Десять секретів втрати ваги

втрата ваги

Секрет втрати ваги – у кількості споживаного протеїну (саме він спалює жир), а також у скороченні вживання цукру, тому вся їжа, що містить цукор, повинна бути виключена з вашого меню. Втім, тоді виключити доведеться майже всі, крім, хіба, клітковини … Гаразд, будемо їсти клітковину, а от тоді … Насправді, секрет мудрої дієти полягає в чергуванні всіх вищевказаних компонентів. Третій закон Ньютона цілком можна застосувати до процесу втрати ваги: на кожен спосіб легкої і швидкої втрати ваги знайдеться рівноцінний і дієвий спосіб набрати її знову.

Однак, якщо виконувати певні правила, прагнучий схуднути індивідуум цілком може досягти успіху. Для тих, хто тільки починає захоплюючий проект під назвою «хочу схуднути», повідомлю, що один кілограм жиру дорівнює приблизно 7700 калорій. З чого випливає висновок: для того, щоб скинути цей самий кілограм, необхідно спалити таку ж кількість калорій. Або за рахунок збільшення обсягу фізичних навантажень, або за рахунок скорочення кількості їжі. А краще – і те, і інше одночасно.

1. Не вірте відчуттям

Щоб враховувати кількість з’їденого, намагайтеся використовувати мірні гуртки і ложки. Також спробуйте вести щоденник харчування протягом 3-4 днів (постарайтеся включити в свій щоденник суботу або неділю, тому що у вихідні характер і кількість їжі зазвичай відрізняються від повсякденного). Записуйте все: що, коли і скільки ви з’їли. Кожного разу, коли відчуваєте, що переходите межі допустимого, починайте знову вести щоденник. Досвід показує: ті, хто скрупульозно слідує цій звичці, втрачають від 200 до 400 грамів на тиждень. І це, в основному, за рахунок контрольованого харчування у вихідні дні!

2. Їжте те, що любите

У кожного є свої переваги та звички в їжі. Комусь потрібно дві чашки кави зранку, комусь – бутерброд із сиром. Якщо ви намагаєтеся примусити себе їсти те, що викликає у вас огиду, то просто довго не протягне. Не робіть цю помилку: визначаючись з дієтою, візьміть свої улюблені продукти та пофантазуйте з ними (наприклад, можна пити каву із замінником цукру, а шматочок сиру для бутерброда відрізати як можна тонше).

3. Більше м’язів – менше жиру

Чим менше у вас м’язів, тим менше калорій ви повинні споживати: м’язи допомагають спалювати калорії цілодобово. Навіть при звичайному диханні, не кажучи вже про будь-які навантаження … А чим більше ви спалюєте, тим більше можете їсти, не побоюючись збільшення у вазі (в розумних межах, зрозуміло). Група терапевтів одній з московських клінік провела дослідження, в яких брали участь жінки, що ведуть сидячий спосіб життя. Їм вдалося перетворити півтора кілограма жиру в м’язи завдяки фізичним вправам, якими вони займалися два рази на тиждень. У результаті, прискорення процесу обміну речовин в організмі на 15% привело до спалювання додатково 200-300 калорій на добу! Кращі способи збільшити м’язову масу – тренажери і рухливі види спорту.

4. Більше жиру – менше мускулів

Якщо ж в організмі йде зворотний процес (а саме – м’язи в жирові відкладення), ви, ймовірно, наберете зайву вагу, тому що в процесі життєдіяльності буде використовуватися менше калорій, ніж раніше. Ось чому, в кінцевому підсумку, насичені протеїном і низьковуглеводні дієти призводять до збільшення ваги. Коли ви різко скорочуєте прийом вуглеводної їжі, ваше тіло починає використовувати м’язи як джерело «пального», що означає зменшення м’язової маси (це також відноситься і до кальцію, міститься в кістках). Тому бажано користуватися збалансованою дієтою, коли їжа містить 15-20% протеїну, 55-60% вуглеводів і 20-30% жиру.

