Лікувальна дієта 15

Лікувальна дієта 15

Показання для призначення дієти
Показаннями до призначення дієти служать різні захворювання, які не потребують спеціальних лікувальних дієт і без порушень стану травної системи. Це перехідна до звичайного харчування дієта в період одужання і після користування лікувальними дієтами.

Мета призначення дієти

Мета призначення дієти – забезпечити фізіологічно нормальним харчуванням в умовах лікарні.

Загальна характеристика дієти

Енергоцінність і вміст білків, жирів і вуглеводів дієти майже повністю відповідають нормам харчування для здоров’я людини, не зайнятої фізичною працею. Вітаміни вводять в підвищеній кількості. Допускаються всі види кулінарної обробки їжі. Температура їжі звичайна. З дієти виключають найбільш важко-перетравний і гострі продукти. Режим харчування: 4 рази на день.

Хімічний склад та енергетична цінність дієти

Хімічний склад дієти: білки – 70-80 г (55% тваринні), жири 80-85 г (30% рослинні), вуглеводи -350-400 г, кухонна сіль – 12 г, вільна рідина – 1,5-2 л. Енергоцінність дієти – 2400-2600 ккал.

Рекомендовані і виключені продукти і страви дієти

Хліб пшеничний і житній, борошняні вироби. Борщ, щі, борщ, розсольник; молочні овочеві та круп’яні супи на м’ясному, рибному бульйонах, відварі грибів і овочів; фруктові. М’ясні і рибні блюда різного кулінарного приготування; сосиски, сардельки, варені ковбаси. Молоко та молочні продукти в натуральному вигляді і в стравах. Обов’язкове включення кисломолочних продуктів. Яйця у відварному вигляді та стравах. Страви з різної крупи, макаронних виробів, бобових. Овочі та фрукти в сирому вигляді і після теплової обробки. Зелень. Фруктові та овочеві соки, відвар шипшини та пшеничних висівок. Чай, кава, какао. Масло вершкове, коров’яче, топлене, рослинні олії; обмежено – маргарини.
Виключають з дієти: жирні сорти м’яса, качку, гуску, тугоплавкі тваринні жири, перець, гірчицю.

Худнемо за допомогою здорового харчування

Примітка 1. При гіпертонічній хворобі I-IIA стадії застосовують дієту № 15 гіпонатрієву – варіант дієти № 15 з обмеженням повареної солі до 5-6 г на день. Їжу готують без солі і підсолювання під час їжі.

Примітка 2. Меню дієти № 15 і № 15 гіпонатрієвій доцільно комплектувати з відповідних страв інших дієт.

В інтернет-складі BabyMax можна придбати різноманітні дитячі коляски та інші товари для новонароджених малюків.

Залишити коментар