Як оптимізувати обмін речовин

зниження ваги

Багато хто з нас скептично ставиться до універсальних програм зниження ваги. І це правильно! Такий узагальнений підхід абсолютно не враховує вашу індивідуальність! Тому не дивно, що всі ці дієти не досягають очікуваного ефекту. Вони тільки відволікають нашу увагу від найголовнішого – нашого здоров’я і самопочуття. Ключ до успіху – індивідуальність! У кожного з нас є те, що називається базисним метаболічним рівнем (БМУ), тобто базисний метаболізм. Причини зайвої ваги і багатьох інших проблем зі здоров’ям – у порушенні обміну речовин (метаболізму).

Обмінні процеси в кожного з нас протікають по-своєму. Тому одні й ті ж продукти, вітаміни і мікроелементи по-різному впливати на різних людей. Хтось може без обмежень є жирне і солодке і не поправлятися, а для кого-то всього одне тістечко негайно позначиться на вазі і самопочутті. Навряд чи знайдеться дієта, яка буде однаково ефективна для двох різних людей.

Ось кілька простих правил, які допоможуть кожному пришвидшити обмін речовин:

1. Снідайте. Вранці ви прокидаєтеся після великої перерви у споживанні їжі. Пропуск сніданку означає, що метаболізм сповільнюється – не самий кращий спосіб почати день! Вранці організму потрібно білок, поживні елементи і вода. Уникайте цукру і простих вуглеводів. Снідайте не раніше, ніж через 45 хвилин після підйому.

2. Рухайтеся. Навіть якщо ваш мозок опирається, ваш організм любить фізичну активність. Фізичні вправи оптимізують метаболізм на кілька годин і після того, як ви їх закінчили. Оптимально – 30-45 хвилин вправ в день, і бажано – вранці після підйому, що не тільки оптимізує метаболізм, але й зміцнює серцевий м’яз.

3. Ведіть щоденник свого харчування. Це допоможе вам бути чесними самим із собою в відношенні того, що ви їсте.

4. Пийте воду. Вода потрібна нам для нормального метаболізму. Потрібно випивати 6-8 склянок води на день.

Всі процеси обміну речовин відбуваються у водному середовищі. Вода видаляє відходи з організму і регулює травлення. Недолік води гальмує процеси природного очищення організму і викликає постійне самоотруєння клітин, тканин і органів. Підвищене накопичення шлаків виявляються у людей, які мало вживають  воду.

5. Тренуйте м’язи. За 10 років середні чоловік і жінка у віці від 20 до 50 років втрачають від 3 до 5 кг м’язів і додають у 3 рази більше жиру, оскільки обмін речовин сповільнюється з віком. Цим пояснюється розповзання фігури з віком. Відповідно, потрібно міняти звички харчування і нарощувати м’язову масу, інакше жир буде накопичуватися. Кращий спосіб схуднути – набрати м’язову масу. М’язова маса спалює в 5 разів більше калорій, ніж жир.

6. Відмовтеся від голодувань. Чому їжа – це не ворог? Ключ до зниження ваги простий: споживайте менше калорій, ніж спалюєте. Однак деякі люди впадають у крайнощі і починають думати про їжу як про ворога. Тільки збочений розум міг придумати, що завдяки відмові від їжі виникає дефіцит калорій, який допомагає зниженню ваги. Насправді, для спалювання калорій потрібні калорії. Коли ви не споживаєте достатньої кількості калорій для забезпечення щоденних функцій вашого організму, організм впадає в паніку через відсутність достатньої кількості їжі. Він реагує уповільненням метаболізму і засвоєнням більшої кількості їжі, замість того щоб використовувати її для вироблення енергії. Коли ви їсте регулярно, метаболізм у вас прискорюється, і спожиті калорії витрачаються замість того, щоб накопичуватись на майбутнє.

7. Висипайтеся. 8:00 міцного сну (в повній темряві). Недолік сну провокує уповільнення метаболізму, а отже, збільшення ваги – це факт. Також встановлено що людина, яка не висипається, більше їсть. Причина – брак сну змушує мозок відчувати брак енергії, і він вимагає більше калорій. Тому після безсонної ночі здається, що можна з’їсти слона!

8. Увімкніть білок в кожний прийом їжі. Білки допомагають контролювати почуття голоду. При засвоєнні білка мозок отримує сигнал, що голод став менше. Ще одна перевага білка в тому, що він оптимізує ваш метаболізм в стані спокою, підтримуючи м’язову масу. З віком і за відсутності вправ м’язова маса скорочується, тому підтримка фізичної форми важлива для спалювання жирів і підтримки оптимального рівня метаболізму. Білок також сприяє набагато більш повільному підйому і падінню рівня цукру та інсуліну в крові, тому ви можете уникнути  після того, як поїли солодощів без відповідної кількості білка.

9. Включіть в свій раціон вітаміни й антиоксиданти. У раціоні сучасної людини катастрофічно не вистачає вітамінів, поліненасичених жирних кислот, мінеральних речовин, мікроелементів, харчових волокон, але для одержання їх у потрібній кількості необхідно надмірна кількість різноманітної їжі, що неминуче призводить до переїдання і хвороб. Cаме просте рішення – поменше їсти – посилює дефіцит вітамінів, мінералів та інших речовин, які ви отримуєте з їжею. У результаті такого ваші проблеми обміну речовин зростають. Тому сучасна людина змушена додавати в раціон харчування спеціальні харчові добавки.

10. Їжте як можна більше різноманітних овочів і фруктів. Вибирайте фрукти та овочі насичених кольорів. Для максимальної користі вам потрібно не менше 5 порцій на день.

11. Не їжте на ніч. Особливо шкідливою є звичка щільно їсти на ніч. Сон на голодний шлунок – це сеанс детоксикації та очищення кишечника, а щільна вечеря перетворює ніч в процедуру самоотруєння, порушуючи обмін речовин. Головний біль, набряклість ніг, тяжкість у всьому тілі, здуття живота, неприємний запах з рота, наростання ваги, збільшення талії, болі в спині і суглобах. Не будемо мовчати про такі принади як запори, геморой, варикоз … І все це – наслідки звички рясно і пізно вечеряти.

Ці прості рекомендації допоможуть вам у підтримці доброго здоров’я та високого рівня енергії, так необхідних для активного способу життя.

Посетите магазин мягкой мебели Киев и выберите для себя самый лучшый и самый комфортный мягкий уголок для себя.

Залишити коментар