Чому восени важко схуднути?

Дієта для схуднення

Осінь не найкращий час для дієти. За дивним збігом обставин в цей час року кілограми тануть дуже повільно, а деколи взагалі не бажають зрушуватися з мертвої точки. У чому ж причина такої закономірності?

Причина перша – підсвідомий страх
З наближенням холодів у глибинах нашої свідомості зароджується страх. Такий же древній, як саме життя – страх перед холодами. Причина пробудження цього доісторичного чудовиська в законі природи, який свідчить: у холодну пору року зуміє вижити тільки той, хто нагуляє за осінь певну кількість жиру. Адже жир – це додаткове джерело енергії, їжа, прихована на чорний день, і, звичайно ж, паливо для обігріву всього організму. Таким чином, внутрішній страх примушує нас нагулювати жир всупереч нашому бажанню. Не дивно, що восени у багатьох апетит стає просто неконтрольованим.

Причина друга – режим економії
Але не тільки свідомість грає з нами злий жарт. Під впливом природних біоритмів, в осінній період серйозно сповільнюються обмінні процеси. Організм людини переходить в режим тотальної економії. Все що можна зберегти про запас негайно відкладається в «засіки батьківщини» у вигляді жиру. Так що дієта для схуднення в розпал осені, навряд чи принесе бажані результати.

Причина третя – осіння депресія

Скорочення світлового дня, відсутність сонячної енергії – все це запускає стан, який психологи охрестили осінньою депресією. Ну, а оскільки пригнічений емоційний стан найпростіше відновити за допомогою солодкого, багато хто починає заїдати осінню хандру тістечками і тортами. Де вже тут говорити про стрункість.

Що робити?

У першу чергу, перестати з собою боротися. Потрібно усвідомити, що сезонні коливання ваги – це нормально, а тому два зайвих кілограми, набрані протягом осені – ще не привід для хвилювань. Пам’ятайте, без тонкого прошарку жиру неможлива нормальна терморегуляція. Не буде жиру – не буде взимку тепла.
Якщо ж в результаті «осіннього жора» на талії осіло не два, а значно більше кілограмів, тоді є сенс збільшити інтенсивність фізичних навантажень. Нехай це будуть додаткові два-три заняття у фітнес-клубі або ранкові пробіжки в парку. Чим більше ви будете рухатися, тим інтенсивніше буде обмін речовин. Та й ендорфіни, які виробляються під час спортивних навантажень стануть гідною протиотрутою осінній депресії.
Приборкати розбурханий апетит допоможе кольоротерапія. Американські психологи довели, що холодна колірна гамма (синій, блакитний, білий) пригнічує апетит, а тепла (жовтий, помаранчевий і червоний) навпаки збуджує. Не даремно у всіх бістро стіни і посуд пофарбовані в теплу кольорову гаму. Ну, а оскільки з’їсти побільше не входить в наші плани, прихильникам стрункості слід це враховувати.
Що ж стосується дієт для схуднення, то фахівці радять уникати їх у міжсезонні, особливо суворих. Справа в тому, що різке обмеження в продуктах харчування призводить до дефіциту вітамінів А, Е і С, яких потребують імунна і гормональна системи.
Щоб уникнути проблем зі здоров’ям, в осінній раціон обов’язково повинні входити: жирні сорти риби, м’ясо, рослинні олії, горіхи, сир, а також молочні і кисломолочні продукти. Поєднувати їх найкраще зі свіжими овочами та фруктами. А от про каші і картоплю, які бажають утримати вагу в нормі, найкраще забути. У всякому разі, до стабілізації осіннього апетиту.

Замовте якісне та ефективне просування сайту на топові позиції в пошукових системах в професіоналів своєї справи.

Залишити коментар