Просто про складне. З’ясовуємо свій тип шкіри

Post image for Просто про складне. З’ясовуємо свій тип шкіри

Шкіра є універсальним захисником і охоронцем людини. Крім цього вона є найбільшим органом людини. Вона захищає нас від навколишнього агресивного зовнішнього середовища. Шкіра відіграє найважливішу роль в видільнній системі людини. Вплив зовнішніх факторів: перепад температур, травми, ураження шкіри і вплив інших факторів не проходять безслідно для неї. Красива і здорова шкіра потребує постійної і особливої уваги до себе.

В наше життя міцно увійшли косметичні засоби для догляду за шкірою. Для того щоб не нашкодити своїй шкірі і добитися максимального ефекту від засобів по догляду за шкірою, необхідно знати її типи. Існує чотири різновиди або типи шкіри: змішана чи так звана комбінована, суха, нормальна і жирна.

Нормальна шкіра має природний здоровий рожево-бежевий колір. Вона пружна й еластична, на ній відсутнє лущення, плями пігментації, майже непомітні пори і чорні крапки. На такій шкірі також рідко зустрічаються зморшки. Її склад оптимальний за змістом жирів і вологи. Для догляду за нормальною шкірою жінці не потрібно докладати якихось особливих зусиль.

Головною відмінністю жирної шкіри є блиск і значна кількість жиру на її поверхні. Пори жирної шкіри розширені і видні неозброєним оком. Крім цього, через погане кровопостачання пори постійно забиваються жиром і вимагають постійного очищення. У порах часто зустрічаються чорні точки. Жирна шкіра постійно провокує появу на своїй поверхні прищів, а в окремих випадках навіть вугрів. У підлітковому віці можлива зміна нормального типу шкіри на жирну. Визначити такий тип просто – достатньо притиснутися будь-якою ділянкою шкіри, за винятком шкіри обличчя, до чистого скла або дзеркала. Якщо після цього ви, на поверхні скла побачите жирний відбиток, то ймовірно, що вона відноситься до жирного типу. Її власницям потрібен особливий догляд.

Якщо у вас блідий колір шкіри і через неї добре проглядаються судини, то, швидше за все, її можна віднести до сухого типу. На сухій шкірі практично не проглядаються пори. У жінки з сухим типом шкіри вже в ранньому віці можуть проявлятися зморшки. На дотик її поверхня шорстка. Без належного догляду суха шкіра починає лущитися. На ній часто з’являються ознаки подразнення. Перехід до сухого типу шкіри обумовлений порушенням обміну жирів в організмі людини. Даний тип шкіри дуже погано переносить вплив мила, деякі медичні та косметичні креми. Через низький вміст жирів вона не здатна утримувати необхідну кількість вологи, тому для запобігання раннього старіння її власницям рекомендується застосовувати при догляді за таким типом шкіри спеціальні зволожуючі засоби.

Характеристиками всіх типів шкіри володіє змішаний або так званий комбінований тип шкіри. Для такого типу характерно непропорційний розподіл природного жиру, що виділяється, на окремих ділянках тіла людини. Ділянки змішаної шкіри переважають зазвичай на обличчі. При такому типі на шкірі носа, підборіддя і чола звичайно переважають ознаки жирної шкіри, а шкіра навколо очей, щік і скронь має всі ознаки нормальної або сухої. Після того як ви визначилися зі своїм типом шкіри, підберіть для неї оптимальний догляд.

Залишити коментар