують вологу. У клітинах шкіри з’являються так звані вільні радикали, що руйнують протеїни і ферменти шкіри і негативно впливають на поділ клітин. В даний час доведено, що вони впливають на клітини навіть на генному рівні. Надмірне сонячне опромінення викликає пересихання шкіри і раннє утворення зморшок. Дерматологи попереджають, що шкіра нічого не забуває і нічого не прощає. Кожна зморшка - це рубець від ультрафіолетового проміння. Кожен сонячний опік – це наріжний камінь ймовірного раку шкіри.

Порада: Ніколи не виходьте на сонці, не змазавшись UV-засобом. Найкраще користуватися живильним кремом з ультрафіолетовим захистом. У ньому міститься більше жиру і вологи, ніж в молочку або рідкому кремі. Купуйте креми з захисним фактором не нижче 8. На пляжі, у воді або в горах користуйтеся кремом із захисним фактором 18-20. Для сухої шкіри підійдуть і денні креми із захистом від ультрафіолетових променів.

Залишити коментар