Техніка правильного дихання

Правильне дихання

Дихання тотожне духу і життю. Коли ви вдихаєте, молекули повітря насичують кров киснем, який по венах потрапляє в кожну клітинку вашого тіла. При кожному видиху в навколишнє середовище надходить діоксид вуглецю, життєво необхідний рослинному світу. Природне дихання створює свого роду внутрішній ритм, завдяки якому органи і системи тіла функціонують у фізіологічній гармонії. Це звучить просто, але ви здивуєтеся, скільки людей дихають неправильно.

Щоб зрозуміти, що таке правильне дихання, подивіться на сплячу дитину. Живіт малюка піднімається і опускається при кожному вдиху і видиху, тому що задіяна його діафрагма – широкий м’яз, що розділяє легені і черевну порожнину. Доросла людина неусвідомлено намагається зафіксувати діафрагму.

Перевірте, як ви дихаєте прямо зараз. Покладіть одну руку на грудну клітку, а іншу – на живіт. Вдихніть і видихніть. Вам потрібно домогтися того, щоб при глибокому вдиху ваш живіт піднімався, а при видиху – опускався. Це і є дихання діафрагмою.
Якщо діафрагмальне дихання виконувати правильно, то повітря потрапить в самий нижній відділ легень, де кисневий обмін найбільш ефективний. Фізіологічний ефект приголомшливий. Сповільнюється серцебиття, зменшується кров’яний тиск, посилюється травлення, розслабляються м’язи, проходить тривога, заспокоюється мозок. Будь-яка людина може використовувати діафрагмальне дихання для поліпшення сну, посилення кровообігу та підвищення пам’яті.

За деякими дослідженнями діафрагмальне дихання на -50 відсотків знижує частоту припливів (відчуття жару) в період менопаузи у жінок. Оволодівши технікою дихання, ви позбавите себе від багатьох проблем одночасно.

Прості дихальні вправи

Виконуючи ці вправи свідомо і регулярно, ви навчитеся дихати діафрагмою автоматично.

Сядьте рівно або прийміть положення лежачи, переважно в тихому місці, де ніхто вас не потривожить. Якщо хочете, покладіть руки на живіт, поки виконуєте ці вправи.

Зробіть глибокий вдих носом. Відчуйте, як тепле повітря досягне найвіддаленіших відділів легень.

Уявіть зорово, що енергія дихання спрямовується у всі частини вашого тіла. Відчуйте, що м’язи розслаблені. Ваш живіт повинен піднятися вгору.

Повільно видихніть через ніс. Ваш живіт опуститься. Коли будете видихати, уявляйте, що позбавляєтеся від стресу, який в даний момент відчуваєте.

Для швидкого розслаблення використовуйте техніку дихання 10 разів, для досягнення більш глибокого ефекту – багаторазово.

Щоб отримати ще більш сильний результат, можна використовувати різні варіації: від збільшення тривалості кожного вдиху і видиху, до збільшення тривалості всього заняття. Під час кожного вдиху і видиху ви можете вести рахунок, наприклад до п’яти. (Тривалість рахунку залежить від можливостей ваших легенів.)

Можна також поєднувати дихальні вправи з елементами візуалізації для посилення ефекту релаксації. Уявіть, що ви вдихаєте океанічне повітря, запах квітів або будь-який інший аромат, який вам подобається. Намагайтеся виконувати глибоке діафрагмове дихання хоча б двічі, тричі на день.

Булгари – это аристократическая роскошь, которая прекрасно дополняет образ и добавляет элегантности и ослепляет своей изысканностью.

Залишити коментар