Як добитись рівної засмаги без шкоди для здоров’я

Красива засмага

Незважаючи на всі застереження лікарів-дерматологів про небезпеку надмірного захоплення сонцем, засмагла шкіра залишається в сприйнятті багатьох чинників сексуальної привабливості, успішності, ознакою фізичного здоров’я. І в цьому є свій резон, адже сонячні промені дійсно необхідні нам для здорового існування, їх нестача призводить до різних порушень. Під впливом сонячного опромінення відбувається засвоєння і подальша переробка вітамінів Д, Е, аскорбінової кислоти, жирів, білків, мікроелементів. Помірні сонячні ванни корисні, вони продовжують нам життя. Як відомо, вітамін Д, який активно виробляється організмом під впливом сонячних променів, захищає від метаболічних розладів, внаслідок яких розвиваються різні серцеві захворювання, діабет, остеопороз і деякі інші хвороби. Звичайно, можна приймати вітамін Д і у вигляді таблеток, але самий легкий і природний спосіб, до того ж без небезпеки передозування, – це сонячне світло. Якщо рівень цього вітаміну в крові достатній, його виробництво припиняється, скільки б ви не засмагали. Вважається, щоб отримати потрібну дозу вітаміну D, достатньо всього двічі на тиждень провести 15 хвилин на вулиці з відкритим обличчям і руками. Так що, якщо ви приймаєте сонячні ванни виключно для здоров’я, то час перебування на сонці можна зробити мінімальним.

А от якщо на першому місці стоїть краса, не забувайте прості правила, виконання яких дозволить досягти потрібного ефекту, без непотрібного ризику для здоров’я. Адже при всіх їх корисності і необхідності, сонячні промені несуть із собою і значну загрозу. Саме захищаючись від їх впливу, здорова шкіра виробляє спеціальний пігмент меланін, темніє, тобто покривається засмагою.

Правила гарної засмаги

Для початку визначите свій фототип.
Якщо у вас молочно біла шкіра, веснянки, світлі очі і волосся, то швидше за все ваш фототип перший, так званий «кельтський», і засмагати під відкритим сонцем вам не варто. Ваша шкіра практично не виробляє меланіну і опіки неминучі. Якщо ви дуже смугляві, волосся і очі чорні, то видно, питання про засмагу відпадає сам собою! Навіщо він вам? Ну а якщо, ваш фототип – 2, 3, 4 (усього їх п’ять), то Вам засмагати можна, але необхідно дотримуватися деяких нескладних правил:

• По-перше, загоряйте поступово. Якщо прагнути досягти шоколадного кольору за пару днів, то нічого доброго з цього не вийде, засмага у цьому випадку з’являється з-за пошкодження молекул з меланіном, розташованих на поверхні шкіри, ризик отримати не засмагу, а опік шкіри великий, а триматися такий швидкий загар буде недовго. Нехай перше загоряння буде хвилин 5-10 на годину, може, трохи довше, якщо у вас смаглява шкіра. Через день можна збільшити час засмаги до 15-20 хвилин на годину.

• По-друге, намагайтеся засмагати в ранкові години, в усякому разі до 11-00, або вже після 16-00. Саме в ці години, коли промені сонця падають на землю під кутом, і виходить засмага - міцна, красива і стійка.

• По-третє, застосовуйте захисні засоби (денні креми, гелі, лосьйони) з достатнім ефектом, притому бажано щоб індекс захисту був не тільки SPF (захист від В-променів), але і UVA (захист від А-променів). Якраз А-промені, відповідають за ефект «фотостаріння», вони проникають глибше, ніж В-промені і ушкоджують «каркас» шкіри, її колагенові волокна. Саме під їх впливом, шкіра стає в’ялою, зморшкуватою, втрачає пружність. Крім того, промені спектру А вбивають лейкоцити – найважливішу частину імунної системи людини, а також змінюють будову клітин шкіри, викликаючи різні алергічні реакції на сонячне світло. А ось опіки, почервоніння шкіри – це вже робота В-променів, крім того, вони впливають на ДНК людини, що може призвести до серйозних захворювань.

