Є тільки одна причина схуднення!

як схуднути

Зайва вага і боротьба з нею є однією з актуальних проблем сучасної людини. Її причинами є, з одного боку, запрограмованість нашого організму еволюцією на накопичення жиру «на чорний день» і, з іншого боку, велика кількість їжі в сучасних суспільствах і нав’язування споживачеві висококалорійних продуктів за допомогою агресивної реклами. Разом ці два фактори призводять до зайвої ваги, яка негативно впливає не тільки на зовнішній вигляд, але і на здоров’я.

У зв’язку з цим багато людей намагаються схуднути, в більшості випадків безуспішно. У сучасному капіталістичному суспільстві будь-яка об’єктивна потреба перетворюється на джерело прибутку, спотворюється і перетворюється на щось інше. Зараз існує величезна кількість спортзалів, гуртків та секцій, які обіцяють швидке схуднення. У магазинах та аптеках продається величезна кількість таблеток, харчових добавок, чудодійних засобів для швидкого і ефективного схуднення. В інтернеті можна знайти сотні видів дієт, деякі з них прості, інші представляють собою складні й мудровані схеми.

Все це маскує той простий факт, що є тільки одна причина схуднення. Це дефіцит калорій. Просто, чи не так? Якщо організм витрачає калорій більше, ніж отримує, то він починає спалювати запаси.

Але тут одна хитрість: великий дефіцит калорій переводить організм у «режим накопичення», жир сприймається як «останній рубіж оборони», а спалюється в першу чергу м’язова тканина. Це призводить не тільки до проблем із зовнішнім виглядом (худорба і в’ялість не синоніми краси) і здоров’ям, але і до повторного набору кілограмів після зникнення дефіциту калорій. Тому і жорсткі дієти рідко приносять довготривалий ефект.

Отже, дефіцит калорій повинен бути невеликим. Для його створення є два способи, які можна використовувати одночасно. Вони очевидні і всім відомі. Це, по-перше, збільшення витрати організмом калорій. Слід запам’ятати, що найбільше калорій спалюють силові тренування. Такий ефект досягається тим, що відновлення після силових тренувань забирає багато сил і енергії.

Але збільшує витрату калорій будь-яка фізична активність, в цілому, особливої різниці, наприклад, між силовими тренуваннями і аеробними навантаженнями немає. Тобто за допомогою силових тренувань ви схуднете швидше, але аеробні навантаження приведуть практично до того ж результату, тільки зажадають більшої кількості часу, от і все. Так що займатися потрібно тим, що подобається, це буде головною гарантією підтримки необхідного рівня фізичної активності.

По-друге, це зниження споживання калорій організмом. Більшість складних дієт хоча і являють собою зменшення споживаних калорій, але занадто ускладнюють процес. При схудненні немає різниці, що саме ви їсте, головним є кількість калорій. Худнути можна навіть на тістечках і тортах, тільки з’їдати їх треба дуже мало.

У більшості випадків не потрібно слідувати складним схемам, які дозволять, наприклад, знизити кількість споживаних білків або вуглеводів. Потрібно просто замінити продукти на менш калорійні і відмовитися зовсім від занадто калорійних. Проста відмова від солодкого і мучного (або сильне обмеження їх споживання) в довготривалій перспективі принесе набагато більше користі, ніж складні і жорсткі дієти. Запам’ятайте, хороша дієта це не постійно відчуття голоду, це збалансоване харчування, яке створює дефіцит калорій у вашого організму.

Наостанок слід сказати, що для схуднення в першу чергу потрібно стежити саме за споживанням калорій. Багато людей сприймають регулярне відвідування спортзалу як своєрідну індульгенцію на їсти все без обмежень. Результатом такого підходу зазвичай є збільшення як м’язової маси, так і зайвої ваги.

У той же час треба враховувати, що разом з регулярними тренуваннями потрібно збільшувати і споживання організмом калорій, інакше ви можете перевести його в «режим накопичення», що принесе тільки шкоду як вашому здоров’ю, так і зовнішньому вигляду.

Залишити коментар