Меню, що дарує молодість

молодість шкіри

Меню довгожителів і тих людей, які прагнуть здоров’я і краси, має включати якомога більше продуктів, що містять природні антиоксиданти, що захищають організм від руйнування і передчасного старіння. До антиоксидантів відносяться: флавоноїди, А, Е і С вітаміни, селен, цинк і більшість мікроелементів, ненасичені жирні кислоти, ферменти. Названі речовини містяться в достатній кількості в натуральній рослинній їжі (свіжі овочі, фрукти, злаки), але існують «обрані» продукти, яким слід приділити особливу увагу бажаючим продовжити молодість.

1. Яблука
Крім  вітамінів В1, С, А, міді, заліза, кремнію і цілого ряду необхідних для здоров’я елементів, яблука надзвичайно багаті на пектин і клітковину, які нормалізують рівень глюкози, холестерину, стан мікрофлори, а також скорочують ризик онкології.

2. Буряк
Будучи одним із звичних продуктів української кухні, буряк оздоровлює і очищає весь організм, нормалізує обмін речовин, знижуючи холестерин, покращуючи роботу печінки і серця, дрібних і великих судин, тим самим значно знижуючи ризик інфаркту та інсульту. У складі буряка безліч речовин, що уповільнюють старіння, – флавоноїди, каротиноїди, лютеїн, мідь і залізо, магній і вітамін С, а також клітковина і пектини.

Буряк, як і інші овочі, краще застосовувати в сирому вигляді, або піддаючи щадній термо обробці, інакше відбувається втрата більшості корисних властивостей.

3. Льняна олія
«Рідке золото» – так в давнину називали лляне масло завдяки його неймовірній користі і унікальному складу. Воно містить всі Омега-кислоти (з яких Омега-3 – 50%), В, Е і А вітаміни, лігнін. Регулярно застосовуючи лляне масло можна не тільки продовжити життя, а й зміцнити імунітет, очистити і зміцнити судини, нормалізувати гормональний фон і нервову систему, поліпшити роботу кишечника і печінки, прискорити обмін речовин.

4. Гречка (особливо зелена)
За рахунок багатого змісту в гречаній крупі вітамінів і мінералів, а особливо заліза, йоду, кальцію, кобальту, калію, фолієвої кислоти, вітамінів Е і В, а також білка, рівноцінного тварині, включення в меню гречки може поліпшити функцію кровотворення, імунітету, роботу серця і судин, зупинити утворення тромбів, підвищити моторику кишечника, а також вивести з організму важкі метали.

5. Горіхи
Горіхи (особливо волоські) – джерела калію, селену, омега-3, магнію, цинку, заліза. Щоденне вживання жменьки горіхів активізує імунну та травну системи, покращує стан шкіри, зменшує холестерин крові і знижує ризик онкології.

6. Сині і чорні ягоди
Ожина, чорниця, лохина, смородина чорна окрім низки вітамінів і елементів містять флавоноїди – найпотужніші антиоксиданти, що захищають від старіння, а також зміцнюють судинну стінку, лікуючи від серцево-судинних хвороб.

7. Зелень
Вся зелень, а також зелені овочі (огірки, селера, ріпа, капуста) мають не тільки великий вітамінний, мікроелементний і амінокислотний склад, але й містять хлорофіл, що поліпшує клітинне дихання, значно уповільнює процеси старіння, запобігає онкологічні та серцево-судинні захворювання.

Залишити коментар