• Не забувайте щодня застосовувати засоби «після загару», зволожуючі живильні засоби.

• Захищайте губи! Помада для губ з захисним ефектом (може бути, гігієнічна), або сонцезахисний олівець, необхідний компонент річної косметички, адже шкіра губ не утворює меланіну і абсолютно беззахисна перед ультрафіолетом.

• Якщо ви засмагаєте біля водойми, то після купання буде правильним обтертися рушником, інакше краплі води на тілі можуть зіграти роль міні-лінз, посилюючи опромінення, провокуючи опіки шкіри, і будучи причиною нерівномірної засмаги. Врахуйте також, що пісок і водна поверхня, посилюють інтенсивність сонячних променів, що теж провокує опіки за незначний час загоряння.

• Бережіть очі і шкіру повік! Капелюх з полями і сонцезахисні окуляри – на яскравому сонці, при відпочинку на пляжі абсолютно незамінні предмети екіпіровки. Окуляри не тільки захистять шкіру повік, яка дуже тонка і ніжна, але й вбережуть від безлічі проблем зору, що виникають при опіках очей, типу фотокератиту, фотокон’юнктівіта і дегенеративних змін рогівки. Окуляри повинні бути хорошої якості, тому ретельно вивчайте написи на оправі і етикетці, перш ніж їх купувати. В ідеальному випадку на всіх сонцезахисних окулярах повинен бути ярлик з графіком спектрального коефіцієнта пропускання. Ну, а капелюх з великими полями захистить не тільки очі, повіки, шкіру обличчя, але і волосся.

Дієта для гарної засмаги

Виявляється, більш міцного і красивого загару можна домогтися не тільки за допомогою тривалих сонячних ванн, а і простою дієтою. Давно відомо, деякі продукти, якщо вони входять у раціон можуть знижувати чутливість шкіри до сонячних променів, в основному це овочі та фрукти, що містять велику кількість вітамінів С, Е і РР, лютеїну.

Нещодавно у Великій Британії, вчені з Брістольського університету провели масштабне дослідження, з’ясовуючи які ж овочі та фрукти в більшій мірі сприяють здійсненого загару. Результат дослідження – секрет рівної засмаги та ідеального тону шкіри полягає в природних речовинах каротиноїдів. Ця група складається з 600 органічних пігментів, які зустрічаються в багатьох рослинах.

Найефективнішими продуктами англійці назвали: з фруктів -  диню і абрикоси, з овочів – перець, моркву і шпинат. Всі вони впливають на колір шкіри і допомагають людям виглядати більш привабливими.

Дуже важливий продукт в “сонячній дієті” – помідор. Помідори у великій кількості містять каротиноід лікопен, стимулюючий вироблення в організмі меланіну, а значить – поліпшує якість засмаги. Важливо відзначити, що його захисні властивості краще проявляються після теплової обробки. Наприклад, щоденне вживання 60 гр томатної пасти рівносильно сонцезахисного крему з 3 ступенем захисту від УФ випромінювання.

З напоїв надзвичайно корисний при прийомі сонячних процедур зелений чай, завдяки вмісту в ньому поліфенолів. Його захисні властивості проти сонячних опіків науково підтверджені, причому вживати зелений чай можна і як зовнішній засіб. Примочки з зеленого чаю знімуть печіння і почервоніння, якщо ви злегка переборщили з «дозованою засмагою».

Звичайно, засмаглий колір тіла – це красиво і сексуально, але не слід забувати, що літнє сонечко може бути не тільки лагідним, але і безжалісним. Обережність і уважність дозволять повною мірою насолодитися благотворним впливом сонячних ванн, здобути красивий загар без будь-яких неприємних сюрпризів і прикрощів.

Если у вас остеоартроз локтевого сустава или ревматоидный артрит и Вы чувствуете ограничение движений в локтевом суставе тогда Вам нужно эндопротезирование локтевого сустава, которое поможет решить Вашу проблему.

Залишити коментар