Нюанси відпочинку в Єгипті або найпопулярніші способи обману

Нюанси відпочинку в Єгипті

 Вже, здавалося б, чим нас може здивувати цей теплий край, що став для багатьох слов’ян практично другою дачею. Звичні піраміди, пісок, море, араби. Ось про арабів і піде мова, так як саме вони вносять у буденність, значне розмаїття, зокрема, придумуючи і втілюючи в життя нові способи «розводу» туристів. Дурять тут часто, але не дуже витончено.

Кафе та ресторани
1. Обрахунок і надбавка до ціни кожної страви деякої додаткової суми.
Перш ніж зробити замовлення, подивіться ціну і прикиньте в умі, а ще краще демонстративно дістаньте калькулятор і порахуйте з його допомогою загальну вартість замовлених страв.
2. Їжа – замість дорогої страви, цілком, можуть подати більш дешеву. Сподіваючись при цьому на незнання туристом місцевої кухні.

Перед поїздкою варто ознайомитися, хоча б у загальних рисах, з найпопулярнішими стравами Єгипту. Не хочеться морочитися? Тоді придбайте невеликий буклет з рецептами та ілюстраціями, звісно, на 100 % це не допоможе, але значно підвищить ваші шанси при боротьбі з шахраями.

Катання на верблюді
Наші туристи вже не раз стикалися з таким видом шахрайства, як катання на верблюді, точніше благополучне його завершення. Щоб злізти з верблюда від вас зажадають плату в подвійному розмірі.

Сувеніри
У Хургаді процвітає ще один тип шахрайства. Відвідувачам Музею показують сам процес виробництва справжнього папірусу, а після цього намагаються продати підробку за ціною оригіналу.

Найнебезпечніші люди в Єгипті це місцеві торговці, які пропонують наївним туристам різні сувеніри, нібито здобуті в древніх пірамідах. Як правило, всі ці «античні» штучки підроблені, оскільки з країни заборонений вивіз навіть таких дрібниць як черепашки і пісок.

Золото
Ще один поширений тип обману пов’язаний з продажем підроблених золотих прикрас. Не варто довіряти навіть у великих торгових центрах, обманюють всюди. Кращий спосіб уникнути безглуздої витрати це відмовитися від покупки золотих виробів.

Крадіжка
У центрі Каїра або будь-якому іншому мальовничому місці може підійти незнайомець з проханням його сфотографувати, він дасть вам в руки камеру і зникне. Подарунок, подумаєте ви? А ось і ні, через хвилину підійде поліцейський і нібито потерпілий, який буде артистично звинувачувати вас у крадіжці свого фотоапарата. Далі, вас будуть намагатися розвести на гроші.

Таксисти
Методи обману гранично прості. Наприклад, таксист може :
• повезти найдовшою дорогою;
• забути обнулити лічильник після попередньої поїздки;
• самовільно поміняти тариф;
• привезти не в той готель, при цьому звинуватити в тому, що ви самі назвали неправильно адресу і зажадати додаткову плату.

Тут наведені основні, найбільш часті способи шахрайства, але ніхто не гарантує, що місцеве населення не придумає або вже не придумало що-небудь ще. Щоб убезпечити себе від подібних неприємностей зовсім необов’язково відмовлятися від поїздки в Єгипет. Просто мобілізуйте свою увагу при спілкуванні з місцевими жителями, не купуйте дорогих сувенірів і не зупиняйтеся, якщо вас оточили відразу кілька торговців. Повірте, ці прості правила збережуть не тільки гроші, але і нерви. Вдалого відпочинку!

Залишити коментар