Рис – смачно і корисно

Рис

Рис займає одне з провідних місць в кулінарії багатьох країн. Це одна з найдавніших сільськогосподарських культур. Його «приручили» близько 9000 років тому. Рис в сучасності – один з найбільш вживаних в їжі злаків, основа багатьох страв. Але рис – примхливий гарнір. Його правильне приготування – запорука кулінарного успіху будь-якої господині. Адже жодна з нас не хоче, щоб тільки одним своїм виглядом рис зіпсував настрій і апетит домочадців.

Маленькі секретик для правильного приготування рису

Перед варінням, рис потребує ретельної обробки проточною холодною водою, причому промивати його необхідно до тих пір, поки вся клейковина не змиється і промивна вода не буде прозорою. Співвідношення крупи і води теж має витримуватися в правильних пропорціях і не повинно бути більше, ніж 1:2 – стакан рису – дві склянки води. Як тільки ви приступили до варіння рису, додайте в каструлю невелику кількість солі і кілька крапель рослинної олії. Це не дасть рису склеюватися між собою і перетворюватися в драглисту масу. Ну а якщо ви хочете здивувати своїх гостей сліпучою білизною гарніру – тоді необхідно додати чайну ложку лимонного соку або яблучного оцту. При варінні рису важливо враховувати і правильний температурний режим. Спочатку ви даєте йому закипіти на максимальній температурі, потім зменшуєте її і тримаєте ще приблизно 20 хвилин.

Секрети швидкого приготування рису

Якщо рис потрібно приготувати швидко, можна використовувати «ефект контрастних ванн» для цього злаку. Суть його полягає в тому, щоб відразу після того, як рис закипів, злити з нього воду і промити під струменем холодної води. Потім знову довести до кипіння, знову злити і знову промити під холодною водою. Такі перепади температур дозволяють приготувати рис не за 20 хвилин, а максимум за 10. І у вас на тарілці буде красуватися чудовий гарнір, в якому кожна рисинки буде жити своїм життям. Крім того, такий швидкий спосіб приготування дозволить зберегти вам всі корисні речовини, які містить ця злакова культура. Посуд для приготування рису повинен бути невеликим, бажано з такого сплаву, який не дав би можливості прилипати рису на дно (нержавійка, емальована, кераміка). Можна для цих цілей використовувати і глибоку сковороду. У цьому випадку досвідчені кулінари радять прожарити рис на вогні в невеликій кількості рослинного масла.

Готуємо рис для суші вдома

У європейську кухню міцно увійшло і таке азіатське блюдо, як суші. Його основа – все той же рис. Все частіше ми маємо можливість приготувати його в домашніх умовах. У супермаркетах продається спеціальний японський рис для суші. Його особливість – висока клейкість. Такий рис теж ретельно промивається, потім відкидається на друшляк на годину – для того, щоб рис добре стік. Каструля при варінні такого рису повинна бути більша, співвідношення рису і води – 1:1,5. Рис ставиться на вогонь із закритою кришкою, доводиться до кипіння і на великому вогні вариться не більше 12-15 хвилин. Після цього каструлю необхідно зняти з вогню, а рис повинен настоюватися не менше 20 хвилин тільки під закритою кришкою.
Ну, ось всі приготування позаду, рис ваш охолов, і ви приступаєте до ліплення суші. Якщо рис буде ще досить вологим – вам знову треба буде дати йому постояти в друшляку не менше години.
Так само, як рис вимогливий до умов вирощування, він вимогливий і до умов приготування. Але це все дрібниці порівняно з тим, якими смаковими варіаціями порадує вас і вашу сім’ю цей чудовий і корисний гарнір!

Залишити коментар