Відбілювання зубів

відбілювання зубів

Відбілювання зубів як самостійний метод лікування або в комбінації з іншими методами може бути протипоказаний у наступних випадках:

- Надмірно збільшена пульпова камера. Така анатомічна особливість зубів може обумовлювати підвищену чутливість зубів під час процедури відбілювання. Доречно зазначити, що з цієї ж причини не рекомендується вибілювати зуби у дітей та підлітків. Згідно з останніми дослідженнями, відбілювання зубів рекомендується приймати від 16 років.

- Інші випадки підвищеної чутливості зубів, пов’язані, наприклад, з оголенням пришийкової частини коренів зубів. Таким пацієнтам може бути протипоказано застосування “домашніх” методів відбілювання зубів з використанням матриць та відбілюючих гелів. Проте такі методики, як LumaArch або BriteSmile, можуть з успіхом застосовуватися в подібних випадках.

- Наявність значних дефектів емалі, описаних у попередніх розділах, також є протипоказанням до відбілювання зубів.

- Незважаючи на те, що до теперішнього моменту не було проведено жодних досліджень, пов’язаних з відбілюванням зубів у вагітних і годуючих матерів, більшість стоматологів не застосовують цей метод при лікуванні даної категорії пацієнтів.

- Абсолютним протипоказанням до відбілювання зубів є непереносимість пацієнтами перекису водню або продуктів, що містять перекис водню, а також алергічна реакція на хімічні речовини, що застосовуються при відбілюванні зубів.

- Наявність у пацієнта великої кількості пломб, коронок і інших видів незнімних протезів хоча і не є само по собі протипоказанням, проте необхідно віддавати собі звіт в тому, що після проведення відбілювання зубів природних з великою часткою ймовірності може виникнути невідповідність у кольорі між вибілених зубами і раніше поставленими протезами або пломбами. У цьому випадку найчастіше виникає необхідність замінювати пломби та коронки з естетичних показань.

- Пацієнти з неблагополучним досвідом стоматологічного лікування в минулому, страждають непереборним почуттям страху перед стоматологічними процедурами, що вимагають загальний наркоз для проведення стоматологічного лікування, не належать до числа ідеальних кандидатів на проведення відбілювання зубів, особливо в умовах стоматологічного офісу.

- Пацієнти, які мають каріозні порожнини, зламані коронкової частини зубів, дефектні пломби або коронки, захворювання пародонту в активній стадії, рясні зубні відкладення і т.д. – Вимагають попереднього стоматологічного лікування. Після завершення першої стадії лікування, метою якої є контроль захворювань, можна проводити відбілювання зубів з подальшим остаточним реставраційним терапевтичним або ортопедичним лікуванням пацієнта.

- Пацієнти із захворюваннями скронево-нижньощелепного суглоба, які страждають обмеженим відкриванням рота і не здатними досить довго тримати рот у відкритому стані, не є придатними кандидатами для відбілювання зубів в умовах стоматологічного офісу.

- Знижений поріг больової чутливості, наявність клаустрофобії у пацієнта можуть значно ускладнити процес відбілювання, особливо при проведенні в стоматологічному офісі.

- Пацієнти з важкими загальними захворюваннями (пухлини, неконтрольоване підвищений артеріальний тиск, астма тощо).

- Особливу категорію представляють собою пацієнти, що мають нереалістично завищені очікування від відбілювання.

Іншу групу складають пацієнти, які не здатні дотримуватись рекомендацій лікаря і виконувати приписані процедури. Такі пацієнти не є хорошими кандидатами для домашнього відбілювання зубів.

Показання до відбілювання зубів

Якщо пацієнт не відноситься ні до однієї з вище перерахованих груп, то відбілювання зубів може успішно застосовуватися. Найбільш ефективно відбілювання може бути застосоване у наступних випадках:

- Пігментація поверхневих шарів емалі. Відбілювання зубів, що мають пігментовані глибокі шари дентину представляє певні труднощі і не завжди приносить бажаний результат.

- Зуби, які мають рівномірну пігментацію, без білі плям або темних смуг.

- Зуби, які мають добре сформований товстий шар емалі, без борозен і ямок.

- Немає необхідності змінювати форму або розмір зубів. Пацієнти, стан зубів у яких не повністю відповідає перерахованим вище параметрам, також можуть розглядатися в якості кандидатів на відбілювання. Необхідно враховувати при цьому, що результат їх лікування може в тій чи іншій мірі відрізнятися від ідеального. Тим не менше і вони можуть розраховувати на значне поліпшення кольору зубів.

У тих випадках, коли пацієнт віддає перевагу відбілюванню зубів перед терапевтичними або простетичної методами лікування, він економить час, що витрачається на лікування, знижує його вартість і не піддає зуби механічній обробці, тим самим зберігає їх цілісність. Для багатьох пацієнтів ці чинники можуть виявитися більш важливими, ніж ідеальний результат, якого можна досягти, наприклад, використовуючи керамічні вініри.

Крім того, як ми вже відзначали, відбілювання може застосовуватися і в комбінації з іншими методами лікування, що дозволяє домогтися гарного результату. У цих випадках необхідно почекати приблизно два тижні після процедури відбілювання – з метою стабілізації кольору зубів. Після цього можна починати протезування або приступати до терапевтичному лікуванню.

Узагальнюючи критерії показань і протипоказань до відбілювання зубів, можна представити модель “ідеального пацієнта”. Подібну модель не слід розглядати як якийсь шаблон для відбору пацієнтів (свого роду “прокрустове ложе” зі стоматологічним ухилом), а скоріше представляє звід порівняльних характеристик.

“Ідеальний пацієнт” повинен:

- Бути у віці від 20 до 55 років;

- Мати хороше фізичне і психічне здоров’я;

- Мати гарний досвід стоматологічного лікування в минулому;

- Не мати страху перед стоматологічними процедурами;

- Мати реалістичні очікування від результату лікування;

- Не мати підвищеної чутливості зубів на гарячі та холодні подразники;

- Не курити;

- Вживати мало або не вживати взагалі кава, чай, червоне вино, кока-колу і т.д.;

- Мати поверхневу пігментацію переважно жовто-коричневого відтінку;

- Не мати захворювань скронево-нижньощелепного суглоба;

- Не мати виражений блювотний рефлекс;

- Не бути вагітною жінкою або годуючою матір’ю;

- Не мати ніяких захворювань слизової оболонки порожнини рота або пародонту;

- Мати повні, добре сформовані, без деформацій зубні ряди;

- Мати все натуральні зуби ідеальної форми і розміру;

- Не мати будь-яких пломб, коронок, вкладок, мостів і т.д.;

- Не мати мікротріщин на зубах, що піддаються лікуванню;

- Не мати наслідків патологічної стертості зубів або бруксизму;

- Не мати оголених шийок зубів;

- Не мати каріозних порожнин;

- Не мати змінених в кольорі зубів в результаті ендодонтичного лікування, травми або застосування антибіотиків;

- Відвідувати регулярно гігієніста і підтримувати хорошу гігієну порожнини рота;

- Не мати незнімних ортодонтичних апаратів;

- Бути здатним виконувати приписи лікаря.

Предлагаем посетить лучший киевский ресторан где Вы сможете с легкостью скрасить вечер или приятно провести время с любимой половинкой.

Залишити коментар