Чому дієти для схуднення не дають довготривалий результат

дієти для схуднення

Докази очевидні: згадайте хоча б усі ті реклами, якими вас бомбардували за останні кілька років і які звеличують ефективність багатьох дієт. Задумайтеся на секунду: якщо хоча б одна з цих дієт дійсно давала б обіцяний результат, проблема вже давно була б вирішена. Подумаємо разом, чому дієти не працюють, щоб наступного разу, коли вас будуть умовляти спробувати чергову дієту, ви знали б, що це всього лише міраж.Відразу обмовимося, що під словом «дієта» в даному випадку мається на увазі що обмежує режим харчування (строго кажучи, «дієта» означає просто певний режим харчування; є дієти для зменшення ваги, є – для набору ваги або м’язової маси). І саме це і є головна проблема всіх дієт. Вас обмежують! Вам більше не можна їсти ті продукти, які ви хотіли б, або їсти їх стільки, скільки вам хотілося б.

Якщо ви не дотримуєтесь дієти для схуднення, то вам можна їсти що завгодно і коли завгодно. Їжа не управляє вашим життям, але є дуже приємною її складової. У той момент, коли ви говорите «мені потрібно зменшити кількість споживаної їжі або відмовитися від певних продуктів», ви приносите жертву. Ви будете почувати себе жалюгідними і нещасними. Їжа не стане менш важливою, як раз навпаки – вона буде здаватися в десять разів цінніша, і чим цінніша вона буде здаватися, тим більше нещасними і жалюгідними ви будете себе відчувати.

Таким чином, ви запускаєте собі все більш сильну ланцюгову реакцію. Це порівнянно з муками курця, який старається кинути курити за допомогою сили волі. Рано чи пізно ваш опір вичерпається і ви піддастеся спокусі.

Якщо ви дотримуєтеся дієти для схуднення, вас постійно мучить відчуття голоду. Думка про наступний прийомі їжі визначає все ваше життя. Ви відчуваєте себе жалюгідними, тому що вам не можна їсти, а в той момент, коли нарешті настав час настільки довгоочікуваної трапези, ви не відчуваєте себе краще – або тому, що не можете їсти стільки, щоб вгамувати голод, або тому, що страва , яку ви їсте,  не здається вам смачною. До того ж зазвичай вас мучить совість за те, що ви їсте більше, ніж дозволяє дієта.

Якщо ви не дотримуєтесь дієти, ви легко можете відмовитися від чого-небудь під час трапези або взагалі пропустити прийом їжі, не відчуваючи особливої втрати. Зате якщо ви пропускаєте трапезу в той час, коли дотримується суворої дієти, ви відразу ж «виписуєте боргову розписку» і відзначаєте в розумі, що обов’язково компенсуєте це під час наступної трапези. Дотримуючись дієти, ви ніколи не споживаєте менше калорій, ніж дозволяє дієта, зате досить часто споживаєте набагато більше.

Загальновизнаним є факт, що, дотримуючись  дієти для схуднення, в довгостроковій перспективі людина скоріше набере вагу, ніж схудне. Якщо проаналізувати психологічні чинники, що супроводжують дієти, це не здається нічим дивним.

Навіть якщо вам характерна залізна самодисципліна і  сила волі, необхідна, щоб ні на крок не відступати від вибраної дієти, і ви дійсно досягаєте вагу, яку поставили за мету, коли починали дотримуватися дієти, то що відбувається потім?

Дієта закінчена. Нарешті-то ви можете їсти все, що хочете, і  перш ніж ви усвідомлюєте це, ви знову важите стільки ж, скільки в день, коли починали дотримуватися дієти! Всі ці дні, всі ці тижні, що здавалися роками, повними самодисципліни, страждань і почуття втрат, перекреслюються кількома подальшими днями.

Визнаємо: дієти для схуднення досягають тільки того, що їжа здається нам більш цінною, і перетворюють споживання їжі на жах. Процес дотримання дієти супроводжує  почуття втрати, страждань і невдач, змушує нас здригнутися від однієї лише думки про схуднення.

Запам’ятайте: дієти для швидкого схуднення не працюють. Справжня проблема – наші звички. Змінювати потрібно спосіб життя, щоденні ритуали та звички, в тому числі і звички харчування. Посієш звичку – пожнеш характер. Посієш характер – пожнеш життя.

Обеспечить безопасную езду как зимой так и летом смогут качественные шины для джипов, которые прослужат очень долгое время.

Залишити коментар