5. Принцип «верблюжого горба»

Не слід скорочувати енергетичну цінність прийнятої їжі більше, ніж на 250 калорій на день – це приблизно шматочок хліба з сиром. Чому? Якщо ви будете «недогодовували» своє тіло, воно почне накопичувати калорії у вигляді жирових відкладень. Яка ж нижня межа споживання? Відповідь на це питання залежить від вашої індивідуальної ваги. Але в будь-якому випадку жінка не повинна споживати менше, ніж 1200 калорій на добу. Якщо ви будете їсти менше, ваш організм не зможе отримати всі необхідні йому поживні речовини, що безсумнівно завдасть істотної шкоди здоров’ю.

6. Спіть і худніть

Люди, які хронічно не досипають, схильні до більшого споживання цукровмісної і жирної їжі. Тому, коли ви наступного разу засидиться допізна з хворою дитиною, або біля екрану телевізора, або дописуючи терміновий звіт, тим самим поставивши хрест на рекомендованих 8-9 годин сну, простежте за тим, щоб ваш буркітливий шлунок був заповнений чимось насиченим, але низькокалорійним. 7. Шлунок можна обдурити

Почуття насичення залежить від об’єму і ваги з’їденої їжі. Можна наповнити шлунок меншою кількістю калорій за рахунок споживання води і клітковини – двох речей, які практично не беруть участь в процесі обміну речовин, тому що не містять калорій. Тарілка курячого бульйону, наприклад, зробить вас більш ситим, ніж шматок білого хліба. Єдине, що слід мати на увазі, так це те, що джерелом клітковини повинна бути натуральна їжа, а не таблетки або порошки.

8. Покладіться на правило «трьох годин»

Якщо вас тягне перекусити протягом трьох годин після останнього прийому їжі, значить, ви або чимось пригнічені, або просто відчуваєте нудьгу, а не голод. Жага іноді теж «маскується» під голод. Так що, перш ніж перехопити що-небудь, випийте склянку води – буває, це допомагає. Постарайтеся з’ясувати, що вас турбує, і усуньте причину, зателефонуйте подрузі, почитайте … А краще всього – вийдіть з дому і прогуляйтеся.

9. Якщо ви об’їлися – не впадайте у відчай

Кількість калорій, отриманих під час одного прийому їжі, навряд чи може зробити реальний вплив на вашу вагу. Те, що дійсно має значення – так це ваше харчування протягом тижня. Тому не слід весь час відмовлятися від святкового столу. Якщо вам належить піти в ресторан або на урочисту вечерю у колі сім’ї, намагайтеся скоротити кількість з’їденого в цей день на сніданок і обід або їжте трохи менше за день до цієї події.

10. Скрасьте будні очікуванням свята

Спробуйте таку «святкову» дієту: шість днів здорового і помірного харчування і один день, коли ви можете їсти все, що хочете. Спочатку ви будете з нетерпінням чекати цього дня, сприймаючи його як «свято шлунку». Проте з часом цей день стане проходити непоміченим. Ви побачите, як добре виглядаєте і як добре себе почуваєте, і у вас відпаде будь-яке бажання їсти жирну їжу. У ті дні, коли ви на дієті, підтримайте свій позитивний настрій чим-небудь маленьким, але смачним – тим, що створює вам гарний настрій і скрашує день приємним очікуванням. Ви зовсім не повинні страждати і мучитися тільки тому, що хочете мати струнку фігуру.

Насичуючі продукти харчування (менше 100 калорій)

Є їжа, яка добре заповнює шлунок і створює відчуття ситості, тамуючи голод між прийомами їжі: 1. Одна невелика варена картоплина, трохи змазана маслом – 83 калорії 2. Шматочок житнього хліба грубого помелу, посипаний столовою ложкою протертого знежиреного сиру – 95 калорій 3. Дві чашки несолодкого поп-корну – 23 калорії 4. Половинка яблука – 50 калорій 5. 27 заморожених виноградинок – 97 калорій 6. 5 сушених абрикосів – 83 калорії 7. Два шматочки знежиреного сиру – 60 калорій 8. Одна свіжа морква – 80 калорій 9. Тарілка вівсяної каші – 100 калорій 10. 300 г томатного соку – 40 калорій 11. Жменя дієтичних крекерів – 100 калорій.

Постовий:

Якщо ви цікавитесь мистецтвом то заходьте на сайт   цікаве в світі мистецтва

Також радимо вам інтернет-видання для молоді. Дозвілля, кіно, інтерв’ю, відносини, секс, та ще багато цікавих тем для сучасної молоді

Залишити коментар