Трохи про їжу. Що і як їсти

Що і як їсти

 Вживати їжу потрібно повільно, ретельно пережовуючи. Слина сприяє розщепленню і кращого засвоєння їжі. При цьому, відчуття насичення прийде швидко, що допоможе уникнути переїдання. Не варто приймати їжу, якщо немає почуття голоду. Організм не відразу усвідомлює почуття ситості, тому варто почекати 15 хв., що б вирішити чи варто продовжувати їсти чи ні.

Цікаво, що людина, в середньому, витрачає на харчування близько 74 хв. в день. Разом, за все життя люди проводять за столом близько 4 років. Але це не марна трата часу. Процес прийому їжі життєво необхідний, чим довше людина їсть, тим менше проблем з травною системою, тим триваліше його життя. Людина з нормальною вагою за все життя споживає близько 74 тонни їжі. Причому, 15 тонн хліба, 5 телят, 3 свині, 175 мішків картоплі. До речі, картопля є найуживанішою їжею українців.

Дуже корисно вживати в їжу рибу, 200 грам такого продукту в день повністю насичує організм добовою нормою амінокислот. Фрукти і овочі багаті вітамінами. Авокадо корисно насиченням організму клітковиною, кислотами і зменшенням рівня холестерину в крові. Абрикос багатий вітаміном А, що перешкоджає руйнуванню клітин і ушкодженням шкіри під дією ультрафіолету. Малина сприяє зміцненню стінок судин, що знижує ризик серцевих захворювань. Так само на серцево-судинну діяльність благотворно впливає диня. Ізюм корисний насиченням організму залізом, що сприяє насиченню киснем клітин. Інжир виробляє серотонін – гормон, що відповідає за задоволення. Лимон виробляє стійкість організму до онкологічних захворювань, а так само є протизастудним засобом. Гарні в вживанні і томати: це прекрасний засіб для профілактики і судинних захворювань, і онкологічних. Особливо корисні томати з оливковою олією. Цибулю і часник вбивають всі шкідливі мікроби і віруси і знижують ризик розвитку ракових захворювань. Шпинат корисний для зору, молочні продукти нормалізують роботу травлення, зміцнюють кістки і нервову систему. Безліччю корисних мікроелементів володіє хліб. Житній хліб годиться для вживання людей, схильних до повноти. Взагалі житній хліб найбільш корисний, але він не рекомендується людям, що мають проблеми з травною системою.

При дотриманні дієти рекомендується перед їжею випивати склянку води – це корисно для шлунка і їжі споживається менше. У апельсинах і бананах міститься гормон щастя. Не забувайте готувати на вечерю салати з сирих овочів, заправлених рослинним маслом.

Ми те – що ми їмо, не варто про це забувати. Варто дотримуватися норму, але й прислухатися до своїх бажань – організм краще знає, що йому необхідно.

Залишити коментар