Як впоратись з апетитом

зайва вага

Хороший апетит – головний винуватець повноти. Принаймні, більшість страждають від зайвої ваги звинувачують саме його. Слід розрізняти дві головні причини апетиту. Перша – це фізіологічна, коли Ви дійсно хочете їсти. Друга – психологічна, коли їжа виконує самі різні функції, крім основної – засіб спілкування, джерело позитивних емоцій і т.п. Є кілька неочевидних фізіологічних причин підвищеного апетиту, про які треба знати, щоб не наступати на одні й ті ж граблі знову і знову.

Великі проміжки між прийомами їжі.
Якщо обід в 2, а вечерю в 9 – це не апетит винен, а людина. Цілком нормально відчувати почуття голоду при відсутності їжі довше 4 годин, не кажучи вже про 7-ми. А ось ненормально – стільки часу не їсти. Тому відмінний апетит за вечерею можна знизити, добре поївши протягом дня.

Трапляється, особливо в напружені робочі моменти, що їсти зовсім не хочеться. «Організм не вимагає їжі – чудово, не буду і відволікатися, може хоч трохи зайвої ваги скину». Якщо у вас коли-небудь з’являлися подібні думки – це привід змінити своє ставлення до їжі. Справи – справами, а обід за розкладом. Якщо обідня перерва довжиною в 1 годину – недозволена розкіш для вас, доведеться брати їжу із собою. Це виключає метання по супермаркету в пошуках їжі або довгу дорогу до кафе. Розігріти заздалегідь приготовану страву і з’їсти – цілком вистачить 15-20 хвилин. І відмовки про зайнятості не допоможуть – кілька хвилин будь-яку справу може почекати.

Фрукти.
Так, так. Одні з самих низькокалорійних продуктів можуть так загострити апетит, що ви захочете їсти ще більше. Коли ви твердо вирішуєте замінити традиційний чай з булочками на фрукти, подумайте ось про що. Фрукти, як і будь-яка інша їжа, запускають процес травлення. У нашому випадку він починається вже в роті – що містяться в слині ензими починають розщеплювати вуглеводи. Подальший травний процес протікає досить швидко, тому що фрукти багаті простими цукрами, що не вимагають багато часу на «переробку». У результаті виходить ситуація, коли вся травна система запрацювала, шлунковий сік виділився, а «переробляти» нічого. Ті 30-50 калорій, які містилися у фруктах, вже давно використані, і організм починає вимагати нову порцію їжі. Ось такий парадокс.

Що можна зробити? Є 2 варіанти. Перший – їсти фрукти хвилин за 40-50 до їжі, не раніше і не пізніше. Другий – фрукти не загострють відчуття голоду, якщо додати до них стаканчик йогурту і печиво.

Солоні продукти
Відомі збудники апетиту. Невипадково закуски, що йдуть перед основною стравою, традиційно містять багато солі – оселедець, квашена капуста, солоні огірочки. Проблема не в них самих, а в їх властивості. Солоні закуски сприяють перистальтиці шлунково-кишкового тракту і готує органи травлення до прийому їжі.

Є  порад батькам для дітей з поганим апетитом – дати щось з перерахованих продуктів перед їжею, тоді дитина з’їсть основна страва з апетитом. У нашому випадку зробити все потрібно навпаки.

До речі, якщо заговорили про дитячі порад, то виявляються цікаві факти: дорослим для придушення апетиту радять пити рідину і перекушувати фруктами / овочами, а дітям радять все те ж саме, тільки для порушення апетиту.

Думаю, кожен може перевірити ці поради на власному досвіді і зробити правильні висновки.

Компания “Орловские ворота” предлагает ворота автоматические в широком ассортименте, а именно: распашные, откотные, секционные, рулонные.

Залишити коментар