У пошуках ідеальної ваги

ідеальна вага

Жінок, задоволених своєю вагою і фігурою, дуже небагато. Вони, в основному, дуже молоді і позитивно налаштовані. Їх швидкість обміну речовин дозволяє щодня ласувати тістечками і не повніти. Скажений ритм їх життя вражає навколишніх. Звичайно, адже треба все встигнути: і на навчання, і з подругою потеревенити, а в п’ятницю ввечері – обов’язково піти в клуб. І навіть не виспавшись, вони виглядають привабливо.

Шкода, але цей час дуже швидко проходить. І ось, об’єктивно оцінюючи своє відображення в дзеркалі, розумієш, що виглядаєш вже зовсім не так, як у 18 років. Вистачить миритися із зайвими кілограмами! З зайвими чи що? Хто вирішив, що вони зайві? Ваші занадто вузькі джинси? Або повненька подруга, яка сказала: “Так і ти не худишка”? Не поспішайте сідати на жорстку дієту, повторюючи як заклинання “90 – 60 – 90″. Спершу постарайтеся визначити, яка саме вага є для вас нормою, яка – ідеалом, і наскільки реальна вага відрізняється від тої, до якої необхідно прагнути.

Нормальна вага

Нормальною називається маса тіла, визначена за наступною простою формулою:
Маса (кг) = Ваш зріст (см) – 100

Такий розрахунок підходить для 25-30-літніх. Жінка після 30 має повне право додати до отриманого результату 2-3 кг, і це буде її нормальною вагою. Все що більше – надлишок, але ще не критичний. Якщо ж ваша вага вище норми більш ніж на 20%, то, швидше за все, мова йде про початкову стадію ожиріння.

Формула недостатньо точна і не враховує тип конституції (статури) людини, проте в її застосуванні є сенс. Вона дозволяє хоч і приблизно, але дуже швидко визначити чи є у вас зайва вага, і чи не є накопичення жиру вашим організмом вже не естетичною, а медичною проблемою.

Ідеальна вага

Хоча ідеал і вважається важко досяжним ступенем досконалості, але у випадку з вагою він цілком реальний. Володарка ідеальної ваги, швидше за все, почуває себе легкоюї й енергійною, її серце, судини і суглоби не відчувають зайвого навантаження. А саме усвідомлення наявності в собі чогось ідеального сприяє небувалому психологічному комфорту.

Варіантів розрахунку ідеальної маси тіла дуже багато, але найбільш часто використовуються лише деякі з них.

Модифікована формула Брока засновує розрахунок на формулі нормальної маси тіла. Для отримання ідеальної ваги чоловікам необхідно зменшити свою нормальну вагу на 10%, а жінкам – на 15%. Багато лікарі-дієтологів в клінічній практиці використовують саме формулу Брока.

Ще один варіант - формула Брока-Брукшта в двох варіантах:

· Для жінок: Маса (кг) = Зріст (см) – 100 – (Зріст – 100) / 10
· Для чоловіків: Маса (кг) = Зріст (см) – 100 – (Зріст – 100) / 20

Для обчислення ідеальної ваги з урахуванням розвитку грудної клітки, а значить – з урахуванням особливостей статури, користуються індексом Борнгардт, розраховується за формулою:

Маса (кг) = Зріст (см) х Коло грудей (см) / 240

Але, мабуть, найбільш популярний  індекс, відомий нашим жінкам як індекс маси тіла, формулу якого вивів на основі статистичних даних бельгійський вчений Кетле (Quetelet):

ІМТ = Маса (кг) / Ріст (м)

Трактуються результати обчислень наступним чином:

· Якщо значення індексу менше 16,0 – патологічний брак ваги, що вимагає медичної консультації;
· Значення індексу від 16,0 до 18,5 – брак ваги;
· Значення індексу від 18,5 до 25,0 – нормальна вага;
· Значення індексу від 25,0 до 30,0 – надмірна вага;
· Значення індексу більше 30,0 – ожиріння.

Тепер, спираючись на науковий підхід, а не на думку подруг, ви можете сміливо оцінити свою вагу і визначити наскільки вона близька до ідеальної або далека від неї. Лише після цього варто приймати рішення про те, необхідно вам худнути чи ні.

Модный телефон должен иметь стильный чехол, именно таковым и является чехол для iPhone 5, который обязательно понравится современной молодежи, ведь имеет оригинальный дизайн и разнообразную цветовую гамму.

Залишити коментар