Лікувальна дієта 7Б

Лікувальна дієта 7Б

Показання для призначення дієти
Показаннями для призначення дієти є – гострий гломерулонефрит з явищами ниркової недостатності після дієти  7А, хронічний нефрит з помірно вираженою недостатністю нирок.

Мета призначення дієти

Мета призначення дієти – максимальне щаження функції нирок, поліпшення виведення з організму продуктів обміну речовин, зменшення артеріальної гіпертензії і набряків.

Загальна характеристика дієти

Це дієта зі значним зменшенням білка та різким обмеженням повареної солі; жири, вуглеводи і енергоцінність – в межах фізіологічної норми. Їжу готують без солі. Кулінарна обробка, перелік рекомендованих і які виключаються продуктів і страв – див дієту № 7А. Щодо дієти № 7а збільшено в 2 рази кількість білка в основному за рахунок включення до 125 г (брутто) м’яса і риби, 1 яйця, до 125 г молока і сметани. М’ясо та рибу можна замінити сиром з урахуванням вмісту в цих продуктах білка. Для дієти  7Б також збільшено до 150 г кількість безбілкового безсольового хліба на кукурудзяному крохмалі, саго (або рису), а також картоплі та овочів (відповідно 300 г та 650 г брутто), цукру і рослинної олії для забезпечення належного вмісту жирів і вуглеводів. Режим харчування: 5-6 разів на день.

Хімічний склад і енергоцінність дієти

Хімічний склад дієти: білки – 40-50 г (50-60% тваринні, а при хронічній недостатності нирок – 70%), жири – 85-90 г (20-25% рослинні), вуглеводи – 400-450 г (100 г цукру), кухонна сіль виключена, вільна рідина під контролем кількості сечі та інших клінічних показників (див. дієту  7А), в середньому – 1-1,2 л. Енергоцінність дієти – 2500-2600 ккал.

Приклад меню дієти № 7Б

1-й сніданок: салат овочевий з рослинним маслом, пудинг з рису з яблуками, чай.

2-й сніданок: морква терта з цукром.

Обід: суп із збірних овочів, курка відварна в молочному соусі, відварна картопля, компот з сухофруктів.

Полудень: відвар пшеничних висівок з цукром.

Вечеря: 1 яйце некруто, оладки з яблук, чай.

На ніч: сік фруктовий.

Закажите ландшафтный дизайн Киев и наслаждайтесь красотой своего сада круглый год! Не откладывайте жизнь на потом!

Залишити коментар