Боротьбі із зайвою вагою присвячується

поради для схуднення

Боротьбі із зайвою вагою присвячено дуже багато статей і публікацій. Всі діляться своїми досягненнями в цьому напрямку. Переді мною п’ять років тому теж стало це питання. Набирання ваги йшло поступово: народження двох дітей, бажання поїсти, скуштувати смачненьке і т.п.

У певний момент глянула на себе в дзеркало іншими очима і прийняла рішення: знизити вагу. І мені це вдалося! Останні роки я намагаюся тримати вагу в певних рамках, коливання у вазі тільки 0,5-1 кг.

Поділюся своїми спостереженнями та рішеннями цієї проблеми. Можливо, комусь вони послужать добру службу.
- Необхідно подумки підготуватися до процесу зниження ваги і щиро вірити в позитивний результат, причому готуватися потрібно як мінімум за тиждень до того, як Ви вирішите зайнятися так званої дієтою.

- Визначити кількість кілограмів, які потрібно скинути, і спланувати період зниження ваги: у середньому по 1,0-1,5 на тиждень, подумки налаштуватися на весь цей період. Все це варто записати на папері, поставити собі цілі або побудувати графік. Знизити вагу не складе особливих труднощів, а ось утримати її – потрібно буде постаратися.

- Щодня після ранкового туалету визначати свою вагу і записувати результати (для цього Вам знадобляться ваги). Бажано використовувати одні й ті ж ваги.

- Домовтеся зі своїми домочадцями, що вони будуть Вас підтримувати в цьому і допомагати, чи не будуть насміхатися і «підштовхувати » з’їсти більше.

- Їсти Ви повинні в одні і ті ж періоди доби. Мій режим був і залишається таким : з 6 до 7 години- сніданок, з 12 до 13 – обід, з 18до 19 – вечеря.

- Їсти Ви повинні стільки, щоб кількість енергії, що перетворюється в результаті з’їденого, вистачало Вам у процесі усього дня. Це залежить від виду зайнятості і вашої діяльності. Задача: привчити Ваш шлунок до меншої кількості їжі.

- Після того, як Ви поїли, забороняється лягати спати. Після прийому їжі повинно пройти як мінімум 1,5 години.

- Забороніть собі доїдати після дітей, залишки смачного салату або іншої їжі. Нехай це робить той, хто бажає і не стежить за своєю вагою.

- Замініть тарілки, якими Ви користувалися, на менші, тобто якщо Ви їли друге з звичайної тарілки, замініть її на пиріжкову.

- Відразу ж покладіть собі в тарілку стільки їжі, скільки Ви повинні з’їсти (але не багато, чи не через верх). Салати та ін також.

- Якщо Ви в гостях, то Вам слід також покласти в тарілку стільки їжі, скільки Ви плануєте з’їсти, але не відразу все це з’їдати, а їсти протягом всього заходу. Причому, Ви повинні багато танцювати і рухатися.

- Замініть свою вилку (ложку) на вилку (ложку) меншого розміру або з меншою кількістю зубів, а ще краще на китайські палички. Їсти потрібно повільно, ретельно все пережовуючи. Тоді щелепи і м’язи, що брали участь у пережовуванні їжі, пошлють певну інформацію Вашому мозку. А Ваш організм відчує насичення через 15-20 хвилин після прийому їжі.

- Пити рідини потрібно більше звичайного. Причому, якщо у Вас виникає відчуття голоду, випийте воду, це притупить його.

- Було б непогано, якби була можливість задіяти паралельно зі зниженням ваги загальний масаж усього тіла. Це допоможе підтягнути м’язи, та й тонус всього організму буде підвищений.

- Зменшіть кількість солі і цукру при прийомі їжі. Якщо Ви з’їсте шматочок м’яса, посмажений в рослинному маслі без солі, Вам сподобається, тому що Ви відчуєте його справжній смак. Те ж саме з усіма продуктами.

- Якщо у Вас звичка пити солодкий чай, замініть його на чай з кислою цукеркою, краще смоктальною.

- Якщо Ви захочете з’їсти яблуко або інший фрукт, приберіть частину їжі з тарілки. Намагайтеся фрукти їсти в основні прийоми їжі. Можна заміняти іноді прийом їжі фруктовим салатом: порізати дрібно фрукти і повільно їсти, ретельно пережовуючи .

Ваша вага буде знижуватися, потім утримуватися на одній планці якийсь час. Не варто з цього приводу панікувати, це нормально. Через певний час вона знову стане знижуватися.

Отже, Ви досягли бажаної ваги. Тепер варто ще попрацювати: Ваші нові звички підсвідомість прийме тільки через 40 днів. Важливо те, щоб весь цей процес: зниження і утримання ваги йшов через позитив. Тільки посмішка і радість за себе і свої досягнення будуть Вам друзями в цій справі !
Світлана

Залишити коментар